davillo tekstil

TETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR'den İSTANBUL BULUŞMASI.

TETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR'den İSTANBUL BULUŞMASI

Haber: Emel Benli & İstanbul

Tetsiad ( Türkiye Evtekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği) başkanlık seçimlerine doğru adaylar belli oldu. İşte o adaylardan bir tanesi "Türk Ev Tekstili duayenlerinden Ankara Tekstil'in Sahibi Sayın Şerafettin Demir..."Kenetlenelim, güçlenelim" sloganı ile yola çıkan Sayın Şerafettin Demir, "Ev tekstili sektörünü; tüm bileşenleriyle kenetleyelim, tek vücut - tek ses olarak engelleri aşalım. Tetsiad'ın; ülke ve dünya ekonomisinde ki, devlet kademelerinde ki, sosyal hayattaki, bilinirliliğini, güvenirliliğini ve gücünü artıralım. Geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa edelim." düstürü ile Tetsiad'ı daha güzel yarınlara taşımak için hazırlanıyor. 

Tetsiad Başkan Adayı Şerafettin Demir, 28 Eylül 1958 tarihinde Kayseri'nin Bünyan İlçesi Topsöğüt Köyü'n de dünyaya geldi. Babasının işi dolayısı ile küçük yaşlarda Ankara'ya gelen Sayın Demir, daha o yaşlarda babasına yardım etmeye başladı. Çok küçük yaşta babasının yanında başladığı ticaret hayatını, 1976'da henüz 18 yaşındayken, tek başına geldiği İstanbul Zeytinburnu'nda kendi adına kurduğu "Ankara Mefruşat" isimli tekstil firması ile sürdürdü. 

1978 / 79 yıllarında vatani görevini tamamladıktan sonra, işini daha da geliştiren Demir, 1991 yılında Sultan Hamam'da ticaret hayatını daha da güçlendirerek; yine "Ankara Tekstil" adı ile ev tekstili toptan şirketini kurdu. Bu arada büyümeye devam eden Şerafettin Demir, 1993 yılında Laleli'de ihracata ilk adımını attı. 1994 yılında önce Moskova'da, daha sonrada Rusya'nın çeşitli bölgelerinde zincir mağaza ve depolar açarak, bölgede markalaşma yolunda önemli adımlar attı. 

1996 yılında ilk fabrikasını, 2014 yılında ise Çorlu'da ikinci fabrikasını kurdu. 1987 yılında "Bozkurt Pedeciler Çarşısı Derneği'nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi" olarak sivil toplum kuruluşları ile ilk kez tanıştı. Çeşitli dönemlerde üç kez TETSİAD Yönetim Kurulu'nda görev yapan Demir, üç dönemdir İTHİB Yönetim Kurulu Üyeliğini ve iki dönem de Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Ayrıca TİM Delegesi ve Tekstil Sektör Meclisi Üyeliği görevlerini de yürütüyor. Evli olan Serafettin Demir'in iki çocuğu ve üç torunu var.

- Şeffaf, adil, dürüst ve vizyoner bir yönetim,
- Katılımcı ve değişim yaratacak çağdaş yönetim anlayışı, 
- Üyeler arası sevgi ve saygıya dayalı ilişkileri güçlendirecek bir yaklaşım, 
- Üyelerimizin yaşamın tüm alanlarında ki kazanımlarını artıracak projeler, 
- Derneğimizin ekonomik, hukuksal, sosyal ve kültürel alanlarda en belirleyinci noktalara ulaşabilmesi, 
- Eğitim ve teknolojinin sektörümüze en üst düzeyinde entegrasyonu için "KENETLENELİM" diyen Sayın Şerafettin Demir, 31Temmuz 2019 tarihi akşamında İstanbul Zorlu Centre Raffles Otel'de sevgili Tetsiad Üyelerine bir akşam yemeği vererek vaadlerini sıraladı. Yemekte, Tetsiad Başkanı Ali Sami Aydın, Eski Tetsiad Başkanı Küçükçalık Tekstil'in Yön. Kur. Başkanı Yaşar Küçükçalık, Zorlu Grub Yön. Kur. Başkanı. Ahmet Nazif Zorlu, İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz ve TİM Başkanı İsmail Gülle konuşmaları ile geceye renk kattılar. 

Gecede bir kez daha Tetsiad Başkan Adaylığını dile getiren Sayın Şerafettin Demir, tüm katılımcı Tetsiad üyelerine teşekkürlerini bildirirken; desteklerini beklediğini belirtti. Tetsiad, 4.Olağan Genel Kurul Başkanlık Seçim Toplantısı'nı 27 Ağustos 2019 (Salı günü) tarihinde gerçekleştirilecek.
Seçimde üyelerin yerini alması beklenirken; üyeleri duyarlılığa davet eden Sayın Demir, "'Üyelerimizin oylarına talibim." diyerek gönüllere bir kez daha girdi. 

"Ve yönetimde, üretimde, sektörde, Eğitimde, Bilgide, Fuarda, Derneğimizde, Sosyal yaşamda, uluslararası pazarda daha güçlü olmak, sektörümüzün çıkarlarını korumak için kenetlenmek şart"... dedi ve bu güzel vaadlerle sahaya indi...Perde Satıcıları Haber Portalı Ailesi olarak, bizde Sayın Şerafettin Demir'e başarılar diliyor, Tetsiad için hayırlı bir seçim olmasını temenni ediyoruz. TETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR'İN İSTANBUL BULUŞMASI  
ÜMİT MEFRUŞAT- HALUK
TAŞÇITETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR'DEN İSTANBUL BULUŞMASI 
        APRESAN
& BURHAN BARUTÇUTETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR'İN İSTANBUL BULUŞMASI /
ZORLU YÖN.KUR.BŞK / AHMET NAZİF ZORLUTETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR'İN ÖZEL YEMEĞİ  
TETSİAD BAŞKANI  ALİ SAMİ AYDINTETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR'İN ÖZEL YEMEĞİ  
 YAŞAR KÜÇÜKÇALIKTETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR'İN ÖZEL YEMEĞİ  
 AHMET NAZİF ZORLUTETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR ÖZEL YEMEĞİ
TETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİRTETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR ÖZEL YEMEĞİ
 İTHİB BAŞKANI AHMET ÖKSÜZTETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR ÖZEL YEMEĞİ 
TİM BAŞKANI / İSMAİL GÜLLETETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR'DEN İSTANBUL BULUŞMASI
TETSİAD BŞK. ALİ SAMİ AYDINTETSİAD BAŞKAN ADAY YEMEĞİ / YAŞAR KÜÇÜK ÇALIK / ALİ SAMİ AYDINTETSİAD BAŞKAN ADAYI ŞERAFETTİN DEMİR ÖZEL YEMEĞİ   
ULUSAL TEKSTİL ( VİNALDİ )
KEMAL ULUSALTETSİAD BAŞKAN ADAY YEMEĞİ / ŞERAFETTİN DEMİR ÖZEL RÖPORTAJ


Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 247425

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.