davillo tekstil

TETSİAD Başkan Adayı Demir'e Denizli'den tam destek...

TETSİAD Başkan Adayı Demir'e Denizli'den tam destek.


Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkan Adayı Şerafettin Demir, Türk ev tekstilinin en önemli merkezlerinden olan Denizli'yi ziyaret etti. Aralarında Zafer Katrancı, Arif Şensöz ve Ahmet Zora gibi isimlerin bulunduğu Denizli çalışma grubu ile değerlendirmeler yapan Demir ve birlikte olduğu heyet, şehrin tamamına yakın bir kesiminin tam desteğinin oluştuğu görüşünde birleştiler.  Yeni yönetim kurulu programı ve yapılanması ile ilgili olarak da toplantıya katılan Denizlili üyeleri bilgilendirdiler.

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TETSİAD) 27 Ağustos'ta yapılacak olan Genel Kurulu için sektörün önde gelen büyük firmaları tarafından, birleştirici isim olarak aday gösterilen Ankara Tekstil San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Demir, Denizli'de önemli temaslar gerçekleştirdi. Türkiye ev tekstilinin lokomotif illerinden biri olan ve TETSİAD'ın 108 üyesinin bulunduğu Denizli'de iki gün boyunca çeşitli görüşmeler gerçekleştiren Demir, bu kapsamda şehrin önemli sanayicilerinden Zafer Katrancı (Ozan Tekstil), Arif Şensöz (Neşe Tekstil) ve Ahmet Zora (Zorel Tekstil) önderliğinde oluşturulan Denizli çalışma gurubu ile bir araya geldi. Her üç isim de; Şerafettin Demir’in liderliğinde sektörün geleceğe sağlam adımlarla yürüyeceğini ve herkesi kucaklayan bir aday olduğuna inandıklarını belirttiler. Demir'in adaylığına tam destek verdiklerini ve yeni dönemde sektör adına önemli projelerin hep birlikte gerçekleştirileceğini ifade ettiler.

40'A YAKIN FİRMA ZİYARET EDİLDİ


Şerafettin Demir, Fatih Dereköylü, Cengiz Özmen, Ali Rıza Hasoğlu, İsmail Ağaoğlu, Mehmet Pamuk ve Denizli çalışma grubu üyeleri iki günlük program kapsamında 40’a yakın firmayı ziyaret ettiler. Yapılan görüşmelerde sektörün içinde bulunduğu durum ile ilgili bilgi verilirken, aynı zamanda sektörün geleceği adına yapılması gerekenlerle ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Öte yandan yine ziyaret kapsamında Denizli Çalışma Grubu Başkanı Zafer Katrancı önderliğinde, Arif Şensöz, Ahmet Zora ve şehrin diğer güçlü şirketlerinin katılımı ile bir değerlendirme toplantısı yapılırken, katılımcı firmalar yapılan çalışmalar ve ulaşılan sonucun memnuniyet verici olduğunu söylediler.

EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ SEKTÖRÜMÜZ

Denizli'deki temaslarını değerlendiren TETSİAD Başkan Adayı Şerafettin Demir, “Denizli’de tekstilin köklerini aramak için en az 4000 yıl gerilere gidip Leodikya kazılarında iz sürmek gerekiyor. Böylesine uzun bir tekstil geçmişine sahip olan ve günümüzde de Türk ev tekstilinin en önemli üretim ve ihracat merkezleri arasında ilk sıralarda yer alan bu güzel ilimiz, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları derneği ( TETSİAD ) için de çok değerli üyeleriyle başat konumda bulunuyor. Bu nedenle, 27 Ağustos tarihinde yapılacak olan TETSİAD’ın genel kurulu için Denizli’mizde  çalışmalar, Denizli’mizin değerli sanayicilerinden oluşturulan çalışma grubu vasıtasıyla sürdürülüyor. Şu anda geldiğimiz nokta bizim için memnuniyet vericidir.” dedi.

Sektörün önde gelen işadamları ile son derece olumlu görüşmeler yaptıklarını belirten Şerafettin Demir, şehrin önemli isimlerinin kendisine çok yoğun destek vermelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bursa'dan sonra Denizli'de de güçlü bir destek görmek bizi sektör adına sevindiriyor. Ben sektör büyüklerimden gelen talep üzerine başkanlığa aday oldum. Bizim en büyük önceliğimiz sektörümüz ve bunun için de güçlü bir yönetim kurulu oluşturacağız. Firmaların satış hacmini artıracak projeler üretip herkesin daha fazla kazanmasını sağlamaya odaklanacağız. Bu anlamda özellikle yurtdışından yeni alıcıların getirilmesi noktasında önemli projelerimiz olacak. Ayrıca ev tekstilinde önemli illeri olan Bursa ve Denizli’de temsilcilikler açmayı planlıyoruz." dedi.

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 889749

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.