davillo tekstil

Emel Benli


perde@perdesaticilari.com
  Tüm Yazıları & Özgeçmiş

İlkbaharda çiçek açan ağaçlar, yazın meyve verir.

Sektörün birbirinden değerli fertleri…Üreticileri, toptancıları, perakendecileri hepinizi en hissi duygularımla selamlıyorum… İlkbaharda çiçek açan ağaçlar, yazın meyve verir, sonbaharda ise yaprağını döker. Kış bir ağaç için nadas, taki yeni gelecek olan bahara hazırlık demektir… Sabır demektir.  
Nadas ağacı bir daha ki yıla daha  iyi hazırlamak, daha güçlü olması için dalının budağının budanması, tazelenmesi demektir. Dünya ne kadar güzel bir nizam ve terazi üzerine kurulmuştur öyle değil mi?  Sektörlerde böyledir. Üretici üretir, sabır göstererek ürününü yeni yıla hazırlar ve tefekkül ile perakendecisine ümit bağlar; al – sat ayağında haraketlilik bekler. Peki daha çok kazanmak için üretim zamanlaması ne kadar doğru, üretim için ayrılan sermayenin ne kadarı sizin ne kadarı emanet…Emanetten kastım elbetteki toptancının ve perakendecinin ürünü almak için verdiği bağlantılar ve bankalardan alınan emanet paralardır.  Aslında bir nevi ayağını yorganına göre uzat planıdır. Lakin planı, nizamı ve düzeni bozan unsur ya üretim fazlalığı yada tüketimi karşılayamamaktır. 
İşte bu ince çizgi sizin ya baharınız yada son baharınız olacaktır. Ama bizim üreticimiz hem akıllı hem de işinin ehli olduğundan mevsimlerin sırasını şaşırmaz ve düzeni korur. Bunun içindir ki ev tekstilinde Türkiye Dünya’da bir markadır. “Türk Ev Tekstili “ Dünya sıralamasında üçüncü sıradadır. Keza mobilyamızda öyledir. Siteler, İnegöl ve Kayseri mobilyasının toplamı, İtalya’dan sonra ikinci sırada ülkemizi markalaştırmış ve Türk mobilyası adı altında önce Asya ve Afrika kıtasında sonrada Avrupa’nın tanımaya başlaması ile hızlı bir şekilde yol almıştır. Halı, aksesuar, yatak ve benzeri ev konsptlerinde de aranılan ülkelerin başında Türkiye ilk sıralara girer. Bir zamanlar toplu iğneyi ital eden ülkemiz artık üretimde sesini duyurmaktadır. Yukarıda saydığım üretimler Türkiye’yi etkileyen engellere fazla takılmamakla birlikte, darısı sanayici üreticilarimize diyelim ve yeni Türkiye’nin gururu iftiharı ev konsepti sektörünü (mobilya, perde, çeyiz, halı vs)yörüngede tuttukları için üreticimize, toptancımıza ve perakendecimize bir kez daha teşekkürlerimizi sunalım.  

 

Saygılarımla

Araştırmacı Yazar - Haber Editörü - Proğram Sunucusu: 

 


 Okunma Sayısı : 5002

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta
Girilecek rakam : 305381
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.