davillo tekstil

Perde Ustaları Dikim Tecrübelerini Paylaşıyor


Perde Ustaları Dikim Tecrübelerini Paylaşıyor

Dünya’nın en güzel perdelerini siz dikmek ister misiniz? O zaman kendinizi Dünya’nın en iyi perde dikim ustalarının teslim ediniz…

Haber: Emel Benli / Ankara 

Paylaşmak; atalarımızın tabiri ile bölüşmek dünyanın en güzel olgusu olsa gerek. Bölüşmek duygusu ile yıllar önce yola çıkan iki güzide perde dikim ustası Sayın Emin  Kalaycıoğlu Ustanın ve Sayın Hayati Kalabaklı Ustanın hikayesini sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Perde dikiminin duayenleri olan iki usta, gurubu ile birlikte tüm perde sektörü atölyecilerine “ileri  perde dikimini” öğretmek için yola çıktılar. Bu kadarla da kalmayan ustalarımız, teknolojinin faydalarından yararlanarak, 8 yıl önce facebook platformu üzerinden hizmet vermeye başladılar.   Bugün ise 11 bin civarında yerli ve yabancı sektörel üyeye ulaşarak; ülkemizin “perde ustası” problemini çözme adına sezona yeni bir proje ile girdiler.
İnternet üzerinden uzaktan eğitim: 
Ne demek uzaktan eğitim…Sosyal medya aracılığı ile siz değerli atölyecilerimize bilmediğiniz dikiş teknikleri, model belirleme, kalıp çıkartma ve uygulama, kumaşı tanıma, modelin kumaş üzerinde tasarımı, hangi kumaşın hangi modele uygunluğu, biçki  ve komple dikim konularında geri kalmamanız; kendinizi daha iyi geliştirebilmeniz için, kısacası  modern, klasik, spor perde dikişinin en ince ayrıntısına kadar sizlere bir nevi koçluk yapacaklardır. Size kalan ise sadece onlar ulaşmak ve onların size vereceği direktifleri harfi harfine uygulamak olacaktır. 

Hali hazırda meyvesini veren sistemin fikir babası Sayın Emin Kalaycıoğlu Ustamız, “ Haftalık verilen eğitimin, ertesi gün paylaşılan vesikalarını görmek bizim için en büyük motivasyondur.” diyerek emeğin karşılığının bir insana verdiği hazzı bu cümlelerle dile getirirken; siz değerli sektör mensuplarına yeni sezonda hayırlı işler diledi... 

Emin Kalaycıoğlu
Gsm: 0535 385 59 03


Yorumlar

  • Erkan yenipazarlı
    Erkan yenipazarlı

    Bilgili ve tecrübeli ustalarımızdan dikiş konusunda yararlanmak

    06 Ocak 2021 11:01

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 640403

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.


--> om/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); -->