davillo tekstil

Ankara Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Odası Perdecileri Bir Arada.


Ankara Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Odası Perdecileri Bir Arada.

Haber: Emel Benli & Ankara / Bu haber Uğraç Tekstil'nin sponsorluğunda yapılmıştır.

Perde sistemcilerinin uzun zamandır üzerinde konuştukları "KDV  Düzenlemesi" hakkında ortak bir çalışma başlatan ATO Ev  Tekstili Komitesi ve İTO Ev Tekstili Komitesi Ankara'da bir araya geldi. Ankara Ticaret Odası Ev Tekstil Komite Başkanı Sayın Faruk Köylüoğlu, Meclis Üyesi Mehmet Aygün, Meclis Üyesi, Nazım Uğraç, Komite Üyesi Sedat Demirel, Komite Üyesi Adem Taşoluk, Komite Üyesi, Erdal Yıldırım ve Komite Üyes Adil Taşlı, İstanbul Ticaret Odası Komite Komitesi Başkanı aynı zamanda Efor Grup Yön. Kur. Başkanı Sayın Yılmaz Söyler'i ve komite üyelerini ATO çatısı altında öğlen yemeği eşliğinde ağırladılar.

Yemek sonrası daha önceden alınan karar üzerine komite başkanları ve üyeler "Gelir İdaresi Başkanlığı'nı ziyaret ettiler. Amaçları Gelir İdare Başkanı Sayın Mehmet Arabacı'ya sistem perdelerinin KDV problemini aktarmak ve bu probleme çözümler aramaktı. Sistem Perdelerinde KDV oranı %8 -%18 tartışmasına bir çözüm getirebilmekti. İki komitenin ortaklaşa hazırladığı sunum dosyasında KDV''nin % 8 konusunda, istikrar istediklerini, ayrıca bu belirsizliğin sektör mensuplarını sıkıntıya soktuğunu, bir an evvel çözülmesini gerektiğini dile getirdiler.

Her iki komite sözcüleri de stor ve zebra örneklerini sunarak konuya daha vakıf olabilmeleri adına bilgiler verdiler. Her iki komiteyi de güzel bir şekilde karşılayan Sayın Mehmet Arabacı, KDV konusuna vakıf olduğunu, bu konu ile ilgileneceklerini, fakat çözüm için bir süreç gerektiğini vurguluyarak; cümlelerini "Bu konudaki haklılığınızı Gelir İdare Başkanlığı dikkate alacaktır." sözleri ile bağladı. "Bir kararname çıkana kadar, bu süreçte sistemcilerimizin KDV oranlarını % 18 üzerinden kesmeleri gerekliliğinin üzerinde duran Sayın Arabacı, "Gelir İdarei Başkanlığı" adına komitelerimizin sundukları hediyeleri, günün anlam ve önemimin hatırlanması için kabul etti...Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 226855

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.


-->