davillo tekstil

23. İSTANBUL EV TEKSTİLİ FUARI AÇILDI...1.GÜN


Türkiye’nin en büyük ev tekstili fuarı açıldı. 

Haber: Emel Benli / İSTANBUL / Bu haber MUTEKS’in sponsorluğunda yapılmıştır.

Dünya’nın ikinci büyük, Türkiye’nin ise en büyük ev tekstili fuarı olan 23. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı ( EVTEKS), 16 Mayıs 2017 tarihinde CNR EXPO Yeşilköy’de açıldı. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği ( TETSİAD) iş birliği ile düzenlendi. Fuarın açılışına Başbakan Yardımcısı Sn Numan Kurtulmuş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn Bülent Tüfenkci, Tetsiad Başkanı Sn Ali Sami Aydın, CNR Holding Yön. Kur. Başkanı Sn Ceyda Erem, CNR Holding Genel Koordinatörü Sn Cem Şenel ve katılımcı üretici ve toptancılarımızın beraberinde ziyaretciler katıldı.  

150 binin üzerinde ziyaretçi beklenen Fuar 2 binin üzerinde yerli ve yabancı markaya ev sahipliği yaparken; sektördeki trendleri, en yeni tasarımları ve ürünleri sergileyerek, katılımcılara yeni pazarlar oluşturma, dünyaya açılma ve ihracat hacmini geliştirme gibi birçok olanak sundu.İspanya, İtalya, Fransa, Yunanistan, Çin, Portekiz Fas, Avusturya, Almanya, Makedonya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan, Endonezya, Hindistan, Mısır, Hollanda, Bulgaristan ve Bosna Hersek gibi ülkelerin katılımcılarını ağırlayan fuara, 120 ülkeden katılım gerçekleşti. 

Aralarında Rusya, Gürcistan, Sırbistan, Romanya, Lübnan, Fas, Ürdün, Bosna Hersek, Körfez ülkelerinin de bulunduğu 20’nin üzerinde ülkeden alım heyetleri, "B2B İkili İş Görüşmeleri" programı kapsamında fuarda katılımcı firmalarla bir araya geldi. Ekonomi Bakanlığının davetlisi olarak 48 ülkeden de alım heyetleri fuara katıldı.TETSİAD tarafından NellyRodi iş birliğiyle hazırlanan ve dünya trendleri ile bir sonraki sezonun tüm ev tekstil temalarını içeren tasarım kitabı da fuar kapsamında tüm paydaşlara sunuldu. 

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkanı Ali Sami Aydın,  fuarın açılışında "Türkiye’nin ev tekstili ihracatı kilogram değerinin, otomotiv ihracatımızın kilogram değerinden daha pahalı ve katma değerli olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim." diyerek Türkiye’yenin kazanımları bakımından ev tekstilinin ne kadar kıymetli ve değerli olduğunu vurguladı. TETSİAD Başkanı Aydın, Türk ev tekstili sanayicilerinin hem Türkiye’ye hem de dünyaya çok önemli katma değer sunduğunu ifade ederek, sektörün ihracat kilogramının 14 dolar, Türkiye’nin ihracat kilogramının da 1,37 dolar olduğunu bildirdi.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından standları ziyaret eden heyet iyi dileklerle fuardan ayrıldılar. Cumartesi günü ( 20 Mayıs 2017) günü son bulacak fuarda, TETSİAD tarafından NellyRodi iş birliğiyle hazırlanan ve dünya trendleri ile bir sonraki sezonun tüm ev tekstil temalarını içeren tasarım kitabı da fuar kapsamında tüm paydaşlara sunudu.

CNR EXPO 2017 EVTEKS FUAR AÇILIŞI / CNR HOLDİNG GENEL KORDİNATÖRÜ

CEM ŞENEL 

2017 EVTEKS FUARI AÇILIŞI / TETSİAD BŞK ALİ SAMİ AYDIN 

2017 EVTEKS FUAR AÇILIŞI GÜMRÜK ve TİCARET BAKANI / BÜLENT TÜFENKÇİ 

2017 EVTEKS FUAR AÇILIŞI / BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ 

2017 EVTEKS FUARI /AYDIN ÖRME SATIŞ SORUMLUSU / ABDÜLKADİR ÜVAK

 TÜL YERİ / AYKUT GÜZEN 

23. EVTEKSTİLİ FUARI / BURKAY TEKSTİL ( DEMOR ) İBRAHİM BURKAY RÖPORTAJI 

EVTEKS 2017 FUARI / MUTEKS MÜŞTERİLERİ / HASAN KARAKURT 

VELİ ÖZTÜRK / UĞUR ER / HAKAN KARA

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 705990

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.