davillo tekstil

BURSA’LI ÜRETİCİLER, 22-23 MART 2017’DE MERİNOS FUAR ALANINDA BULUŞUYOR...


BURSA’LI ÜRETİCİLER, 22- 23 MART 2017’DE MERİNOS FUAR ALANI NDA BULUŞUYOR...

Haber: Emel BENLİ & BURSA

BTSO, Tekstil Firmalarını Yabancı Müşterilerle Buluşturuyor...
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde Ekonomi Bakanlığı destekleriyle devam eden ‘Tekstil Ur-Ge Projesi’ kapsamında 25 ülkeden 200’e yakın iş adamı yeni iş bağlantıları için Bursa’ya geliyor.

Türkiye’nin en çok Ur-Ge Projesi yürüten BTSO, tekstilin başkenti Bursa’da sektör oyuncularının rekabetini güçlendirmek için yeni bir organizasyona daha imza atıyor. BTSO, Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle ‘Bursa Tekstil Sektörünün Uluslararası Rekabet Gücünün Geliştirilmesi’ Projesi kapsamında yabancı alım heyetlerini Bursa’ya getiriyor. 22- 23 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak ikili iş görüşmeleri, Merinos AKKM  Bursa’da gerçekleştirilecektir.

25 ÜLKEDEN FİRMALAR BURSA’YA GELİYOR.

Alım heyeti organizasyonunda stant açacak 60’a yakın üretici Bursa’lı firma, genel ev tekstili, perde, zebra ve stor üreticilari, yatak ürünleri, havlu-bornoz, masa örtüsü, banyo ve dekoratif gibi ürünlerini tanıtma imkanını yakalayacak. Ur-Ge projesi kapsamında yapılan organizasyona; Rusya, Fas, Suudi Arabistan, İran ve Güney Afrika başta olmak üzere 200’e yakın iş adamı katılacak. Program öncesinde projeye katılan firmalar ise BTSO Hizmet Binası’nda düzenlenen toplantıya katılarak, organizasyondaki stant yerleri çekiliş yaparak belirlendi.

“TÜRKİYE, YABANCI YATIRIMCILAR İÇİN CAZİBE MERKEZİ KONUMUNDA” 

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, kamu ve özel sektör yatırımlarının tüm hızıyla sürdüğünü belirtti. Burkay “BTSO olarak çalışmalarımızı aynı azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz.   Üreterek, ihracat yaparak ve alım heyetlerini ağırlayarak şehrimizi ve ülkemizi büyütmek adına hamlelerimize devam ediyoruz” dedi.

“TÜRK TEKSTİLİNİN KALİTESİYLE GURUR DUYUYORUZ”

Türkiye’nin üretim üssü Bursa’da tüm sektörlerin ihracatını ve rekabetini güçlendirmek için Ur-Ge, kümelenme, mükemmeliyet merkezleri, Küresel Fuar Acentesi ve Ticari Safari gibi projeleri hayata geçirdiklerini de belirten Başkan Burkay kent ihracatında büyük paya sahip tekstil sektörünün ülke ihracatına da büyük katkı sağladığının altını çizdi. Başkan Burkay, “Ev tekstili sektöründe Türkiye kendi tasarımlarını, kendi teknolojisini kullanan çok güçlü bir altyapıya sahip. Sektörümüz kalitesiyle de dünyaca kabul ediliyor” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 433564

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.


-->