davillo tekstil

TUNABOYLU TEKSTİL’İN KURUCUSU ALİ TUNABOYLU VEFAT ETTİ...

TUNABOYLU TEKSTİL’İN KURUCUSU ALİ TUNABOYLU VEFAT ETTİ...

Haber: Emel BENLİ & İZMİR

Tunaboylu Tekstil A.Ş. ’nin kurucusu Ali Tunaboylu bir süredir tevadi gördüğü İzmir Fakültesi’nde hakkın rahmetine kavuşmuştur. 10.08.1931 yılında Denizli’nin Buldan ilçesi’nde doğan Ali TUNABOYLU’nun cenazesi 15. Şubat 2017 ( Çarşamba günü ) İzmir - Hatay İlahiyat Fakültesi Cami’inde kılınacak öğlen namazın ardından Narlıdere Aşşağı Merkez Aile Mezarlığı’na defnedilecektir. Tüm sektör camiamıza duyurulur.

Perde Satıcıları Haber Portalı ekibi adına merhume Allah cc’den rahmet diliyor, Tunaboylu ailesine de başsağlığında bulunuyoruz.

İnna lillahi ve inna ileyhi racıun...(Biz Allah’tan geldik ve şüphesiz dönüşümüz O’nadır.) Bakara Süresi:156. Ayet..

Tarih: 15 Şubat 2017 ( Çarşamba )

Yer: Hatay İlahiyat Fakültesi Camii / İZMİR

Defin: Narlıdere Aşşağı Merkez Aile Mezarlığı

Ali TUNABOYLU:

Onun İçin Ege’nin incisi lafı az bile; bünyesinde 130 çalışanına istihdam sağlayan bu şirket, saygın kişiliği, hayır severliliği ile ün yapmış adeta çevresinde ki insanlara şevkatli ve sıcak babacan tavırlarını esirgememiş Buldan’lı Ali TUNABOYLU’nun emeğinin bir sonucu olarak TUNABOYLU A.Ş. bugün kü  durumunu almıştır. 10.08.1931 yılında Denizli’nin Buldan ilçesinde doğan Ali Bey, Cemile hanım ve Ahmet bey’in oğludur. İlköğretimini Buldan 4 Eylül okulunda tamamlamıştır. 12 yaşında Buldan’dan çıraklık hayata atılan değerli büyüğümüz, 18 yaşında İstanbul’a gelmiş ve Mahmutpaşa’da 3 yıl yaşamıştır. Askerliğini Konya’da yapan Ali TUNABOYLU 1957-1961 yılları arasında Buldan’da yaşamıştır. 1957 yılında Ünsal Hanım’la evlenen değerli iş adamımız, 1958 yılında ilk oğlu Ahmet Bey’i kucağına almıştır.

Gençliğinde kendisine çizdiği yolu belirlemiş azminden ve çalışkanlığından ödün vermemiş Ali TUNABOYLU’yu çevresi ve yakınları  hayır severliliği ile tanıdı. Buldan’da yaptırmış olduğu " ALİ TUNABOYLU ANADOLU MESLEK LİSESİ" den sonra İstanbul’da ki Heybeliada " GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİ", İzmir’de " TEPECİK GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİ’NİN " dört duvarı kalmış şekilde A’dan Z’ ye restoresini yaptırmıştır. Şu anda sürekliğliğini koruyan ve yılda 40 civarında öğrenciye burs veren Ali Bey, Ahmet ve İkinci oğlu olan Ünal bey’i saygın bir şekilde yetiştirmiş; bu arada ticaret hayatını ilerleterek değerli ortaklarıyla Tun-pa ltd.şti’yi kurmuştur.

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 308089

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.