davillo tekstil

DAVİLLO İLE EV GÜZELLİĞİ & MURAT PERDE & MURAT KOÇAK / ANKARA


DAVİLLO İLE EV GÜZELLİĞİ  &  MURAT PERDE & MURAT KOÇAK / ANKARA

DAVİLLO İLE EV GÜZELLİĞİ & MURAT PERDE & MURAT KOÇAK / ANKARA

43 yıl, neredeyse yarım asıra yakın bir fiil aynı meslekte aynı sektörde ter dökmek ve rıskını sadece yaptığı işte aramak yürek işidir. Birikime, bilgiye ve tecrübeye dayalı bir ömür…Bir duayenin not defterinden dökülenler; “Davillo ile Ev Güzelliği” adlı proğramımıza renk kattı…

Haber: Emel BENLİ & ANKARA / Bu haber Davillo’nun katkıları ile yapılmış

Ankara’nın nezih perdecilerinden Sayın Murat Koçak’ın meslek birikimini ve hikayesini Davillo’nun yapımcılığını üstlendiği “Davillo ile Ev Güzelliği” adlı proğramımızda sizler ile paylaşarak perde sektörününe katkıda bulunmak istedik. Ankara’nın Çankaya Semti’nde “Murat Mefruşat Perde Dekorasyon” mağazasının sahibi olan sevgili büyüğümüz Sayın Murat Koçak, 43 yıllık tecrübelerini bizimle paylaşırken; aslıda genç meslektaşlarımızada ilham kayağı oldu. Zaten perdecilik gibi özel bir sanatı icra eden Sayın Koçak, tecrübe ve meslek anıları ile yere sağlam basmamızı,  bizlere bir kez daha hatırlattı.

Evimize hayat veren perdelerin tozunu yutarak rıskını kazanan Murat Bey, bahsi geçen 43 yıllık zaman diliminin bir fiil 18 yılını henüz çocukken yanına verildiği ustasının yanında geçirir. Diğer 26 yıllık zaman dilimini ise artık kendi mağazasında hem usta, hem de patron olarak sürdürür. Perdeciliğin neredeyse kitabını yazacak olan birikimini meslektaşımız, 600 m2 mağazasında kaliteli firmalarının ürünlerini satarken; bir “Davillo Satış Noktası” olmanında her zaman avantajını görmüştür. Davillo’nun Kurucusu Sayın Hasan Erbasan ile de kuvvetli bir dostluğa sahip olan Murat Bey, Davillo’nun her türlü ürününü mağazasında bulundurarak ve sevgiyle satarak bu dostluğu tescillemiştir. Yıllarca Davillo’nun her türlü etkinliğinde bulunarak onlara sadakatini ispatlayan bu nadide dost, bir nevi hepimize sağlam dostluğun timsali olmuştur. Oğlu Çağdaş Koçak’ıda tıpkı kendisi gibi çalışkan ve vefalı yetiştirn Murat Bey, mağazasında ailece çalışmanın keyfine varırken; bir dikim atölyesine ve zebra – stor imalaathanesinede sahiptir. Murat Bey, sevgili gelini Fulya Cankurtaran – Koçak’ında destegini görerek  mağazasını  adeta bir aile ortamı ile neşelendirmiştir. Dinamik, sportif hareketleri ile gençlere taşçıkarırcasına çalışarak, mesleğine aşık bir meslektaşımız olan Sayın Koçak, başta ailesine ve yaptığı işe inanarak yol katetmiş ve Davillo gibi bir dost ile sağlam adımlarla yol almıştır.

Aslında Murat Koçak’ın hikayesi küçük bir çocuğun ustasından aldığı terbiyeyi büyük bir   azimle, 43 yıllık meslek hayatına taşıması olmuştur. Yıllarca mücadele vererek  adeta tatlı bir serüvene  dönüştürdüğü meslek hayatını  genç meslektaşlarımıza örnek olarak sunuyor ve bu hikayeyi sizlere yansıtmamıza vesile olan Davillo’nun Yöneticisi genç meslektaşımız Sayın Engin Erbasan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kalite ve şıklığı bir arda bulunduran zerafeti ile ürünlerini diğer firmaların ürünlerinden ayrıştıran girişimci meslektşımız Engin Bey’in dostlarını tanımak için “ Davillo ile Ev Güzelliği” isimli proğamımızın ikinci bölümünde görüşmek dileği ile Koçak ailesine  ve sizlere hayırlı işler diliyoruz.   

MURAT MEFRUŞAT PERDE - DEKORASYON

Murat Koçak

İletişim: Yıldız Hilal Mah. 4. Cad. 49 / B / Çankaya / Ankara

Tel: 0312. 438 52 20 & Fax: 440 66 44

web: www.muratperde.net

E-mail: murat.perde@hotmail.com 

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 294501

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.