davillo tekstil

Dünya Çapında, Kaliteli Bir Ürün Sunuyoruz. Tire- Bant / İstanbul

Dünya Çapında, Kaliteli Bir Ürün Sunuyoruz. Tire- Bant / İstanbul

Dünya Çapında, Kaliteli Bir Ürün Sunuyoruz...diyor Tire Bant... 

Haber: Emel BENLİ & İSTANBUL 

İstanbul Sultangazi’ de plastik ambalaj ekipmanlarını üreten "Tire Bant" mekanizmalı perdeler için "plastik etek çıtası bantı" üretmek üzere yola çıktı. Tire Bant’ markası adı altında üretime geçen firma, geliştirme aşamasından sonra ve ekibi ile birlikte 2 yılı aşkın süredir bu sektöre hizmet veriyor.

"Tire işareti düz çizgidir, o yüzden bu ismi seçtik. Perde sektörü için kılavuz-şerit bantların düz olması, dönüklük ve ölçü değişikliklerinin olmaması çok önemlidir. Biz de ürettiğimiz kılavuz-şerit bantların düzlüğünü ve net ölçü oluşunu vurgulamak için bu isim ile yola devam etmeye karar verdik." diyen Tire Bant’ın sahibi Sayın Ahmet Tokabüyük, yaptığımız iş firmamız ve markamız ile örtüşüyor çünkü bu bant gibi, firmamızında ilkeleri doğruluk ve kalitedir.

Pilastik etek çıtası bandı nedir? Her türlü stor perde ve mekanizmalı perdelerde  kullanılabilen spesifik bir üründür. Aslında işlevi büyük olan bant, görünümü yok denecek kadar küçük ve dikkatleri çekmeyen bir bütünleyici unsur niteliğindedir. Taşıdığı fonksiyon imalatçılar için çok önemlidir. Stor perdeler de kumaşın hem mekanizmaya, hem de perdenin en altında bulunan metal çubuğunyani lama demirinin içine girip, kumaşa yapışıp tutunmasını sağlar ve kumaşın çıkmasını önler.

" Tire Bant’ın " en büyük özelliği piyasadaki diğer ürünlerde ölçü değişikliği görülürken; Tire Bant’ta ürünün başından sonuna kadar aynı ölçüde bulunması firmanın, farkının bir göstergesidir. " Bizim ürünümüzde ölçü değişikliği kesinlikle yoktur; eğer 7 milim ise, tamamı 7 milimdir." diyen Sayın Tokabüyük, bu iddealı cümlesini isbatlamış ve piyasa standartlarında ürün çıkarmaya gayret etmiştir.  " Ayrıca diğer ürünlerde dönüklük dediğimiz toplam bir eğim vardır. Bizim bir diğer farkımız da burada ortaya çıkıyor. Bizim ürünümüz toplamda %99 düzdür. Bunlar neden bu kadar önemli diye soracak olursanız, ölçü değişikliği ürünün girdiği kanalın ölçüsü belli olduğu için kumaşın mekanizmadan çıkmasına yani perdenin düşmesine sebep olabilir, dönüklük ise kumaşı toplayarak perdeye bakıldığında dalgalı, pot yapmış gibi görünmesine sebep olabilir." diye de bizlere mantıklı bir açıklamada bulunan firma sahibimiz Sayın Ahmet Tokabüyük, yaptığı işe saygıyı ve ciddiyeti bu cümlelerle dile getiriyor.

 " Tire Bant " araştırmaları sonucu kendi buluşları olan " Know-How " sistemi ile düz ve net ölçüde ürün üretirken; rakiplerini neden geride bıraktığınında tioları ortaya çıkıyor. Bu ürünün ham maddesi polipropilen olurken; önemli olan standart ölçülerde milimetrik hesaplamaların ışığı altında üretiliyor olmasıdır. Bunu en güzer şekilde standartlar ölçüsünde piyasaya sunan Tire Bant, iki büyük toptancıyla çalışırken; Türkiye’de bu işi yapanlar arasında ilk sıralardadır. 

Ayrıca " R+T 2015 fuarı’na " katılan Tire Bant, gerçekleştirdiği ihracat ile de Türkiye’nin bu konudaki gücünü ve firmasının geldiği noktayı isbatlamış olmasıdır. Kısacası "Tire Bant" demek perde sistemcileri için vazgeçilemez bir firma olurken; bantsız da bir sistem olamayacağıdır. Küçük detaylar büyük işlerin ortaya çıkmasına en büyük yardımcı unsurlardır. 

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 673842

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.