davillo tekstil

TETSİAD BAŞKAN YARDIMCISI ALİ AYDIN’IN AÇIKLAMASI....


TETSİAD BAŞKAN YARDIMCISI ALİ AYDIN’IN AÇIKLAMASI....

Haber: Emel BENLİ & İSTANBUL / Bu haber İstanbul Dekorasyon Perde’nin ( Kadir Çiğdem ) Katkıları ile yapılmıştır.

Türk Ev Tekstili Sektörü kökleri binlerce yıla dayalı bir gelenekten gelen, Anadolu topraklarında yaşamış birçok medeniyetin oluşturduğu kültür mirasına dayalı, güçlü bir sektördür. 1970’li yıllardan bu yana hızla makineleşmiş ve teknolojisini geliştirerek, uluslararası arenada yadsınmayacak bir güce sahip olmuştur. 1980’den bu yana İhracatta patlama yaparak, kendini tüm dünya pazarlarında kabul ettirmiştir.

Sektörümüz, sivil toplum örgütlenmesine 1991 yılında başlayarak, dünya da bu alanda görülen yapılanmaya ayak uydurmuş, birçok uluslararası kurumda temsil edilerek, sesini duyurmuştur.

Geldiğimiz bu noktada Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği adıyla organizasyonunu geliştirerek, binden fazla üyeyle yapılanmasını büyütmüş, sektörümüzün tek sesi olarak, örgütlü yapısını sürdürmüştür.  Derneğin şuanda geldiği nokta Türkiye’yi ev tekstilinde marka yapmış ve bir çok projeye imza atarak sektörümüzü gelebilecek en üst noktaya taşımıştır.  Bu gelişimi organize ettiği fuarlarla desteklemiş ve CNR İstanbul Ev tekstil Fuarı başta olmak üzere, bu yıl Ekim ayının 28 ile 31’i arasında gerçekleşecek olan Home Tex’in de organizasyonunda önemli rol oynamıştır. Sektöre yıllardır hizmet veren Tetsiad’ın en yetkili ağızlarından   fuar hakkında bilgi almak için Tetsiad Başkan Yardımcısı’nın kapısını çaldık. Bu yıl yüzde elli daha büyüyen  600 katılımcısı ile 50 binin üzerinde ziyaretçiye kapılarını açacak olan fuar Türkiye’nin kalkınmasında rol alacak ve İstanbul Yeşilköy’de ev sahipliği yapacaktır. Tetsiad Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda bir döşemelik üretici firması olan Aydın Tekstil’in Yön. Kur. Başkanı olan Sayın Ali Aydın’ın ağzından Home Tex Fuarı hakkında ve  Tetsiad’ın projeleri hakkında bilgiler aldık. “Memleketi marka olmayan , kendiside marka olmaz” diyen Tetsiad’ın Başkanı Sayın Yaşar Küçükçalık önderliğinde proje geliştirip Türkiye’ye malederek, Türk Ev Tekstili’nin sesini dünyaya duyuran dernek, her geçen gün daha da büyüyerek örgütlenmiş ve Türkiye’nin en büyük ve en güçlü Sivil toplum örgütlerinden biri olmuştur. Fuarların bir meslek zihniyeti ve bir ülkenin aynası olduğunu bilen bu güçlü örgüt, fuarcılığın altına attığı imza ile belli bir kitleye değil, tüm Dünya’nın gözünü Türkiye’ye çevirmeyi bilmiştir. Yılda iki kez düzenlenen ve sektörümüzün kalkınması için önem taşıyan, özellikle perakendecilerimizin kendilerini geliştirmeleri bakımında gelip görülmesi gereken Home Tex Fuarı, büyük bir platformda, büyük tasarımların görücüye çıkarıldığı bir kalkınma projesidir. Ülkesi ile parelel olarak gelişmek isteyen  üreticilerimizin, toptancılarımızın, ihracatçılarımızın bir nevi Dünya’ya açılan  kapısı olmuştur. Sizde Dünya’ya merhaba demek için bu platformda ister ziyaretçi, isterseniz katılımcı olarak yerinizi alınız. Kısacası siz değerli meslektaşlarımıza sunulan bu önemli fırsatı kaçırmayınız.

TETSİAD BAŞKAN YARDIMCISI & ALİ AYDIN

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 747616

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.