davillo tekstil

YENİ MÜŞTERİ HERZAMAN RİSKTİR...


YENİ MÜŞTERİ HERZAMAN RİSKTİR..


Evtekstili sektörünün içinde bulunduğumuz şu günlerde durgunluğunu ve yavaş ilerlemesinin sebeplerini sizler için araştırdık...Tabiki bu araştırmanın en iyi analizini tekstilin kalbinin attığı yer olan Bursa’da yapmak siz değerli meslektaşlarımız açısından sağlıklı olmakla beraber; bir çokta soru işaretinin yok olacağı gerçeği anlamına gelecekti..   

Haber: Emel BENLİ / BURSA

Ramazan ayı sebebi ile geç açılan erken kapatılan dükkanların bu mevsimde hareketli olması gerekirken yavaşlatılmış flim şeridi gibi ağır ilerlemesinin sebepleri saymakla bitecek gibi değil. Bu durumun geçici bir süreç olduğuna inanıyor ve eğer geç kalınmamışsa siz değerli meslektaşlarımızı "ayağını yorganına göre uzat " ata sözünü bir kez daha anımsamaya davet ediyoruz. 

İşlerimizin performansının düşük olduğu tabiri caizse, kan kaybettiği bu durumu; ülkemizin yaşadığı seçim süreçlerine ve yeni hükümetin kurulamaması gerçeğine bağlarken; dış komşularımızın yaşıyor olduğu kaosuda göz önünde bulundurmamız ve tıkanıklıkların sebebibin ülkemizin can suyunun tükenişinede bağlamamız ve sürekli bu süreci konuşuyor olmamız çok normaldir. Bir insana 40 gün deli dememiz onun delirecek olması ihtimalini % 60 kuvvetlendirirken; eksi enerjimiz kanalı ile bu olasılığı güçlendirdiğimizi de unutmayalım.  Evet nabızler yavaş, ama sevindirici tek yönü kan akışı sürüyor. Yani sektörümüz korktuğumuz kadarda kan kaybetmiyor. Hangi durumlarda kan kaybı artar; elbetteki umutların bittiği, tükendiği durumlarda... Tecrübeli meslektaşlarımız " işlerimiz yavaş ama var " diyorlar.  Umut yolculuğunu sizler için kaleme alırken; bakınız Bursa’lı meslektaşlarımız neler söylemişler...  Not: Buttim ve Demirtaş Organize Sanayii Fabrikalarını işleten sanayicilerimiz ve toptancılarımızın sektör nabzı...   


USK TEKSTİL ORTAKLARINDAN HÜSEYİN KILIÇ: " Herkes müşterisini seçmeli, seçicilik çok önemli, işlerimiz kapanmadı sadece çok yavaş ilerliyor " diyen USK Tekstil’in sahiplerinden Sayın Hüseyin Kılıç, sezonun ikinci yarısına 112 başlık  ve 500 çeşidin üzerinde havuz malı ile hazırlandıklarını belirti. Siz değerli meslektaşlarına hayırlı işler dileyen Sayın Kılıç, " ikici yarıdan ümitliyiz, yeni müşteri arayışında değiliz." dedi.  dedi. 

NOPE TEKSTİL İŞLETME MÜDÜRÜ MEHMET ÇETİN: 2015 yılı model kitabıının 2. katoloğunu çıkartmaya hazırlanan Nope, Yatak örtüleri, panel perdeler, aksesuar grupları ile sezona merhaba demiş ve yenilikleri gerçekleştirdikleri ticaret ile aynı kulvarda koşturmuşlardır. 400 civarında Türkiye genelinde müşteriye sahip olan Nope Tekstil İşletme Müdürü Sayın Mehmet Çetin, siz değerli meslektaşlarına Bursa’ dan sevgilerini, yollarken; gelecek olan Ramazan Bayramınızı şimdiden kutlamış ve sizlere hayırlı işler dilemiştir.  

GÜLİNAN TEKSTİL ORTAKLARINDAN MURAT ÖNCÜ: Murat Öncü adı ile kartela çıkaran firmamız bu isimden dolayı zaten sektörde diğer meslektaşlarına göre 1- 0 önde... Yurt içi ve yurt dışına üretim yapan Gülinan Tekstil,1968 yılında metal sektöründe ticaretine başlamış, 2005 yılında dikey büyüme yaparak Tekstil alanında boy göstermiştir.  Değerli koleksiyoncu firmalara tül ve fonluk grupları ile firmalara özel, renk ve tasarım seçenekleri sunmaktadırlar. 135 kişiye istihtam sağlayan firma, Bursa Demirtaş  Org. San. Bölgesi’nde bulunmaktadır. Gülinan Tekstil sahiplerinden Sayın Murat Öncü, "2016 nisan’a kadar iş yok değil sadece yavaş olacak, tüm değerli meslektaşlarımızın ve milletimizin mübarek Ramazan Bayramlarını şimdiden tebrik eder sağlık, huzur, mutluluk ve esenlikler dilerim. iş olacak ve oluyorda, buradaki en önemli mesele güvenmeselesi; yeni müşteri bizi herzaman korkutur. Değişen çek kanunu ile beraber büyük riskler altına girmekteyiz. Bu durumda bizi son derece rahatsız ediyor, artık çeklerin yaptırım gücü kalmadı, çok uzun vadeler sıkıntıyı beraberinde getiriyor." diyerek düşüncelerini dile getirdi. Ve tabi sektör kaygılarınıda böylelikle sizlerle paylaşmış oldu.  

Evtekstili sektörünün içinde bulunduğumuz şu günlerde durgunluğunu ve yavaş ilerlemesinin sebeplerini sizler için araştırdık...Tabiki bu araştırmanın en iyi analizini tekstilin kalbinin attığı yer olan Bursa’da yapmak siz değerli meslektaşlarımız açısından sağlıklı olmakla beraber; bir çokta soru işaretinin yok olacağı gerçeği anlamına gelecekti..   

Haber: Emel BENLİ / BURSA

Ramazan ayı sebebi ile geç açılan erken kapatılan dükkanların bu mevsimde hareketli olması gerekirken yavaşlatılmış flim şeridi gibi ağır ilerlemesinin sebepleri saymakla bitecek gibi değil. Bu durumun geçici bir süreç olduğuna inanıyor ve eğer geç kalınmamışsa siz değerli meslektaşlarımızı "ayağını yorganına göre uzat " ata sözünü bir kez daha anımsamaya davet ediyoruz. 

 İşlerimizin performansının düşük olduğu tabiri caizse, kan kaybettiği bu durumu; ülkemizin yaşadığı seçim süreçlerine ve yeni hükümetin kurulamaması gerçeğine bağlarken; dış komşularımızın yaşıyor olduğu kaosuda göz önünde bulundurmamız ve tıkanıklıkların sebebibin ülkemizin can suyunun tükenişinede bağlamamız ve sürekli bu süreci konuşuyor olmamız çok normaldir. Bir insana 40 gün deli dememiz onun delirecek olması ihtimalini % 60 kuvvetlendirirken; eksi enerjimiz kanalı ile bu olasılığı güçlendirdiğimizi de unutmayalım.  Evet nabızler yavaş, ama sevindirici tek yönü kan akışı sürüyor. Yani sektörümüz korktuğumuz kadarda kan kaybetmiyor. Hangi durumlarda kan kaybı artar; elbetteki umutların bittiği, tükendiği durumlarda... Tecrübeli meslektaşlarımız " işlerimiz yavaş ama var " diyorlar.  Umut yolculuğunu sizler için kaleme alırken; bakınız Bursa’lı meslektaşlarımız neler söylemişler...  Not: Buttim ve Demirtaş Organize Sanayii Fabrikalarını işleten sanayicilerimiz ve toptancılarımızın sektör nabzı...   

USK TEKSTİL ORTAKLARINDAN HÜSEYİN KILIÇ: " Herkes müşterisini seçmeli, seçicilik çok önemli, işlerimiz kapanmadı sadece çok yavaş ilerliyor " diyen USK Tekstil’in sahiplerinden Sayın Hüseyin Kılıç, sezonun ikinci yarısına 112 başlık  ve 500 çeşidin üzerinde havuz malı ile hazırlandıklarını belirti. Siz değerli meslektaşlarına hayırlı işler dileyen Sayın Kılıç, " ikici yarıdan ümitliyiz, yeni müşteri arayışında değiliz." dedi.  dedi. 

NOPE TEKSTİL İŞLETME MÜDÜRÜ MEHMET ÇETİN: 2015 yılı model kitabıının 2. katoloğunu çıkartmaya hazırlanan Nope, Yatak örtüleri, panel perdeler, aksesuar grupları ile sezona merhaba demiş ve yenilikleri gerçekleştirdikleri ticaret ile aynı kulvarda koşturmuşlardır. 400 civarında Türkiye genelinde müşteriye sahip olan Nope Tekstil İşletme Müdürü Sayın Mehmet Çetin, siz değerli meslektaşlarına Bursa’ dan sevgilerini, yollarken; gelecek olan Ramazan Bayramınızı şimdiden kutlamış ve sizlere hayırlı işler dilemiştir.  

GÜLİNAN TEKSTİL ORTAKLARINDAN MURAT ÖNCÜ: Murat Öncü adı ile kartela çıkaran firmamız bu isimden dolayı zaten sektörde diğer meslektaşlarına göre 1- 0 önde... Yurt içi ve yurt dışına üretim yapan Gülinan Tekstil,1968 yılında metal sektöründe ticaretine başlamış, 2005 yılında dikey büyüme yaparak Tekstil alanında boy göstermiştir.  Değerli koleksiyoncu firmalara tül ve fonluk grupları ile firmalara özel, renk ve tasarım seçenekleri sunmaktadırlar. 135 kişiye istihtam sağlayan firma, Bursa Demirtaş  Org. San. Bölgesi’nde bulunmaktadır. Gülinan Tekstil sahiplerinden Sayın Murat Öncü, "2016 nisan’a kadar iş yok değil sadece yavaş olacak, tüm değerli meslektaşlarımızın ve milletimizin mübarek Ramazan Bayramlarını şimdiden tebrik eder sağlık, huzur, mutluluk ve esenlikler dilerim. iş olacak ve oluyorda, buradaki en önemli mesele güvenmeselesi; yeni müşteri bizi herzaman korkutur. Değişen çek kanunu ile beraber büyük riskler altına girmekteyiz. Bu durumda bizi son derece rahatsız ediyor, artık çeklerin yaptırım gücü kalmadı, çok uzun vadeler sıkıntıyı beraberinde getiriyor." diyerek düşüncelerini dile getirdi. Ve tabi sektör kaygılarınıda böylelikle sizlerle paylaşmış oldu.  

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 340931

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.


-->