davillo tekstil

GÖKKUŞAĞI MEFRUŞAT & ŞEMİKLER / İZMİR

GÖKKUŞAĞI MEFRUŞAT & ŞEMİKLER / İZMİR

Yaşar Ünalp ve Süleyman Ünalp...Yağmur sonrası, güneşle açan gökkuşağı gibiler...

Haber: Emel Benli & İZMİR / Bu Haber Makro-Per’in Katkıları ile Yapılmıştır.

İzmir’in Karşıyaka Şemikler Semti’nde bulunuan " Gökkuşağı Mefruşat’ın " sahipleri Sayın Yaşar Ünalp ve Sayın Süleyman Ünalp,  Denizli, Buldan’lı çalışkan ve azimli bir babanın evlatlarıdır...

Yaşar Ünalp ve Süleyman Ünalp kardeşlerin babaları Sayın Abdullah Ünalp, henüz 16 yaşında bir delikanlı iken; 1964 yılında memleketi olan Denizli Buldan’dan gelerek İzmir’e yerleşir.  El arabası ile sokak sokak gezerek metre işi kumaş satar. Zamanla semt pazarlarına çıkarak ticaretine yön kazandıran Abdullah Bey, azimle ve sabırla yıllar yılı çalışarak işini ve büyümekte olan çocuklarını bir çatı altına toplamak için artık, seyyar ticaret kültürünü mağaza kültürüne taşır. Azmederek başarıyı yakalayan baba; 1983 yılında İzmir’in Karşıyaka Şemikler semti’de bir mağaza açarak; başarısını taçlandırır. Ticaret hayatına paralel olarak büyüttüğü evlatları artık mağazanın yolunu aşındırarak kumaş ve perde tozunu yutmaktalardır. Ticaretin içerisinde yetişen kardeşler yani Yaşar Bey ve Süleyman Bey, sektörümüzün başarılı birer üyesi olarak babalarının çizdiği dürüstlük politikası ile yollarına "iki ayrı perde mağazası" işletmeciliği ile devam ederler. Büyük Ağabey olan Yaşar Bey, 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği’den mezun olurken; Küçük kardeş olan Süleyman Bey ise Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’ni bitirerek ağabeyisine destek için hemen kolları sıvar. Hayat yeterliliklerini sağlayan iki kardeş artık ticaret serüvenlerinde sırt sırta vererek ve sevgili babalarının yolundan ilerleyerek mesleklerinde, saygılarını ve sorumluluk duygularını geliştirerek babalarına bir gurur tablosu olarak yansırlar.

Artık İzmir Ünalp ailesinin memleketi olmuştur. Ee ne demiş atalarımız " doğduğun yermi, yoksa doyduğun yermi" tabiki bu güzel aile İzmir’li tüketiciyi sahiplenmiş ve İzmir halkına hizmet vererek sektörümüzün medar-ı iftihar-ı olmuşlardır. Bir Demor Home bayiisi olan mağazalarını, küçük bir fuar havasında dizayn ederek; görselliği ağız tadında yaşatan genç meslektaşlarımız, aile terbiyesi, kültür, meslek birikimi, adap ve üslup ile bizleri kendilerine hayran bırakmış ve tabiri caizse " beşi bir yerde " altın takı gibi parıldayarak; yağmur sonrası " Gökkuşağı’nı " gökyüzüne nakşetmişlerdir. Zeka, başarı ve  zevk mesleğimizin bulunmaz özellikleri olup; Ünalp kardeşlerde hasıl olması, gıpta edilecek ve hayranlık uyandıracak sonuç itibarı ile de sektör mensubu gençlerimize örnek teşkil edecektir.       

GÖKKUŞAĞI MEFRUŞAT

Yaşar ÜNALP & Süleyman ÜNALP

İletişim: 6221 Sk. No: 95 / Şemikler / İZMİR

Tel: 0232.336 89 23

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 538719

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.