davillo tekstil

TAŞKIRAN MEFRUŞAT & TAÇ EVİ / AŞIR TAŞKIRAN / KEÇİÖREN / ANKARA


Melek eline denktir mabede sahip eller,

Göklerin sesini andırır ondaki diller;

 Dahası heyecanla köpürünce gönüller,

 Bu ses karşısında keser ötmeyi bülbüller.... 

Haber : Emel Benli & Ankara / Bu Haber Makro - Per Perde Sistemleri’nin katkıları ile yapılmıştır. 

 O her zaman evvelim sen oldun, ahir sen diyerek dostlarını sevdi, ahde vefa anlayışı ile dostlarından dualarını ve iyi dileklerini esirgemedi. Secdede yer yüzüne fısıldadı, oysaki; o an duaları gökyüzündeydi. Egosuz, çıkarsızdı hayat anlayışı. Bu gün bam telimizden bizi öyle bir vurdu ki; ılık esen meltem rüzgarları gibi içimize doldu her bir cümlesi...Perakendecilerin Kralı Taşkıran Mefruşat’ın sahibi, gönül dostu Sayın Aşır Taşkıran... Bir hak izdüşümü olan gönül şifesi ile o anlattı, biz dinledik. Üstadımız, Makro-per’in sahibi Sayın Bekir Kılıç için dualarda bulunmuştu, hemde; gönülden istemişti güzelliklerin hepsini... "Gönülden gönüle yol gizli gizli" onun dualarıda gizliydi, çünkü o İç Anadolu terbiyesi ile yetiştirilmiş  bir gönül dostuydu. 

Aslen Kırşehir Kaman’’lı olan ve Ankara’nın  Keçiören semtinde Kızlarpınar Caddesi’nde Perde ve Ev Tekstil perakendeciliği yapan meslektaşımız Sayın Aşır Taşkıran, Ankara’lılara hizmet etmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Baba mesleği önünde saygıyla eğilen ve bu mesleği babasına ve ağabeyisine duyduğu vefa borcu için daha bir coşkuyla gerçekleştiren kıymetli ağabeyimiz Sayın Aşır Taşkıran, Gazi Üniversitesi mezunu olan sevgili oğlu Oğuzhan Bey ve çalışma arkadaşları ile mesleğimizin her bir zorluğunu göğüslemiş ve çocukluğundan bu güne neredeyse, yarım asıra yaklaşan meslek hikayesini gönüllerimize adeta, "tülün üstüne onbin, yirmibin vuruşlarla nakış dokur gibi nakşetti." Memleketlisi, hemşehrilisi bozlak ustası, Bozkırın Tezenesi Rahmetli Neşet Ertaş’a sevgisi ile bilinen üstadımızın mağazası, bir Taç Evi’dir. Aynı zamanda bir Makro - Per satış noktasıdır.  Saz çalarken, sazın tellerine vurulan mızrabın diğer adı tezene gibi, gönüllerimize vuran gönül dostumuz; " mühür gözlüsünü ellerden, esen yelden kıskanan, küstürülünce dönüp bir daha bakmayan gönlü ile Makro - Per’in Mağaza Müdürü Sayın Ercan Kılıç’ı, Makro - Per’in Ankara Bölge Sorumlusu Sayın Haluk Can’ı ve biz Perde Satıcıları Haber Portalı’nı mağazsında ağırlayarak meslek anılarını bizlerle paylaştı.

Makro -Per’in Yön. Kur. Başkanı Sayın Bekir Kılıç’ın Ankara Hasanoğlan’da temelini attığı fabrikasının "temel atma töreninde" dostunu yalnız bırakmayan ve bu girişimciliği için Sayın Kılıç’ı kutlayan; her zaman yanında olacağının sözünü veren meslaktaşımız Aşır Bey, Makro - Per için dualarda bulundu. Bu arada Sayın Ercan Kılıç’tan yeni yaptırdıkları fabrika hakkında bilgiler alırken; Sayın Haluk Can’dan ise Makro - Per’in 81 ilin 75’ inde  bulunduklarını ve Eğe Bölgesinde lojistiği hızlandırmak için çok yakın zamanda İzmir’de bir şube hayata geçirme hazırlığı içerisinde oldukları bilgilerini alıyor ve bir dostun çatısı altında olma keyfini birlikte sürüyoruz. " Kişi sevdiği ile beraberdir" sözünü bi kez daha hatırlıyor; Sayın Bekir Kılıç’ın aramızda olamamasına rağmen; namaza niyet eder gibi, işine ettiği niyeti dile getiriyor ve bizim dualarımızında kendisi için olduğunu bir kez daha vurguluyoruz.

 "Seher vakti, Kar yağar kar üstüne, Niye çattın kaşlarını, Evvelim sen oldun, İki büyük nimetim var, Öldürme beni, Acem kızı, Mühür gözlüm, Cahildim dünyanın rangine kandım, Hata benim suç benim, Küstürdün gönlümü " diyen Neşet Ertaş’ın hemşehrilisi gönül dostumuz, ağabeyimiz Aşır Taşkıran; "Bizim dualarımızda seninle"... 

TAŞKIRAN MEFRUŞAT &TAÇ EVİ 

AŞIR TAŞKIRAN

İletişim: Kızlarpınarı Cad. No:37 / A / Keçiören / Ankara

Tel: 0312. 359 94 79

Fax: 0312. 361 56 82

web: www.taskiranmefrusat.com 

e-mail: taskiranperde@hotmail.com 

   

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 517961

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.