davillo tekstil

ÇAĞLAR PERDE & ÇEYİZ / MİTHAT EROL / KAZAN / ANKARA


Her yer Muteks...

Fuat Bayatlı

Haber : Emel BENLİ & Bu Haber Muteks Perde Sistemleri ’nin katkıları ile yapılmıştır.

Değerli bir müşterisinin mağazasına giren Muteks Perde Sistemleri Ankara Bölge Sorumlusu Sayın Fuat Bayatlı, müşterisinin mağazasında her yeri Muteks’in ürünleri ile donatılmış görünce duygularına gem vuramaz ve sosyal paylaşım sitesinde "Her Yer Muteks" diye bir yazı paylaşır ve bu paylaşım kendisini oldukça duygulandırır. Bu duyguyu sektör mensubu olmayan birine sakın sormayın, bu duygu ancak bir firma temsilcisi ve bir firma sahibi tarafından yaşanır...  Bizde onların duygularını empati gücü ile hissediyor ve artık "Her Yer Muteks" diyoruz...Bakınız Ankara’nın Kazan ilçesinde de bir Muteks kalbi atıyor, Çağlar Perde Çeyiz, 2007 yılında Erol ailesinin bir ferdi olan Sayın Mithat Erol tarafından kurulur. Perde, çeyiz ve ev tekstili grubunda bir eve lazımolabilecek tüm ürünlerin tamamını bulunduran ve birbirinden değerli 5 satış temsilcisi ile yoluna devam eden "Çağlar Perde" bir Muteks Bayisidir. Çağlar Perde Muteks’in dışında da çok önemli firmaların ürünlerini  Kazan halkına sunarken; aynı zamanda Brillife bayisi olmanın kolaylığını ve şıklığını yaşamaktadır.

Ankara’ya 40 km uzaklıkta, 48 bin nufusa sahip kavunu, et konbinesi ve kavurması ile ünlü Kazan; Kazan ismini 1402 yılında yapılan Ankara Savaşı’nda yenilen Osmanlı ordularının ağırlıklarını burada bırakıp çekilmesinden sonra geride kalan devasa kazanlardan almıştır. Osmanlı Devleti savaş boyunca Kazan’ı aşevi olarak kullanmıştır. Kazan İlçesinin kurulduğu bölge, bir yerleşim yeri olarak eski çağlardan günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Şu anda Kazan, Ankara’nın 24 ilçesinden biri olarak idari yapı içerisinde yer almaktadır. Kazan’ın 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşması ciddi bir değişim ve gelişimi de beraberinde getirmiştir.Böylelikle Kazan, 1961 Yılında Bucak Merkezi, 6 Haziran 1971 de Belediye, 4 Temmuz 1987 yılında İlçe, 23 Temmuz 2004 tarihinde Kazan İlçesi Metropol İlçe olma ünvanını almıştır. Ve bağrında Mithat Erol gibi Anadolu evlatlarını saklamaktadır.

Mithat Bey’in arkasında dağ gibi duran ve kardeş olmanın tüm vasıflarını taşıyan ağabeyleri Sayın Ahmet Erol ve Sayın Necip Erol hayata inat birlik ve beraberliğin mesajlarını verierken; ayrı ayrı gerçekleştirdikleri ticaret dallarında başarılı olmuş ve Kazan halkı tarafından sevilmiş, sayılmışlardır. Kazan’ın ileri gelen ailelerinden olan Erol ailesi, çiftçi bir babanın evlatları, buram buram Anadolu kokan bir annenin kuzularıdır. Kazan’ın Aydın Köyü’nden olan ve bir İçanadolu terbiyesi ile yetiştirilmiş Erol kardeşlerden Ahmet Bey, konfeksiyon mağazasını, Necip Bey ise kuyumcu mağazasını işletmekte, kendi öz halkına hizmet etmektedirler. Çünkü onlar ticaret terbiyesini sevgili babalarında almış ve temiz ticaretin ince çizgisi üzerinde düşmeden yol almışlardır. 5 kız evlada sahip olan Mithat Bey ise ailenin en küçük erkek evladı olurken; mütevazi kişiliği ve sempatik tavırlarıyla aynı zamanda ağabeylerine olan saygısı ile örnek alınacak bir esnafımızdır. İşine olan saygısı, mesai arkadaşlarına duyduğu sevgi onun en büyük özelliklerinden biri olurken; Anadolu insanının çok önemli bir özelliğinide kendisinde görüyor ve taktir ediyoruz. "Anadolu insanı sofrasının bolluğu ile meşhurdur," Mithat Bey’inde bu özelliği sofrasına oturarak, Kazan’ın meşhur kavurmasını yiyerek kavrıyor ve değerli dostumuza, bizlere güzel bir gün geçirmek adına vesile olmasından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kendisini uzun yıllar sektörümüzde görmek istiyor ve tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Yemek sonrası kahvelerimizi Mithat Bey’in küçük ağabeyisi Necip Bey’in elllerinden içiyoruz ve düşünüyoruzki; bu kahve Kazan’ın kapılarını hiç kapanmamak üzere Muteks’e açtı. Şunuda belirtelim ki; Muteks ailesi Erol ailesi gibi dostlara sahip oldukça sektörümüzün kalkınmaması için hiç bir sebep yoktur, çünkü Erol Ailesi’nin niyeti namaza niyet gibidir " Niyet ettim bu dostluğu yüreğimde yaşatmaya" der ve kapılarını sonuna dek Muteks’in Ankara Bölge Sorumlusu Sayın Fuat Bayatlı’ya açar... Her Yer Muteksss...   

ÇAĞLAR PERDE & ÇEYİZ

MİTHAT EROL

İletişim: Satıkadın Mah. Sancak Cad. No: 4 / A / Kazan / ANKARA

Tel: 0312. 814 42 55

Gsm: 0532. 300 69 20

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 366170

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.


-->