davillo tekstil

2014 Home Tex Fuarı katılımcıları, ziyaretçilerinden memnun kaldı...

Home Tex Fuarı katılımcıları, ziyaretçilerinden memnun kaldı...

Haber : Emel BENLİ& İSTANBUL / Bu haber Davillo & Perdesen’in katkıları ile yapılmıştır.

Ev tekstili sektörünün iç pazar ve dış pazar ihtiyacını karşılamak üzere yola çıkan fabrikatörlerimiz, toptancılarımız ve imalaatçılarımız 2015 yılı ürün kreasyon tasarımlarını Home Tex Fuarı’nda görücüye çıkardılar.

Ev tekstili ve dekorasyon dünyasındaki yeni trendlerin sergilendiği Home &Tex, zengin içeriğiyle 19-22 Kasım 2014 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine açarak; bir kez daha adını tüm dünyaya duyurdu.Sektörün heyecanla beklediği organizasyon CNR Holding kuruluşlarından CNR Sektörel Fuarcılık ve İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından, TETSİAD – Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği iş birliği ile organize edildi.Home &Tex ulusal ve uluslararası satınalmacılar ile buluşma, direk olarak sipariş alma ve sektörel gelişmeleri yakından izleme gibi imkânlar sağlayarak, katılımcı firmaları, genişleyen bu pazarın tüm bileşenleriyle aynı çatı altında buluşturdu. 

Türkiye’nin önemli markalarının buluşma plartformu olan Home Tex Fuarı’nda biz Perde Satıcıları Haber Portalı’da yerimizi alarak sizler için devlerden sektörümüzün gelişmesi adına gerçekleştirdikleri çalışmalardan bilgiler edindik. Brillant’ın 2015 yılı için çıkartmış olduğu katlamalı zebralar, Demor Home’un Bursada açmak üzere olduğu Akedemik Okul ( Satış Danışmanı, Dikiş Ustası, Mağazacılık Eğitimi, Pazarlama Teknikleri vs ) sektörümüzün ilk diplomalı akedemik eğitim ayağı olacaktır. Bayramlar Tekstil ise zebra’da ki akıl almaz çizgileri ile bizi şaşırtırken; Verdi Home’da  mağazacılık sistemine yeni bir boyut getirmiştir. Aydın Örme ise düzgün duruşu kimliği ile sır gibi sakladığı yeniliklerini 2015 yılına taşıyacak. Bir İç Anadolu firması olan Ahmet Mercan Tekstil’in ’de Bursa’da üretime geçtiği, Ekim Tekstil’in ise Kupa markası ile ilk defa fuara katılma heyecanını,  Vinaldi’nin  sahibi Kemal Ulıusal’ın " fuarlar bir fırsattır," diyerek; yeni heyecanlarını her zamanki gibi bu fuara taşıdığının hikayesini sizler için yaşayarak görselledik. Home Tex Fuarı’nın heyecanını yaşatmak üzere ATO ve TETSİAD işbirliğine giderek 105 Ankara’lı meslektaşımızı bu fuarda ağırladı. Bu organizasyonla sınırlı kalmayan Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD)’ın sponsorluğunda gerçekleşen " Anadolu’dan İstanbul’a Dokumaca Efsaneler ” sergisi, fuarın en dikkat çeken görüntüleri arasındaydı. Dokuma tasarımına gönül veren, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci ve öğretim üyelerinin 4 yıl süren çalışmaları sonucu hazırlanan dokuma eserleri fuar süresince CNR EXPO Yeşilköy’de sergilendi. Anadolu’nun binlerce yıllık dokuma örnekleri bir tarih geçidi tadında yaşandı.

Home&Tex’e Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Orta Doğu ve Avrupa başta olmak üzere Bağımsız Devletler Topluluğu, Kuzey Afrika ve dünyanın tüm bölgelerinden alıcı grupları fuarı ziyaret ederken; katılımcı firmaların sektörel gelişmeleri ve yenilikleri vitrine çıkardığı organizasyon, rakipleri doğrudan tanımak ve rekabet avantajlarını yakından görmek için büyük avantajlar sundu. Açılışta konuşan TETSİAD Başkanı Yaşar Küçükçalık Ev Tekstili sektöründe 2023 ihracat hedefinin 10 milyar dolar olduğunu belirterek, "Dünya ev tekstili ihracatı 2013 yılı sonu itibariyle yüzde 7 artışla 91.3 milyar Dolar olarak gerçekleşmiştir.2013 yılında da Türkiye , 2012 yılında olduğu gibi ev tekstil ürünleri ihracatında dünyanın en büyük dördüncü ihracatıçı ülkesi olma konumunu korumuştur. Türkiye’nin dünya ev tekstili ihracatından almış olduğu pay yüzde 3.6, ihracat değeri ise 3.3 milyar Dolar’dır. Komşularımızla geliştirmiş olduğumuz sınır ticaretini de dahil edersek aldığımız pay yüzde 6’ya ulaşıyor" ifadelerini kullandı. Türkiye’de ihracat pastasının önemli bir payına sahip olan ev tekstili sektörürünün ihracat hacmi bir yıl içerisinde % 13 artarak 3 milyar doların üzerine çıktı.

Ekonomi Bakanlığı’nın oluşturduğu rapora göre, ev tekstili sektörü Türkiye’nin dış ticaret fazlası verdiği alanlar arasında yer almakta. Raporda üretimin yoğunlaştığı başlıca iller Bursa, Denizli, İstanbul, İzmir ve Uşak olarak sıralanıyor.Türkiye’nin ev tekstili ürünlerinin ihracatı geçtiğimiz sene bir önceki yıla göre yüzde 13,3 artış göstererek 3 milyar 108 milyon dolar seviyesine ulaştı. Havlu ve bornozlar  941,2 milyon dolarla en fazla ihracatı yapılan ürün grubunu temsil ediyor. Bunun ardından 630,4 milyon dolarla yatak çarşafları, 557,8 milyon dolarla döşemelik ve perdelik kumaşlar geliyor.

 CNR  Fuarcılığa, TETSİAD Başkanı Sayın Yaşar Küçükçalık’a, TETSİAD Komitesine, tüm katılımcılara ve  bu haberi sizlere ulaştırmamızda Perde Satıcıları Haber Portalına sponsor olan Davillo Perdesen’e Türk Ev Tekstiline bulundukları katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız...

İSTANBUL CNR HOME TEX FUARI -2014 & EKİM TEKSTİL ( KUPA ) TARIK KAHRAMAN

İSTANBUL CNR HOME TEX FUARI -2014 & AYDIN ÖRME TÜRKİYE SATIŞ MÜDÜRÜ

ÖZCAN AYAKSIZ

İSTANBUL CNR HOME TEX FUARI -2014 & TURUNCU DİZAYN

ŞAHİN DOĞAN / HÜLYA ASLAN

İSTANBUL CNR HOME TEX FUARI -2014 & ÖZAK ALÜMİNYUM

ALİ KESKİN / MURAT ÖZBAY

İSTANBUL CNR HOME TEX FUARI -2014 & BAYRAMLAR TEKSTİL

KÜRŞAT BAYRAM / YILMAZ DURSUNOĞLU

İSTANBUL CNR HOME TEX FUARI -2014 & ATO 17. KOMİTE ÜYESİ- MEHMET AYGÜN

İSTANBUL CNR HOME TEX FUARI -2014 & TANITIM FRAĞMAN FLİMİ

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 591721

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.