davillo tekstil

SULTAN PERDE & MUSTAFA GÜLSEVİNÇ / KARAMAN


Muteks müşterilerini ziyaret ediyoruz.

Haber: Emel BENLİ & KARAMAN

Karaman, İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde, Konya-Mersin-Antalya illeri arasında bulunan önemli bir ticaret, kültür ve sanat merkezidir. Karaman ve yöresi, yeraltı şehirleri, mağaraları, inanç merkezleri gibi turistik çekiciliklerinin yanı sıra yaylaları ve doğal güzellikleri, zengin el sanatları örnekleri ile de ziyaretçileri büyülemektedir.Karamanoğulları Beyliğinin bir süre başkentliğini yapmıştır.

Ünlü denizci Piri Reis 465-1470 yılları arasında Karaman’da doğmuştur. Yunus Emre, Şeyh Edebalı, Kazım Karabekir, Kemal Reis, Mevlana, Şair Ayni gibi pek çok Türk büyüğünü yetiştirmiş bir şehirdir. Ayrıca Atatürk’ün dedeleri, anne tarafından Sofuzade Feyzullah ve baba tarafından dedesi Kızıl Hafız Ahmet Efendi’nin Karamanlı oldukları Yrd. Doç. Dr. Ali GÜLER tarafından "Hemşehrimiz Atatürk" adlı tezle ispatlanmıştır.Türkiye’nin 58. büyük ili olan Karaman, koyunlarıyla meşhurdur." Karamanın koyunu sonradan çıkar oyunu." ata sözüde Karaman ili için söylenmiş bir sözdür. Tarihi incelediğinizde bu atasözünün altında yatan bir savaş stratejisidir.

Değerli meslektaşlarımız Karaman hakkında o kadar bilgi varki; yazmakla bitmez Bizim amacımız Karaman ilini sizlerin merak edip araştırmanıza bir nevi tetikçilik yapmaktır. Gelelim Karaman’da perdecilik sanatına; sektörümüzün Türkiye’nin her şehrinde, ilçesinde, kasabasında, nahiyesinde yaşatılıyor olması perde üretimine devam anlamına gelir. Aşağı yukarı 40 yıllık bir perde üretim geçmişi olan ve 40 yıl önce sektörleşmenin ilk sinyallerini veren sektörümüz Karaman ilinde de ilgi görüyor ve ticareti yapılıyor. Ankara’dan tüm Türkiye’ye stor zebra imalatı,  Brillantın perde ve fonluk kumaş bayiliği ile hizmet veren Muteks’in değerli müşterileri arasında olan ve Karaman’da bulunan Sultan Perde’yi tanımak istermisiniz. Sultan Perde Karaman’ın Cumhuriyet Meydanı’nda yerini almış Muteks’in bir Brillant Butik (boutique ) mağazasıdır. Sahibi Sayın Mustafa Gülsevinç’tir. Muteks’in Bölge Sorumlusu Sayın Yücel Küçük aracılığı ile Muteks’in adeta vazgeçilmez bir aile ferdi olan Sultan Perde, bundan  birbuçuk yıl önce Mustafa Bey ve kardeşi Süleyman Bey tarafından hayata geçirilmiştir. İyi bir" perde dikiş ustası" olan Gülsevinç kardeşler, aynı zamanda bir atölye sahibidir. "Mağazamızı açarken kendimize sonsuz güvendik ve bizimle iş yapan toptancıların  ve fabrikatörlerinde güvenini kısa sürede kazandık." diyerek kendilerine olan güvenini dile getiren Mustafa Bey’i genç yaşta bir mağazanın sorumluluğunu aldığı için kutluyoruz. Karaman’ın ilçelerine civar il ve ilçelere, gurbetçi türklere perde sektöründe hizmet veren Sultan Perde, çok modern ve sıcacık atmosferi ile Karaman’da  karşımıza çıktı. Ticaret hayatlarında karşılarına çıkan Muteks’in ürünlerini keyfle sattıklarını ve hiçbir problemle karşılaşmadıklarını dile getiren Mustafa Bey’e bizlere Karaman’ı gezdirdiğive Karaman’ın güzel yemeklerinden tattırdığı için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor ve Sultan Perde ile Muteks’in dostluğunun devamını diliyoruz...

Sultan Perde & Mustafa & Süleyman Gülsevinç

İletişim: Tahsin Ünal Mah. Atatürk Parkı Karşısı No: 25 / KARAMAN

Tel: 0338. 214 14 70

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 47304

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.