davillo tekstil

ÖZ DAĞDELEN PERDE ÇEYİZ ZÜCCACİYE / AKSARAY


Emin olun küçük şehirlerde meslektaşlarımıza daha çok saygı duyuluyor.

Haber: Emel Benli & AKSARAY / Bu haber Muteks Perde Sistemleri’nin katkıları ile gerçekleştirildi.

Aksaray İçanadolu’nun en güzel şehirlerinden biridir. Tarihten kalıntıları üzerinde taşıyan Aksaray, 15.06.1989 tarihinde, 3578 sayılı kanun gereği Niğde’den ayrılarak il statüsü kazandırılmıştır. İç Anadolu Bölgesi’nde Niğde’nin kuzeybatısında, Konya’nın doğusunda, Ankara’nın güneydoğusunda yer almaktadır. 377.505 nüfusa ve 7.626 km² yüzölçümüne sahiptir.

Merkez ilçeyle beraber 7 İlçe, 39 belediye ve 151 köyü vardır. Kılıç Arslan’ın taht merkezi olması dolayısı ile ona büyük bir saray yaparlar. Saray giriş kapısının sağında ve solunda tunçtan iki adet heybetli arslan heykeli varmış. Bu saraya bir kötülük yapılmak istense, yapmak isteyen kişi, bu arslanların ağızlarından saçtığı kıvılcımlardan helâk olurmuş. Bu saray uzaktan bembeyaz göründüğünden, bulunduğu şehire de Aksaray demişler. Rumlar bu şehre halen Pegahelna derler.

Ya gizemli tarihinin yanı sıra insanlarınıda tanımak istermisiniz. Candır insanları, dosttur, tanıdık tanımadık herkese açıktır kapıları. Çünkü onlar İçanadolu insanıdır. Sofralarında  misafir; evlerinde ise huzur ister Anadolu insanı, aza kanaat düstürü ile ticaretini bereketlendirir Anadolu insanı. Sıcaktır, sıcacıktır, samimidir Anadolu insanı. Sizlerle Aksaraydan Anadolu kokan bir meslektaşınızı Sayın Necati Dağdelen’i tanıştırmak şerefine nail olurken; tecrübelerinden yararlanacak ve sohbetinde kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Necati Dağdelen 1994 yılında temelleri atılmış sağlam bir firmanın yani "Öz Dağdelen Çeyiz ve Perde’nin" sahibidir. Bir ev tekstil mağazası olan Öz Dağdelen, son 5 yıldır züccaciye grubunuda bünyesine katarak konseptini zenginleştirmiş, 8 ay öncede perde sektörüne gönül vererek ticaret çıtasını yükseltmiştir. Aksaray’ın sevilen esnaflarından olan Necati Bey’in 5 kattan oluşan mağazasında birde dikiş atölyesi mevcuttur. Bu mağazasının dışında 2 katlı züccaciyeyi içinde barındıran bir mağazası daha vardır.

Sayın Necati Dağdelen, ufku geniş, büyük düşünen ve kendisinin tabiri ile gözü kara aynı zamanda büyük oynamayı seven bir meslektaşımızdır. Açık yürekliliği ve dostane davranışları sayesinde; Ankara’dan tüm Türkiye’ye perde sistemlerinde hizmet veren Muteks ile yollarını tesadüfler üzerine birleştirmiş; şimdi ise bir Muteks hayranı olmuş ve perde sektöründeki ticaretini Muteks’in zebra ve storu ile sağlamlaştırmıştır. "Billant’sız olmaz." diyen meslektaşımız Muteks’in Brillant Butik bayiliğinide alarak Aksaray’lı meslektaşlarını açık ara geride bırakmıştır. Muteks’in çok değerli bölge sorumlusu Sayın Yücel Küçük ile de bir dostluğun altına imza atan  Necati Bey, sempatik, şakacı ve Yücel Bey’in ifadesi ile tatlı - sert bir dostumuzdur. Yücel Bey ile nasıl tanıştıklarının hikayesini ise bizleri şaşırtmıyor çünkü, biz bu hikayeyi dinlediğimizde Necati Bey’i çoktan tanımıştık bile. Necati Bey’in sofrasında; yücel Bey ve perde satıcıları ekibi güzel bir öğle yemeğinde Aksaray’ın meşhur güvecini ve şerbetli pidesini yerken; Yücel Bey ve Muteks adına bir kez daha seviniyor; bu sofrada Necati Bey’i biraz daha yakından tanımanın mutluluğu ile  şu kanıya varıyoruz." Muteks kaliteli ürünlerinin ve kaliteli bölge sorumlularının yanı sıra, kaliteli dostlara sahip. Yolunuz açık olsun Necati Dağdelen.. Bu arada yolunuz Aksaray’a düşerse Somuncu Baba Türbesini ve Ihlara Vadisini’de görmeden dönmeyiniz.

ÖZ DAĞDELEN PERDE ÇEYİZ ZÜCCACİYE / AKSARAY

İletişim: Kalealtı Cad. Yıldız Apt. No: 25 / B / AKSARAY

Tel: 0382. 214 28 88- 214 30 14

Fax: 0382. 212 39 60

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 796180

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.