davillo tekstil

Brillife 10’u Bir yerde & Lütfi Doğruyol / ESKİŞEHİR


" Haramdan korkar, doğruyu severim "

Haber: Emel BENLİ & ESKİŞEHİR / Bu haber Brillife’nin  "10’u Bir yerde " katkıları ile yapılmıştır.

1968 yılında ticaret hayatına atılan, Eskişehir’in kıdemli perdecilerinden Sayın Lütfi DOĞRUYOL, " Lütfi DOĞRUYOL Ev Tekstilleri Ürünleri Satış Mağaza’sının sahibidir. Eskişehir’in Odunpazarı Asarcıklı Caddesinde 6 katlı, 1100m2 alana sahip mağazasında 12 çalışanı ile, mesleğinin ikinci demeni yaşamaktadır. " Haramdan korkar, doğruyu severim, bugüne kadar işimin başından bir an olsun ayrılmadım. İşini takip eden herzaman kazanır. " diyen Sayın DOĞRUYOL, 46 yıl boyunca mesleğinin tüm aşamalarını birer birer geride bırakmış ve bugün geçmişi bizlere anlatırken; o yılları kendiside yeniden yaşamıştır. Düz tül ve güpür dönemini, 15 - 20 günde bir İstanbul’a ürün almaya gittiği günleri, fabrikatörlerimiz ile oturup kalktığı günleri bize anlatırken; içinde bulunduğumuz zamanın hem yenilikçi, hemde daha kolay yıllar olduğunu hatırlattı. " Kartela sistemi çıkalı bir metre tülü dahi kesip yolluyorlar, bugün sipariş verip, ertesi gün sipariş mağazamızda oluyor. Bu kolaylık değilde nedir?" diyerek sektörümüzün gelişip çağ atladığını dile getirdi.

Sayın Lütfi DOĞRUYOL’nun sektörümüze dair anılarını ve birikimlerini dinlemek bizi eskilere götürürken; mesleğimizin sektörleştiğini görmek artık büyük oynamak ve zarı doğru atmak boynumuzun borcu oldu. Eskilerden konuşurken Lütfi Bey, Baydemirler Tekstil’in sektörde çığır açtığını, üç neslin Baydemirler’in ürünlerini satarak para kazandığını ve bizden sonraki gelecek kuşağında tekrar Baydemirler’in ürünlerini satarak para kazanacağını üzerine basarak dile getirdi. Bir hikayenin serisi gibi adeta kitaplaştırdığı meslek serüvenini bizlere aktarırken; Erdoğan BAYDEMİR’e teşekkür eden Lütfi DOĞRUYOL, aslında bir nevi bizleri silkereyerek maneviyatımıza ışık oldu. Böylece bir " Lütfi DOĞRUYOL " geçitinin ışığında aydınlanmış olduk.

Her şehirde sizlere başka başka dünyaları tanıtıyor olmak; hem öğretmek, hem öğrenmek bunun yanı sıra firmalarımızın yeniliklerine değinmek, bir nevi sektörden haberleri sıcağı sıcağına almak ve Baydemirleri’n katkıları ile köprüyü kurmak bizim işimiz olmuştur. Baydemirler Tekstil siz Eskişehir’lileri de unutmamış, 11 Temmuz 2014 Cuma günü Anemon Otel’de bir iftar yemeği ile siz değerli meslektaşlarını bir araya getirmeyi hedeflemiştir. Havuz ürünlerinin tanıtılacağı bu yemeğe Afyon, Kütahya ve çevre ilçelerden diğer dostlarınıda davet eden Baydemirler Grup hızını kesmeden iftar yemeklerine devam edecektir.

Artık şu andan itibaren yolumuzu Lütfi Doğruyol’un yolundan çizmek, rotamızın yönünü değiştirmek, daha çalışkan olmak ve işimize sıkı sarılmak boynumuzun borcu olmuştur. Teşekkürler Lütfi DOĞRUYOL...

LÜTFİ DOĞRUYOL EV TEKSTİL ÜRÜNLERİ

İletişim: Asırcıklı Caddesi No: 12 / ESKİŞEHİR

Tel: 0 222. 221 30 20

web: http://www.lutfidogruyol.com

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 447286

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.