davillo tekstil

BRİLLİFE- 10’u BİR YERDE - PERDECİ YAŞAR / KONYA

" Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından hiç birşey kaybetmez "                          Mevlana  

Haber: Emel BENLİ & KONYA / Bu haber Brillife’nin " 10’u Bir yerde " sponsorluğu ile yapılmıştır.

1977 yılında Manifatura ile başlayarak, 37 yıllık meslek birikimini geride bırakan değerli büyüğümüz " Perdeci Yaşar " olarak tanıdığımız Sayın Yaşar Kuşcu ve sevgili oğlu Sayın Ali Kuşcu’yu tanımaktan onur duyduk.

Konya’nın manifaturacılar çarşısında, 2008 yılından buyana perakendecilik yapan "Perdeci Yaşar" mağazasının sahibi Sayın Yaşar Kuşcu, eski toptancılarımızdandır. Anam babam usulü yılların; yani sözün senet olduğu manifaturacılığın altın yıllarından, düz tül ve güpürün hayatımıza girişinden; şimdi ise cam zeminlerin ve zebraların trend olduğu dönemi yaşayan meslektaşımız, belkide son örnek büyüklerimizden biridir. 3 katlı, 300m2 alana hakim mağazasında altı çalışanı ile Konya’lı tüketiciye perde dalında hizmet veren " Perdeci Yaşar " mağazası, kurucusu olan Yaşar Bey’in destekleri ile Kuşcu ailesinin ikinci nesil olan oğlu Sayın Ali Kuşcu’ya emanettir.

Ali Bey, en az babası kadar tecrübeli olup; " Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtımı İletişim Fakültesi " mezunudur. 28 yaşında olan Ali Bey, fakülteden mezun olurken; mesleğim olsun yada para kazanayım kaygısıyla okumamış sadece ve sadece hayata karşı yeterliğinin olamısını ön planda bulundurmuştur. Bu zihniyetle ve kişisel misyon ile mesleğine bir sıfır önde başlayan Ali Bey, meslek kariyerinde başarılı olmuş; en az babası Yaşar Bey kadar sevilmiş ve sayılmıştır.

" Bu sektörden para kazanmak isteyen meslektaşlarıma tavsiyem, para her zaman her kapıyı açmaz; bu iş yürek işidir." diyerek önerilerde bulunan Ali Bey’i akıllı, oldukça da mesleğine ve meslek çalışanlarına saygılı bulduk. Aile terbiyesinin yanı sıra, babasından aldığı meslek terbiyesi ile de  yoğurulmuş ve kendisini yetiştirmiştir.

Her zaman yenilikçi kazanır zihniyeti taşıyan Kuşçu ailesi, içerisinde bulunduğumuz zamanın " en yenilikçi fabrikatörü ünvanı ile bir marka olan Sayın Erdoğan Baydemir’e de " sektöre sağladığı katkılardan dolayı teşekkürlerini sunmuşlardır. " Benim şehriminde artık bir perdeciler çarşısı var." diyen ve"Öldükten sonra mezarımızı yerde aramayınız, bizim mezarımız ariflerin gönüllerindedir." diyen  Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin şehri Konya ile gurur duyan Ali Bey’i akranlarına örnek teşkil ediyor ve kendisini kutluyoruz. Babası Yaşar Bey, ise 37 yılın birikimini mütevazi dolu  şu iki cümle ile sonlandırıyor; " Tüm meslektaşlarıma başarılar dilerim." Bizde Kuşcu ailesine başarılar diliyor ve hayatlarına her daim güzel insanların girmesini temenni ediyoruz. Yolunuz açık olsun Kuşcu ailesi...

 PERDECİ YAŞAR

İletişim: TOPTAN MANİFATURACILAR ÇARŞISI KAZIM AYVAZ SK. NO:134 / KONYA

Tel: 0332. 237 23 24

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 909944

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.