davillo tekstil

ATO TİCARİ ATEŞELER TANIŞMA TOPLANTISI .


 

 

 

 

 

 

 

 

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sayın Salih Bezci’nin ev sahipliği yaptığı toplantı büyük ilgi görürken; Ev Tekstilcilerimizi temsil eden 17. Mefruşatçılık Komite Başkan Yardımcısı Sayın Fuat Taştekin ve Komite Üyesi Sayın Mehmet Aygün’de toplantıda bulunarak mefruşatçılarımızı temsil ettiler. Toplantıda 80 ülke arasından Nijerye’lı ateşe ile yaptıkları fikir alış verişi ve durum değerlendirmesinde bulundular. Komite Başkan Yardımcımız Sayın Taştekin, " tekstil ve mefruşat sektörü ile ilgili karşılıklı bilgiler paylaştık, sektörümüzden meslektaşlarımızın dış ülkelerle ticaret tapmak istedikleri taktirde ato gerekli alt yapıyı oluşturacaktır; bu tür girişimci toplantıların sektörümüz lehine fayda sağlayacağı bir gerçektir." diyerek toplantıdan bizlere bilgiler verdi.

Kaynak: ATO

Haber: Emel BENLİ & ANKARA

 

 

Ankara Ticaret Odası’nın faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler veren Bezci, Ankaralı tüccarları temsil eden oda olarak yıllardan beridir çok sayıda ülke diplomatıyla toplantılar düzenlendiklerini ve projeler geliştirdiklerini söyledi. Bezci, “Bu akşamki toplantının amacı yeni iş birliktelikleri için ilk adımı atmaktır. Dış Ticaret ve Uluslararası İşbirliği Özel İhtisas Komisyonumuz, üyelerimiz için çok yararlı bir başlangıca imza attı " diye konuştu.

 

Ankara’nın dış ticaret hacminin 2012 yılı sonu itibariyle 7 milyar 137 milyon doları ihracat olmak üzere 17 milyar 627 milyon dolar olduğunu kaydeden Bezci, “179 ülkeye ihracat yapan Ankara’nın odası olarak hizmetlerimiz içe yüzümüz dışa dönüktür” dedi.

 

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO)meclis, komite ve komisyon üyeleriyle Ankara’da temsilcilikleri bulunan ülkelerin Ticari Ataşelerinin tanışması amacıyla düzenlenen “Ticaret Ataşeleri Tanışma Toplantısı”, dün akşam ATO Congresium Kongre ve Sergi Salonu’nda yapıldı. Toplantının açılışında bir konuşma yapan Bezci, oda seçimlerinin 2013 yılı Mayıs ayında yapıldığını hatırlattı ve Ankara’da bulunan  tüm sektörlerin temsilcilerinden oluşan yeni meclis, komite ve komisyon üyelerini Ankara’daki yabancı temsilcilerle bir araya getirmek amacıyla bu tanışma yemeğini düzenlediklerini söyledi.

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 393229

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.


--> om/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); -->