davillo tekstil

Frankfurt Heimtextil 2014’de neler olacak ?


Türkiye’nin yurtdışında en çok katılımcı firma ile temsil edildiği fuarlardan biri olan Heimtextil, "Uluslararası Ev Tekstil ve Ticari Tekstil Ürünleri Fuarı" 08-11 Ocak 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurk kentinde düzenlenecek.

Haber: Emel BENLİ / ANKARA

Dünya’nın en büyük ev tekstil fuarı olan Heimtextil’de 2014 ’te bu yıl Türkiye’den yaklaşık 160 firma ürünlerini sergileyecek. Heimtextil’e 60 ülkeden 2.600’ün üzerinde katılımcı firma ve 136 ülkeden yaklaşık 73 bin ziyaretçi gelmesi bekleniyor.

Türkiye ev tekstili sektörü, 2013 yılının ilk 10 ayında Avrupa’daki en büyük 5 pazara ihracatını geçen yılın aynı döneme göre ortalama yüzde 16 artırmayı başarmıştır.

2013 yılı ilk 10 aylık döneme baktığımızda, Almanya’nın her zaman olduğu gibi yine ev tekstilinde ilk sıradaki ihracat ortağımız olduğunu görüyoruz. İlk 10 aylık dönemde 475 milyon dolar ihracat yaptığımız Almanya’ya, yıl sonunda 570 milyon dolar civarında ihracat gerçekleştirmiş olacağız. Almanya pazarı, Türkiye ev tekstili sektörü için büyük ihracat değeri bakımından en büyük pazar konmundadır. Ayrıca Türkiye, halen Almanya pazarının en büyük 2. tedarikçisidir. Stratejik partnerimiz Almanya’da % 18 civarında son derece yüksek bir pazar payımız bulunmaktadır.

Sergilenecek ürünler:
Dekorasyon ürünleri, mobilya kumasları, perde, tül, nakışlar, duvar kagıtları, ev tekstili, banyo ürünleri, uyku setleri, yatak çarsafları, yataklar, yastıklar, yatak örtüleri, nevresimler, battaniyeler, masa dekorasyonu ve örtüleri, kilimler, güneşlikler, deri kumaşlar, mağaza dekorasyonu, ev aksesuarları ve perde sistemleri yer alacaktır.
 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 703559

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.