davillo tekstil

Dide Perde / Fatma Tutucu / Yalvaç / ISPARTA

Brillife Dostlarını Tanıtıyoruz.
 
Haber:Ömer AŞICI

 Fatma Hanım; bize kendinizden söz ederek, firma gelişiminizi anlatır mısınız?

Firmamız 1998 yılında “Dide Dikimevi” olarak giyim ve perde dikişi yapılan küçük bir atölye olarak Düzce’de faaliyete başladı. Dolayısı ile

17 Ağustos depremi ile yaşatmaya çalıştığımız atölyede faaliyetimiz durdu. Aynı zamanda hayallerimiz de! Ispartalı olan eşimin öğretmenlik mesleği gereği, Düzce’de kazanacak ya da kaybedecek hiçbir şey kalmadığına inanarak, eşim tayin isteğinde bulundu. Kazandığımız müşterileri, dostları… her şeyi istemeye istemeye bırakarak Isparta’nın Yalvaç İlçesine taşındık. İşyerindeki makineleri tutmuş olduğumuz evin bodrumuna yerleştirdik. Çalışma hayatını noktaladım. Bir gün sora depremden kırılan gardırop aynasını değiştirmeye gittik. Eşimin camcıda içilen bir çay ve sohbetle kısa geçmişimizi açtığı esnaf amcanın, “bu iş burada da olur” teşvikiyle, yanındaki boş işyerini bir anda kiralayıp eve döndük. Ümitsizce olacağına inanmadan hazırlıkları yapıp, kısa sürede işyerini bayan kıyafetleri dikimi, onarım ve perde dikişi olarak faaliyete geçirdik. Firmamızı fiyat uygunluğu ile kısa sürede tanıttık. Akıl almaz bir iş yoğunluğu ile karşı karşıya kalmıştık. Daha sonra Yalvaç ilçesinde mekan değişiklikleri yaparak, işyerimizi ayakta tutmaya çalıştık. İlçede perdesini dikmediğimiz perdeci esnaf kalmadı!

Perde satıcılığına nasıl başladınız?

Sonunda; 6 yıl önce, 2006 yılında perde satıcılığına Brillant ile başladık. Ama daha sonra yeni oluşumları gözeterek, Brillife markasını satabileceğimize inandık. Antalya Bölge Müdürlüğü ile anlaşma sağlayıp, Brillife Kartelası ile mağazamızı sağlama aldık. Çünkü bu markanın arkasındaki Baydemirler’i ve Erdoğan BAYDEMİR’i sektörden çok iyi tanıyorduk. Gelecekte çok daha iyi olacağına inandık, dahası bu gelişmeyi görebildik. Sektördeki satıcıların bile bizi karamsarlığa düşürmeye çalışmalarına göğüs gerdik. “Olmaz! “dediler, ama biz bu marka ile olacağına inanmıştık.

2011Brillife Antalya etkinliğinde yeni bir yol haritası çizdiniz…

Nihayet 2011 yılı Aralık ayında Brillife Antalya etkinliği ile müthiş bir hamle geldi. Herkesin durduğu, ümitsizliğe kapıldığı zamanlarda Corner ve Home mağaza açılımları geldi. Sevgili dostumuz Brillife Denizli Bölge Müdürlüğü personeli Hüseyin Altıntaş’ın ısrarcı tavrı, bizi yapacağımıza inandırdı. Böylece Brillife Corner Mağaza olmuştuk bir anda. Israrla Brillife dedik ve sonunda oldu. Çok güzel ve güncel çeşitlerle kendini sürekli yenileyen Brillife ürünlerini müşterilerimize daha güvenerek ve inanarak satmaya başladık. Müşteri portföyümüz değişti, kalite arttı; ne satabilirim kaygımız yok oldu. Yalvaç, Brillife markasını bizimle, bizi Brillife ile tanıdı.Teşekkürler Brillife!

Sektördeki meslektaşlara neler önerirsiniz?

Tüm dostlara, işyerlerinin saygınlığını artırmak, zengin ve güvenilir ürün çeşitlerine sahip olarak kazanmaları için; Brillife’ı tercih etmelerini tavsiye diyorum!..

İLETİŞİM :

Dide Perde

Yeşil Çınar Bulvarı, No:68

Yalvaç / ISPARTA

Tel&Fax : 246 - 441 77 41

Email: dideperde@hotmail.com

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 202957

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.