davillo tekstil

2013 HEİMTEXTİL FUARI 9-12 OCAK ’DA BAŞLIYOR


- HEİMTEXTİL TREND KİTABI 2013- 2014 EV TEKSTİLİ TRENDLERİNE IŞIK TUTACAK

- TÜRKİYE’DEN 173 FİRMA HEİMTEXTİL’DE BOY GÖSTERECEK

- UTİB, HEİMTEXTİL’E HAZIR

- UTİB "DÜNYAYI DEKORE EDİYORUZ”

Dünya ev tekstili sektöründeki en geniş kapsamlı ve en büyük uluslararası ticaret fuarı olan Heimtextil Frankfurt 2013 Fuarı’nda Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) gövde gösterisine hazırlanıyor.

Messe Frankfurt tarafından organize edilen ve dünyanın en geniş ev tekstili ürün gamını aynı çatı altında birleştiren ev tekstili ürünleri fuarı Heimtextil, bu yıl 9-12 Ocak 2013 tarihleri arasında düzenlenecek. Yılın ilk sektör fuarı olan Heimtextil’de, mobilya kumaşlarından perdeye, nakış tasarımlarından termal baskılara, yastıktan, yatak takımına, duvar kağıdından halıya, mutfaktan banyo tekstili ürünlerine kadar ev tekstilinin her yönü yansıtılırken, en yeni tekstil ürünleri ve konseptleri de sergileniyor.

"Dünyayı dekore ediyoruz” sloganı ile fuara katılım sağlayacak olan Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Türkiye ev tekstili sektöründeki Türk markalarını dünyaya tanıtmak ve imajını geliştirerek yurt dışında markalaştırılmasına öncülük etmeyi amaçlıyor. Trend ve Business Lounge alanlarında; Türk Ev Tekstili ve Türk Havlu konsepti ile fuara katılım sağlayacak.

Türk firmalarının mevcut pazarlardaki payını arttırmayı ve hedef ülkelerle olan ihracatı geliştirmeyi de hedefleyen Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay Heimtextil Fuarı’yla ilgili olarak "Bu sene Türkiye’den fuara 200’e yakın firmayla katılım sağlıyoruz ve bunların 61 tanesi Bursalı firmalardan oluşuyor. Bizler, Türkiye’nin ev tekstilindeki iddiasını ortaya koyarak, fuara katılan Türk firmalarını temsil edebilecek büyüklükte bir stant ile Frankfurt’ta olacağız.” açıklamasında bulundu. Ayrıca Burkay; "Türkiye, 2011 yılında Almanya’ya yaptığı 700 milyon dolar ihracat ile yüzde 14 pazar payı aldı, Almanya ve Avrupa pazarında Çin ile rekabet edebilen en güçlü ülke konumuna ulaştı. Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından son yıllarda pek çok fuarda olduğu gibi Heimtextil Frankfurt’ta da ‘Türkiye Tekstil Sektörü’nün seçkin firmalarının ürünlerinin sergilenerek alıcılarla buluşturulduğu prestijli bir trend alanı inşa edildi. Bu alan için, konsept ve trend tasarımcısı Inkrit Berbee tarafından Eclectic Art, Heritage Classic, Aquatic Nature ve Surreal Future olarak 4 tema belirlendi. ” dedi ve sözlerine "Kontrat alanların iç tefrişatı konusunu işlemek üzere Türkiye’nin ilk kontrat dergisi olan Contract Business’ın 2013 ilk sayısını da bu fuar için özel hazırladık.” şeklinde devam etti.

Dünya ev tekstil sektöründe son derece önemli bir konumda olan Heimtextil Frankfurt, tasarım ve yenilikçi fonksiyonellik için küresel referans noktası ve sektördeki temel göstergelerin merkezi olarak kabul edilmekte. Bir sonraki sezonun trendlerini de sunan fuarda, 4 gün boyunca üreticileri, tasarımcıları, sektör profesyonelleri ve ziyaretçileri bir araya getiren uluslararası bir platform görevi görecek.  

Kaynak: uib

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 586366

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.