davillo tekstil

Ankara’lı işadamları tekstil zirvesine damgasını vurdu.


ANKİSAD Üyeleri, TUSKON tarafından İstanbul’da düzenlenen Dünya Ticaret Köprüsü’nde dünyanın dört bir yanından gelen tekstilci işadamları ile buluştu.

Bu yıl itibariyle sektörel olarak organize edilen Dünya Ticaret Köprüsü’nde hazır giyim, tekstil, deri ve makine sektöründe faaliyet gösteren Türk firmaları stant açarak ürünlerini tanıttı. İstanbul’daki Dünya Ticaret Köprüsü’ne 130 ülkeden akın eden işadamlarına, ikili görüşmelerin verimli geçmesi adına 870 tercüman eşlik etti. Zirvenin açılışını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan gerçekleştirirken ANKİSAD’lı işadamları ikili iş görüşmelerine damgasını vurdu. Ankaralı tekstilciler yaptığı ……. Milyon dolarlık anlaşmalarla Ankara’ya döndü. Kişi başı ortalama 30 yabancı işadamı ile görüşen tekstilciler ihracatı geliştirmek ve artırmak adına birçok hedefi de bu program sayesince çizmiş bulundular.

 

Tanzanya’nın nevresimi, Kolombiya’nın iç çamaşırı, Rusya’nın ayakkabısı Ankara’dan gidecek
 

Dünya Ticaret Zirvesine katılan ANKİSAD üyesi Akanlar Tekstil firma yetkilisi Cengiz Akan, ’’Dünyanın birçok yerinden işadamları TUSKON’ un yaptığı bu organizasyon ile ayağımıza kadar gelmişler. Bir çok iş adamı ile ikili iş görüşmesi yapma fırsatı yakaladık. İnşallah görüşmelerimiz neticesinde Tanzanya’dan bir iş adamı ile ciddi görüşmelerimiz oldu, gelecek dönemde Tanzanya’ya nevresim takımları ihracatı gerçekleştireceğiz. Firma olarak Ukrayna, Sudan, Somali ile ciddi bağlantılar kurduk.” diye konuştu.

www.perdesatıcıları.com

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 240966

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.