MUTEKS’İN ERZURUM YEMEĞİ


Her geçen gün dahada büyüyor ve güçleniyoruz. Manevi değerlerimizle pekişiyor, kocaman bir aile olmaya devam ediyoruz.

Türk Ev Tekstilinin böylesine büyüdüğünü ve güçlendiğini görmek biz fertlerine mutluluk veriyor.

Haber: Emel BENLİ & ERZURUM / Bu haber MUTEKS’in katkıları ile yapılmıştır.

Biz müslümanlar için önemi büyük olan ramazan ayının içerisindeyiz, ramazan ayının gerekliliğine uygun yaşadığımız şu günlerde bu ayın rahmetine nail olabilmek için yedirir içirir ve aynı sofrayı paylaşırız. Ev tekstil camiasıda bu ayın gerekliliğine uygun davranarak iftar yemeklerinde bir araya gelmeye özen göstermiştir. İşte camiamızın bir ferdi olan  MUTEKS PERDE SİSTEMLERİ’de 4. AĞUSTOS 2012 akşamı Erzurum ve civar illerden gelen değerli müşterilerine Erzurum’un tarihi restoranlarından olan EMİRŞEYH NEDİM konağında bir iftar yemeği verdi. Başta Erzurum, Van, Trabzon, Giresun ve Ordu’dan gelen perdecilerimiz Muteks’in vermiş olduğu iftar yemeğinde bir araya gelerek dostluklarını birkez daha pekiştirmenin mutluluğunu yaşadılar. EMİRŞEYH NEDİM konağı yetmiş misafiri Erzurum’un meşhur yemekleri ile ağırlayarak güzel bir akşama şahitlik etti.

 İftar sonrası Erzurum’un meşhur Taşmağazaları sokağında akşam çayları yudumlanırken, elbetteki konumuz Ev Tekstili değildi. Hatırlıyacağınız üzere Erzurum’un seçkin perdecilerinden Hilal perdenin sahibi Sayın Mehmet KAZANÇ’ın ve Döşen Mefruşat Moda perdenin sahibi Sayın Ümİt SONSOY’un onbeş gün önce girdikleri güveç iddiası sahurda sonlandı ve güveç birincisi perdecilerimiz tarafından seçildi. Her iki tarafında hazırlamış olduğu güveçin tadına bakan perdecilerimiz, adaletli bir jüri oluşturarak oylarını kullandılar. Jürilerimiz Sayın Cimilli Ev Tekstili Yönetim Kurul Başkanı Sayın Hamza CİMİLLİ,Trabzon’dan İkizler perde’nin sahibi Sayın Cevdet BAK, Ankara’dan Hakan perde’nin sahibi Sayın Hakan KARA, yapılan oylama sonucunda onbeş oyun Sayın Ümit SONSOY’a, dört oyunda Sayın Mehmet KAZANÇ’a, kalan diğer oyların ise çekimser kalmaları üzerine birinciliği Sayın Ümit SONSOY’a verdiklerini açıklamışlardır.  Birinciliği kazanan Sayın SONSOY’u tebrik eden perdecilerimiz gerçek bir Erzurum güveçi yemenin tadına vararak seneye bir daha birlikte olma sözü vererek vedalaştılar. 

Perde sistemlerinde marka olmuş Muteks’in Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat TUNCER’e ve müdüresi Sayın Zeynep TEK’e teşekkür eden müşterileri güzel bir iftar ve sahur yemeği anısı ile ayrıldılar. İlerleyen günlerde önce Diyarbakır müşterilerine daha sonra da Ankara müşterilerine geniş çaplı bir iftar yemeği vereceklerini belirttiler.

 

 

Ümit SONSOY & Mehmet KAZANÇ

Güveç yarışmasının birincisi Ümit SONSOY

Güveç yarışmasının ikincisi Mehmet KAZANÇ

www.perdesatıcıları.com özel haber

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 601592

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.