davillo tekstil

CELAL CİN CENTER & KIBRIS


Kıbrıs kadar eski Celal Cin Center. Sayın Celal CİN daha yaşarken efsane olmuş Kıbrıs’ta. Kızı Füsun AROĞLU, babasından aldığı bayrağı çocuklarına bırakacak kadar emek vermiş bu mesleğe.

Haber: Emel BENLİ & KIBRIS / Bu haber MUTEKS’in katkıları ile yapılmıştır.

Bundan üç yıl önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’inin  Girne şehrinde Kıbrıs’ın ilk ve tek Brillant Home Celal CİN Centerin açılışında sesini duyurduğumuz ve sizlerle tanıştıdığımız Celal CİN’in sahibi Sayın Füsun AROĞLU’nu ve oğlu Sayın Rasım AROĞLU’nu sizler için ziyaret ettik.

Lefkoşa’da merkez mağazalrı bulunan Celal Cin centerin çok eskilere dayanan bir tarihçesi var. Kıbrıs’ın aslen yerlisi olan ve babası Sayın Celal CİN’den Ev Tekstil mesleğini devralan Füsun Hanım, bu mesleğe koltuk kılıfı dikerek başlamış ve azmini uzun yıllar sürdürmüştür. Tam bir Kıbrıs hanımefedisi olan Füsun hanım yüksek tahsil görmüş, kızını ve oğlunuda ailesinden aldığı terbiye ile büyütmüştür. Mağazasında Ev tekstil ürünleri ve perde çeşitlerini bulunduran Füsun hanımın, mağazasının içerisinde kendisine ait birde atölyesi bulunmaktadır. Bu atölyede Lefkoşa’lılara ev tekstili konusunda hizmet veren Füsun Hanım, tecrübesini ev tekstil imalatında konuşturarak çok kapsamlı bir mağazaya sahip olmanın mutluluğu içerisindedir.

Oğlu Rasım AROĞLU’nu da Girne’de bulunan Brillant Home mağazasının idaresine vermiş ve deden toruna üç kuşak bu mesleği sürdürmüştür. Bir vefa örneği sergileyen Sayın AROĞLU, Kıbrıs’ın aranılan perdecilerinden olmuştur. Bu meslekte ilerlemek isteyen gençlerimize bir örnek teşkil eden Sayın Füsun AROĞLU mağazasında seçkin markaların ürünlerini bulundurarak mağaza kalitesini artırmış ve hizmette hızını kesmeden devam etmiştir.

Rasım AROĞLU

Fisun AROĞLU

CELAL CİN CENTER

İletişim Merkez: Şehit Kemal Ünal Caddesi / Taşkınköy / Lefkoşa / K.K.T.C.

Tel: 0.392. 225 21 06

Fax: 0.392. 225 52 08

Şube: Semih Sancar Caddesi, Bellapais Işıkları Yanı / Girne / K.K.T.C

Tel: 0.392.815 21 91

Fax: 0.392. 815 22 08

www.perdesaticilari.com

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 650168

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.