davillo tekstil

CİMİLLİ EV TEKSTİLİ & HAMZA CİMİLLİ / ERZURUM

 Erzurum’a gelmişken Erzurum’dan kim ziyaret edilmeden çıkılır, elbette ki Doğu Anadolu’nun ve Doğu Kardeniz’in en büyük ev tekstilcisi toptancısı Sayın Hamza CİMİLLİ.

Haber: Emel BENLİ & ERZURUM / Bu haber MUTEKS’in katkıları ile yapılmıştır.

Erzurum’dan çıkış yok düstürü ile Cimilli Ev Tekstil’in sahibi Sayın  Hamza CİMİLLİ’yi şirketinde ziyaret etmeden çıkmadık elbette ki. 1956 yılında Erzurum’un İspir ilçesinde doğan, Kütahya İhtisat fakültesinden mezun; biri kız ikisi erkek üç çocuk babası Sayın CİMİLLİ, biz Perde Satıcıları Haber Portalı’na kapılarını açmış ve kimseyle paymaşdığı özellerini bizimle palyaşmıştır.

1925 yılında bundan tam seksen yedi yıl önce dedesi tarafından Erzurum’un İspir ilçesinde Cimilli şirketinin manifatura ile temeli atılmış, kedisi üçüncü kuşak olup, zamana ayak uydurarak dedesinden kalma mirası perde ve çeyize yönlendirmiş Doğu Anadolu’nun ve Doğu Karadeniz’in en büyük toptancısı olma ünvanını kazanmıştır. Bu meslek için " Tozu kalsa berekettir " diyen rahmetli dedesinin yolundan gitmiş  peygamberimizin mesleğini yani " bezazık " ı bir silsile şeklinde devam ettirmiştir.

Şu anda işlerinin yüzde seksenin başında oğlu Mehmet ve Mert CİMİLLİ dururken; Sayın Hamza CİMİLLİ’nin tek arzusu çocuklarına miras bıraktığı mesleğini çocukları tarafından sonuna deyin götürülmesidir.

Eski bir Erzurum Spor aşığı Sayın CİMİLLİ, 1973 yılında Erzurum sporun kaleciliğini yapmış, uzun yıllar bu takımda oynamıştır. 1993- 1997 yılları arasında Erzurum Sporun kulüp başkanlığını yapmış " Erzurum Spor sevdası içimizden silinmedi, silinmeyecek " diyerek Erzurum spora olan aşkını dile getiren Hamza Bey eski günlerini tekrar yad etmenin sevinci ve hüznünü bir arada yaşamıştır. İçerisinde yaşadığı başarılı yıllardan dönemin Sayın Cumhur Başkanı Sayın Süleyman DEMİREL’den tutunuzda bir çok önemli şahsiyetten aldığı onur plaketleri ile eski yılları tebessümle dile getiren Sayın CİMİLLİ, bu gün hayran kaldığımız  asırlık tesbih kolleksiyonuna, ikiyüz yıllık köstekli saat kolleksiyonuna ve bir ucu Erzurum’un Ruslar tarafından sömürge edildiği döneme ait etraflıca bir bakır kolleksiyonuna sahiptir. Emekliliğim geldi diyen Hamza Bey odasında bulunan eski resimlere bakarak ailesine hatta sülalesine olan güçlü bağını her zaman ki haz ve lezzetle içine çekerek sevgili çocuklarından değerlerine sahip çıkmalarını istemiştir. İstanbul Maltepe’de Yaşar Çoşkun CİMİLLİ adına bir kolleje ve Avcılar’da amcası Yaşar  CİMİLLİ adına ikibin kişilik bir camii yaptıran CİMİLLİ ailesi, aynı zamanda Erzurum’un İspir ilçesinede ikibin kişilik Yaşar CİMİLLİ adını taşıyan bir öğrenci yurdu yaptırmıştır. Kazandığı paraları hayır işlerine yatıran Sayın Hamza CİMİLLİ’yi kutluyor ve kendisine uzun ömürler diliyoruz.

Biri Erzurum merkezde diğeri dadaş kentte Mehmet CİMİLLİ alış veriş merkezi adı ile Erzurum’lulara hizmet veren Cimilli Ev Tekstili kendilerine ait NAKKAŞ adı altında yetmişbeş başlıktan oluşan kartela seti ile tüm müşterilerine hizmet vermektedirler. Brillant, Brillife, Premier, Sarev, Soley, Kupon, Hobby, Vinaldi, Casandra yatak örtüleri ve Apex halı, Sanat halı bayilikleri ile düstürü sadece dürüstlük olan yollarına devam etmişlerdir. " İşini sevmeyen, o işte başarılı olmaz " diyen Sayın Hamza CİMİLLİ’in sözlerini yabana atmıyor kulağımıza küpe yapıyoruz.

HAMZA CİMİLLİ

Mehmet CİMİLLİ

 

Mert CİMİLLİ

CİMİLLİ EV TEKSTİLİ

İletişim Merkez: Ilıca Yolu Ahmet Yesevi Mah. Mehmet Cimilli İş Merkezi / Aziziye / ERZURUM

Tel: 0.442. 327 63 30-31-32

Şube: Ayazpaşa Caddesi No: 29 / A / ERZURUM

Tel: 0. 442. 213 60 81

www.perdesaticilari.com özel haber

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 580737

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.