davillo tekstil

CİHAN MEFRUŞAT & HANİFİ SERÇEOĞLU / ERZURUM


Erzurum Bat Pazarından merhabalar.

Erzurum’un seçkin perdecilerinin sesini sizlere duyurmaya devam ediyoruz sevgili meslektaşlarımız, Erzurum Bat Pazarında Cihan mefruşat adı ile sektörümüze hizmet veren ve bu sektörün bir ferdi olan Sayın Hanifi SERÇEOĞLU’na konuk olduk.

Haber: Emel BENLİ & ERZURUM / Bu haber Muteks Perde Sistemleri’nin katkıları ile yapılmıştır.

Erzurum Bat Pazarında üç katlı bir perde ve çeyiz mağazasına sahip olan Sayın Hanifi Serçeoğlu, çocukluktan itibaren kendisini bu mesleğin içerisinde bulmuş çekirdekten yetişerek genç yaşta güzel bir mağaza sahibi olmuş ve bu meslekte Erzurum’um seçkin perdecileri arasına girerek kendisini ıspatlamıştır. Sakin ve tevazü tavırları ile Erzurum’da işini en iyi şekilde yapan bir şahsiyet olmuştur.

Hanifi Beyi bu meslekte yetiştiren aynı zamanda Hanifi Beyin ağabeyisi olan rahmetli Cihan SERÇEOĞLU’nun temelini attığı bu mağaza, eskiden olduğu gibi şu anda da Cihan Mefruşat adını sürdürmeye devam ediyor. Babası Hacı Haydar SERÇEOĞLU’ndan aldığı terbiye ile tam bir Erzurum dadaşı olan Hanifi Bey her zaman ayağını yorganına göre uzatmış ve mesleğinde kendi tabiri ile hiç sıkıntıya düşmemiştir. Bundan sonrada sıkıntıya düşmeyeceği umudu ile mesleğinde güzel yollar kat edeceği inancındayız.

Erzurum’da bize süprüz bir gezi düzenleyerek, Abdurrahman Gazi Hazretlerinin türbesine giden gizemli yolda; Abrrahman Gazi Hazretlerinin manevi şahsiyetlerinin himmetinden olsa gerek ki araçlar sürücüsüz olarak ikiyüz metre yokuş yukarı yol alabiliyorlar, Erzurum bu mucizevi özelliği bize gezdiren Hanifi Bey, Erzurum’un lavaşınında nasıl yapıldığını bizlere tandır başında göstererek tattırdı.

Erzurum gezimizde bize yardımcı olan Sayın Hanifi SERÇEOĞLU’na teşekkür ediyor, ticari hayatında başarılar dileriz.

Hanifi SERÇEOĞLU

Hacı Haydar SERÇEOĞLU

CİHAN MEFRUŞAT

İletişim: Eski Bat Pazarı Caddesi No: 22 / ERZURUM

Tel: 0. 442. 213 05 48

www.perdesaticilari.com özel haber

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 61792

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.


-->