davillo tekstil

ATO 38.KOMİTE 2012 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.


38. Mefruşatçılar Komitesi 4.sünü düzenledikleri bilgilendirme yemeğinde Ankara’lı mefruşatçıları Ankara Ticaret Odası altında bir araya getirdi.

Haber: Emel BENLİ / ANKARA

27. Nisan 2012 tarihinde Ankara Ticaret Odası 38. Mefruşatçılar Komitesi değerli meslektaşlarına 4.sünü düzenledikleri bir bililendirme yemeği sundu.

Komitemizin bir birinden değerli Ankara’lı mefruşatçıları Komite başkanımız Sayın Murat TUNCER Beyfendiyi ve komite üyelerimizi yanlız bırakmayarak bilğilendirme yemeğine onur verdiler. Yapılan sayğı duruşu ve istiklal marşının ardından Başkanımız Sayın Murat TUNCER, değerli meslektaşlarımıza bir açılış konuşması yaptı. Konuşmasında seçildikleri günden itibaren bugüne kadar yaptıkları çalışmaların özetini anlatan Murat Bey, bu yılda her yıl olduğu gibi yine İstanbul CNR Ev tekstil  fuarına iki otobüs kaldıracaklarını belirti. Şu anda gerçek mefruşatçıların komite üyesi olmakdıkları başka komitelerde görüldükleri tespit edilmiş ve çalışmalarını bu konu üzerinde yoğunlaştırarak gerçek mefruşatçıları komitemizde görmek istediğini belirten Murat Bey, şu anda inşaatı tamamlanmak olan Zübeyde Hanım kız meslek lisesinde ki iki adet meslek edindirme sınıflarının da önümüzdeki günlerde tamamlanarak eğitime açılacağını bildirdi. Geçtiğimiz yıl meslektaşlarımızın kanayan yarası olan hırsızlık olaylarının da üzerinde durarak emniyet ve valilikle görüşmeler yaparak çözümler arayan  komitemiz, eleman sıkıntısınına da çareler aramış ve bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmıştır.

Murat Beyin ardından konuşmacı olarak kürsüye çıkan meclis üyemiz Sayın Süleyman ÇAĞLAYAN’ise yaptığımız mesleğin çok ağır aynı zamanda çok zevkli olduğunu dile getirerek; özellike üzerinde durduğu konunlardan biri eleman alımlarında mutlaka iş kura kayıt yaptırılması gerektiğini vurguladı. ATO’nun Halk Bankası ile anlaşarak, meslektaşlarımıza ikiyüz elli milyona varan kredi sağlanmasını dile getiren Sayın Çağlan, ayda %1 yılda ise % 12 faizle bu kredinin teminatının mümkün olabileceğini söyledi.

Meclis üyemiz Sayın Ömer TAŞDEMİR ise kürsü başında çok önemli konulara parmak basarak Ev Tekstilinin gelişmesi adına dünya ülkelerinden birçok örnekler gösterek meslektaşlarımızı bilgilendirdi.

Sıra ile kürsüye çıkan birbirinden değerli müfettişlerimiz perdecilerimizi bir çok konuda aydınlatırken; mefruşatçılarımıza da duygu ve düşüncelerini dile getirmeleri için fırsat verilirken, yenilen akşam yemeğinin ardından geceye son verildi.

Birlik ve beraberlik mesajları veren komitemize bu güzel yemek için teşekkür ediyor ve başarıların devamını diliyoruz.

Bu haberi www.perdesaticilari.com farkı ile okuyorsunuz.

 

Murat TUNCER

Süleyman ÇAĞLAYAN

Ömer TAŞDEMİR

Haldun HAKCI

Yakup SÜNGÜ

Veli ÖZTÜRK

Süleyman AHİ

 

www.perdesaticilari.com

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 987482

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.