davillo tekstil

Ankara ve Bursa’da tekstil alanında eğitim veren meslek lisesi öğretmenlerinin katıldığı


Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında Ankara ve Bursa’da tekstil alanında eğitim veren meslek lisesi öğretmenlerinin katıldığı 1 haftalık eğitim programı sona erdi. Uludağ İhracatçı Birlikleri’nde (UİB) düzenlenen kapanış programında 1 haftalık eğitime katılan öğretmenlere sertifikaları verildi.

İlk olarak UİB Genel Sekreterliği’nde düzenlenen toplantıda, UTİB Yönetim Kurulu üyeleri tarafından sektörün son durumu hakkında bilgilendirilen öğretmenler, ardından 1 hafta boyunca gerçekleştirilen firma ziyaretleriyle de, sektör temsilcilerinin talep ve beklentilerini öğrenme fırsatı buldular.

Hizmet İçi Eğitim Programı’nın kapanış törenine, Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ekiz, UTİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Nuri Canik, Evce Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş firma sahibi Cengiz Güven, UİB yetkilileri ve ziyaret edilen firmaların temsilcileri katıldı.

Toplantıda, UTİB yönetimi ve Bursalı tekstilcilere eğitim alanında sağladıkları katkılardan ötürü teşekkür eden Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ekiz, Milli Eğitim olarak sanayicilerle, eğitmenleri bir araya getiren her projenin öğrencilerin eğitiminde hayati önem taşıdığını söyledi. Bu tür eğitim programlarına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydeden Ekiz, "Bursa ve ülke sanayisine nitelikli çalışanların kazandırılması anlamında bu eğitim programına katılan öğretmenlerimiz çok önemli bilgiler edindiler. En büyük arzumuz gençlerimizin eğitimine katkı koyan bu tür projelerin çoğalmasıdır” dedi.

UTİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Nuri Canik de, değişen dünya düzeninde sektörün ihtiyaçlarının belirlenerek, bu yönde gerçekleştirilecek her türlü projeye açık olduklarını ve bu tür projeleri sonuna kadar destekleyeceklerini ifade etti.

Evce Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş firma sahibi Cengiz Güven de, okullara yönelik malzeme yardımlarına ve eğitmenlere sektör hakkında verilecek bilgilendirmelere devam edeceklerini belirterek, bu yöndeki projelerin tüm Türkiye’ye yayılması temennisinde bulundu.

Hizmet İçi Eğitim Programı’na katılan öğretmenler de, sektör hakkında önemli bilgiler edinerek, sanayicilerin beklentilerini yerinde inceleme şansı buldukları projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Toplantının sonunda öğretmenler, sertifikalarını aldılar.

1 haftalık eğitim programı kapsamında Bursa’nın sektöründe öncü kuruluşlarından Küçükçalık Tekstil, Nezih Bağcı Tekstil, Elvin Tekstil, Persan Tekstil, Evce Tekstil, Deco Center Mağazacılık ve Dina Vanelli Tekstil firmaları ziyaret edildi.

Kaynak: UİB

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 679121

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.