davillo tekstil

Heimtextil Frankfurt 2012 Uluslararası Ev Tekstili Ürünleri Fuarı 11-14 Ocak 2012 Frankfurt, Almanya

Türk Tekstil Sektörü Rekor Katılımla Temsil Edilecek

 

·          

·         Dünya ev tekstili sektörünün en büyük fuarı Heimtextil Frankfurt, 11-14 Ocak 2012 tarihleri arasında düzenlenecek.

 

·         Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay ise, Türk firmalarının her yeni Heimtextil’de artan performansına dikkat çekiyor. Burkay’a göre, Heimtextil her yönden sektör için belirleyici olacak ve Türk firmaları bu pozitif gelişmenin bir parçası olmaya devam edecek.

 

·         Messe Frankfurt tarafından her yıl organize edilen ve alanında dünyanın en önemli organizasyonu olan Heimtextil Uluslararası Ev Teksitili ve Ticari Tekstil Ürünleri Fuarı, 11-14 Ocak 2012 tarihleri arasında Frankfurt’ta düzenlenecek. Bu yıl 42ncisi gerçekleştirilecek fuarda; 60 ülkeden 2600’ün üzerinde katılımcı firma ve 136 ülkeden yaklaşık 73 bin ziyaretçi bekleniyor.

 

Heimtextil Uluslararası Ev Teksitili ve Ticari Tekstil Ürünleri Fuarı, Türk firmalarının en yoğun katılım sağladığı organizasyonların başında geliyor. Türkiye’den fuara bu yıl yaklaşık 200 firma katılacak. Fuarı Türkiye’den ayrıca 2,500’ü aşkın profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

 

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay da, fuarın gerek Türk, gerekse global tekstil sektörü için önemine dikkat çekiyor. Burkay:

 

"Türk şirketleri, güçlü pazarlama platformu Heimtextil’de müşterilerini, yaratıcı yeni ürünleri ve en son tasarımlarıyla ağırlıyor. Türk firmaları her yeni Heimtextil’de giderek daha iyi bir performans gösteriyorlar. Heimtextil her yönden sektör için belirleyici olacak ve Türk firmaları bu pozitif gelişmenin bir parçası olmaya devam edecek."

 

Heimtextil’de her yıl olduğu gibi bu yıl da yine mobilya kumaşlarından, perdeye, termal baskılardan, halıya, yatak örtülerinden, yastığa, ev tekstiline dair her türlü ürün grubu yer alacak. Yeni yılın trendlerinin ilk kez sektörle buluşacağı fuarda bir sonraki sezonun trendleri de katılımcılara sunulacak.

Kaynak: UİB

www.perdesaticilari.com

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 608019

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.