davillo tekstil

Zorlu Holding, tekstil sektöründe hedef büyüttü.

Rusya’da Vestel markası ile elektronik ve Zorlu Enerji ile elektrik santrali yapımında yoğun çalışmalarda bulunan Zorlu Holding, tekstil sektöründe hedef büyüttü.

Rusya’da Vestel markası ile elektronik ve Zorlu Enerji ile elektrik santrali yapımında  yoğun çalışmalarda bulunan Zorlu Holding, tekstil sektöründe hedef büyüttü. Zorlu Tekstil Grubu’nun en büyük markalarından TAÇ, Rusya’nın başkenti Moskova’da yeni showroom açılışı gerçekleştirdi. Rusya’nın dört bir köşesinden gelen perakendeci müşterileri ile bir araya gelen TAÇ, başarılı müşterilerine plazmalardan otomobile kadar onlarca ödül dağıttı.

Taç Tekstil Rusya Rusya Genel Müdürü Mustafa Terzi açılışta yaptığı konuşmada TAÇ markası olarak dünya genelinde birçok başarıya imza attıklarını, Rusya genelinde de bu başarıyı sürdürmek istediklerini söyledi. Bunun için Rusya pazarında müşterileri ile işbirliklerini geliştirmek istediklerini kaydeden Terzi, “Başarımızın anahtarı olarak her zaman yeniliklerde öncü olmayı gördük… Şimdi Rusya pazarında da öncü olmak ve fark yaratmak istiyoruz. Artık TAÇ denildiğinde yeniliklerin merkezi olarak anılmayı ümit ediyoruz” dedi.

RUSYA’NIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

TAÇ’ın en yeni koleksiyonlarının yer aldığı showroom’un açılışında kırmızı kurdeleyi, Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği Ticaret Baş Müşaviri Atilla Kızılarslan, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Zorlu, Zorlu Tekstil İcra Kurulu Üyesi Fatih Dereköylü ve TAÇ Tekstil Rusya Genel Müdürü Mustafa Terzi kesti.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) Zorlu Tekstil’in Rusya’da devam eden çalışmaları ile ilgi bilgi veren Terzi, 1992’den bu yana Türkiye ve diğer ülkelerden tedarik ettikleri ürünleri Rusya pazarına sattıklarını söyledi. Türkiye’de satılan her çeşit ürünün Rus müşterilerine de sunduklarını kaydeden Terzi, “Perde sektöründe üst sınıfa hitap ediyoruz. Geçen yıldan bu yana devam eden çalışmalarımızı bir adım daha öteye taşıdık. Rusya pazarına güvendiğimiz için yatırımlarımızı sürdürüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Rusya’da en iyi ve en büyük olmayı hedeflediklerini ifade eden Terzi, yıllık ihracat rakamlarının 50-60 milyon doları bulduğunu söyledi. 2008’de yaşanan kriz sürecinin ardından Rusya pazarının toparlandığını kaydeden TAÇ Tekstil Rusya Genel Müdürü, “Tekstil sektörü açısından Rusya’nın çok önemli bir pazar olduğunu düşünüyorum. Gidilecek daha çok yolduğunu görüyoruz ve alt yapımızı ve teknik ekibimizi ona göre hazırlıyoruz” dedi.

AVRUPALIDAN BİR ADIM ÖNDE

Türk ekonomisinin hızlı adımlarla büyümesinde iş dünyası ve ihracatçıların yoğun çalışmalarının olduğunun altını çizen Terzi, her seyahat edilen yerde mutlaka bir Türk ihracatçısı ile karşılaştıklarını belirtti. Bunun uzun süredir yapıldığını ve gelinen noktanın uzun yılların emeklerinin ürünü olduğuna işaret eden Terzi, “Her pazara bir şeyler satmaya çalışıyoruz. Avrupalı bizim aldığımız riski almıyor. Böylece Avrupalıdan bir adım önde oluyoruz” şeklinde konuştu.

SÜREKLİ YENİLENEN TAÇ’TAN MÜŞTERİLER MEMNUN

Rusya’nın Sibirya bölgesinde “Okno v Parizh” mağazasında TAÇ ürünlerini satan Lidiya Sisoyeva yirmi yıldır çalıştıklarını ve markadan çok memnun olduklarını kaydetti. Kalite ve ürün iadesi konusunda TAÇ’ın çok başarılı olduğuna değinen Sisoyeva, “Avrupa ülkelerinden gelen mal için bir buçuk ay beklemek zorunda kalınıyor. Sadece bu değil, kumaş kalitesi de TAÇ da çok yüksek. Yerinde durmuyor, sürekli yeni koleksiyonlarla modaya uygun ürün sunuyor” tespitini yaptı.

Rusya’nın bir başka bölgesinden “Glereya Ştor” mağazası temsilcisi Vera Şerf de TAÇ ile uzun yıllardan beri çalıştığını yeni koleksiyonları takip ettiklerini belirtti. Mağazası için yeni ürünler seçtiğini ifade eden Şerf, “TAÇ’ın tüm ürünlerini aranır hale geldi. Hele şu anda yeni çıkan premium klass koleksiyon hem erkek, hem kadın, hem çocuk kumaşları içermesi ile herkese hitap ediyor” dedi.

Kaynak:sondakika.com

www.perdesaticilari.com 

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 773317

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.