davillo tekstil

Fuarla ilğili haberleri gün ve gün sizlere aktarırken

 Tüyap Fuarcılığının bu yıl ilkini düzenlediği Ortadoğu Ev Tekstili Fuarı 6- 9 Nisan 2011 tarihinde Diyarbakır Kongre merkezinde başlıyor.

Perde satıcıları haber portalı olarak ülkemize bir katkımız olursa ne mutlu bize. Fuar boyunca orada bulunup, Ev tekstili, Perde, Stor Perde, Perde Aksesuarları imalatçı ve toptancılarımızı sizlere ve tüm dünyaya tanıtacağız.

Fuarla ilğili haberleri gün ve gün sizlere aktarırken, sektörümüzde tek olan perde satıcıları haber portalı, 58 Ülke üzerinden Türkçe, İngilizce ve Rusca olarak bir ayda 30.000’in üzerinde meslektaşımızın tarafından ziyaret edilen tek haber portalıdır.

www.perdesaticilari.com

Hızlı- Güvenilir- Tarafsız Haber.

Diyarbakır Ortadoğu Ev Tekstili Fuarı

 

EV TEKSTİLİ SEKTÖRÜ

İLK KEZ

DİYARBAKIR’DA BULUŞUYOR.

 

Sektörün dünya pazarlarında üretim kalitesi ve tasarım gücüyle öne çıkan

lider markaları ORTADOĞU EV TEKSTİLİ FUARI’nda bir araya geliyor

 

TÜYAP ve Ev tekstili sektörünün güçlü derneği TETSİAD Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği desteği ile 6-9 Nisan 2011 tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Ortadoğu Ev Tekstili Fuarı, ev tekstili sektörünün 70’in üstünde firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile Ortadoğu’daki ile buluşma noktası olacaktır.

 

Değişen ekonomik dengeler, Güneydoğu ve Doğu Bölgesinde yer alan sınır komşularımız İran, Irak, Suriye’nin yanı sıra Ortadoğu Bölgesindeki ülkelerin büyük ve dinamik nüfus yapıları, gelişen inşaat sektörü, alım güçleri, sınır yakınlığı nedeniyle gün geçtikçe artan ticaret potansiyeli, karşılıklı olarak kaldırılan vize probleminin ortadan kalkması gibi faktörler önemli iş bağlantıları yapılan yeni pazarlar yaratmıştır. Bölgenin büyük nüfusu ve yeniden yapılanma faaliyetleri, Türkiye’den pek çok sektörde ürün ve hizmet talep etmelerine ivme kazandırmıştır.

 

Değişen ekonomik dengeler, Güneydoğu ve Doğu Bölgesinde yer alan sınır komşularımız İran,

Irak, Suriye’nin yanı sıra Ortadoğu Bölgesindeki ülkelerin büyük ve dinamik nüfus yapıları, gelişen

inşaat sektörü, alım güçleri, sınır yakınlığı nedeniyle gün geçtikçe artan ticaret potansiyeli, karşılıklı

olarak kaldırılan vize probleminin ortadan kalkması gibi faktörler önemli iş bağlantıları yapılan yeni pazarlar yaratmıştır.

Bölgenin büyük nüfusu ve yeniden yapılanma faaliyetleri, Türkiye’den pek çok sektörde ürün ve hizmet talep etmelerine ivme kazandırmıştır.

 

Ev tekstili sektörünün, bölgenin tüm bu avantajlarından ve yeni gelişen pazar olanaklarından yararlanmasına hizmet edecek Ortadoğu Ev Tekstili Fuarı projesi ile ev tekstili sektörü, katılımcı firmaları özellikle İran, Irak, Suriye başta olmak üzere ve Ortadoğu Bölgesinden ve Kafkasya’dan gelecek nitelikli alıcılarla buluşturacaktır.

 

TÜYAP İcra Kurulu Başkanı Serdar YALÇIN: “Dünyanın önde gelen ev tekstili tedarikçisi ülkemizin Doğu, Güneydoğu ve Akdeniz bölgesindeki ticari etkinliğini arttıracak olan, lider markaları bir araya getiren bu fuar ev tekstili sektörüne Avrasya’da yeni bir pazarlama platformu yaratacaktır.”

 

Nisan ayında düzenleniyor olması nedeniyle, Ortadoğu’da oluşacak bahar ayı fırsatlarını da değerlendirecek olan fuara TÜYAP tarafından Suriye, İran,

Irak’tan nitelikli alım heyetleri organize edilmektedir. Bu alım heyetlerinin organizasyonunda TÜYAP Suriye/İran ofisleri ilgili hedef bölgelerin

Ticaret ve Sanayi odaları ile son derece yakın ve efektif bir işbirliği içindedir. Bu işbirliği de bir anlamda bu bölgelerdeki sanayicilerin, Türk ev tekstiline olan ilgisinin ve ticaret yapabilme potansiyelin olduğunun bir göstergesi olarak projeye güç katmaktadır.

 

   Fuar kapsamında; Tül Perde, Perde, Döşemelikler, Uyku ve Yatak Odası Tekstilleri,

  Mutfak ve Yemek Odası Tekstilleri Banyo Tekstilleri Güneş,

  Koruma Sistemleri Balkon ve Bahçe Tekstilleri, Halı ve Zemin Kaplamaları,

  Duvar Kaplamaları Dekorasyonlar ve Proje Hizmetleri, Otel Tekstilleri yer almaktadır.

 

 

   6 -7-8 Nisan tarihleri arasında 11:00-20:00, 9 Nisan tarihinde ise 11:00-19:00 saatleri

   arasında ziyaret edilebilecek

www.ortadoguevtekstili.com’dan ulaşılabilir.

 

ORTADOĞU’NUN FUAR MERKEZİ

 

 

2009 yılından itibaren TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’nde fuarcılık faaliyetlerine başlayan TÜYAP Diyarbakır, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizin ekonomik ve sosyal gelişime katkıda bulunmak amacıyla hizmet vermektedir.

 

Bölgenin Ticaret Merkezi Diyarbakır’da, “Ortadoğu’nun Fuar Merkezi” olma hedefiyle düzenlediğimiz Diyarbakır Fuarları, Nisan 2009’da gerçekleştirdiğimiz “Tarım Hayvancılık Fuarı” ile başlamıştır.

 

TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi, 3 ayrı salondan oluşan 10.000 m² kapalı ve 57.000 m² açık alan olmak üzere, toplam 67.000 m² alan üzerinde faaliyet göstermektedir.

 

Bölgenin en önemli fuar merkezi olan TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’nde 2009 yılında 4 farklı konuda fuar düzenlenmişken, bu sayı 2010 yılında 8’e yükselmiştir. 2009 yılından bu yana düzenlenen 12 fuar ile TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi 17 ülkeden 1225 firma ve firma temsilciliği ile 433,197 ziyaretçiyi aynı çatı altında buluşturmuştur.

 

TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi, her zaman mükemmeli arayan TÜYAP hizmet anlayışı ile uluslararası nitelikte imkanlar sunmakta olup,  katılımcı ve ziyaretçilere her türlü hizmeti sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

 

Tamamen klimatize edilmiş;

10.000 m2 sergi alanı

• 650 m2’lik servis ve hizmet binası

• 1.800 araçlık ziyaretçi otoparkı

• 200 araçlık katılımcılar için özel otopark

• 100 kişilik konferans ve toplantı salonu

• Kafeterya / lokanta

• Basın, VIP ve yönetim odaları

• Her türlü teknik alt yapı (pnömatik sistem, su, pis su sistemi, 2.000 kVA/h elektrik gücü)

• Kesintisiz telefon, faks ve kablosuz internet erişimi

• Çeşitli noktalardan fuar alanına ulaşım imkanları

• Özel güvenlik ve kontrol sistemi

• Hosteslik hizmetleri

• Temizlik hizmetleri

• İlk yardım hizmeti

• Taksi hizmeti

Haber: www.perdesaticilari.com

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 402736

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.