davillo tekstil

Heimtex’te Türk firmalarına yoğun ilgi.

 

Dünyanın en büyük ev tekstili fuarı Heimtex’e katılan 161 Türk firması ilgi odağı oldu. TİM Başkan Vekili İbrahim Burkay, bu ilgi 2009 yılına bakış açılarını olumlu yönde değiştirdiğini söyledi

İSTANBUL - Dünya’nın en büyük ev tekstili fuarı olan ve 14-17 Ocak tarihleri arasında düzenlenen ‘Frankfurt 2009 Uluslararası Heimtex Fuarı’na Türkiye’den katılan 161 firma organizasyonun ilgi merkezi oldu. Fuarda Türk firmalarına büyük ilginin umutlarını yeşerttiğini belirten TİM Başkanvekili ve aynı zamanda Uludağ Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay, “Heımtex fuarında gördüklerimiz Ev Tekstili sektörünün 2009 yılına bakışını olumluya çevirdi” dedi.

En önemli fuarlardan
Dünyada yaşanan ekonomik krizin piyasaya etkisini ölçümleyebilmek açısından fuarın 2009 yılının en önemli organizasyonlarından biri olduğunu vurgulayan Burkay, buradan çok olumlu izlenimlerle ayrıldıklarını söyledi. Türk firmalarının 2009 yılında mevcut pazarlardaki durumlarını devam ettirmenin yanı sıra yeni
 pazarlara da girmeyi hedeflediğinin altını çizen Burkay, “Tüm dünyada global krizin etkisi ile talepte ciddi bir daralma yaşandı. Bu daralmadan da en çok üretici ihracatçı ülkeler etkilenirken, Türkiye’nin bu yeni dönemde sahip olduğu kıvrak üretim yapısı ve pazarlara olan yakınlığı ile azalan ama sıklaşan müşteri taleplerini karşılamada diğer üretici ülkelere nazaran daha avantajlı olduğunu bu fuarda bir kez daha gördük” dedi.

Dünyanın gözü üzerimizde
Fuarda geçen yıla kıyasla ziyaretçi sayısında azalma olduğunu, ancak gelenlerin büyük çoğunluğunun profesyonel alıcılardan oluşmasından dolayı fuarın verimliliğinin arttığını aktaran TİM Başkanvekili İbrahim Burkay, Türk firmalarının organizasyona sinerji kattığının altını çizdi.

 

 

  Heimtex’te Denizli farkı.

Almanya’nın Frankfurt kentindeki Dünya’nın en büyük ev tekstili fuarı Heamtex’e Denizli’den 38 firma katıldı. DTO Başkanı Özer, “Meyvelerini önümüzdeki aylarda toplayacağız” dedi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, Heimtextil Fuarı’nda Denizli’den firmanın 38 stant açtığını bildirdi. 
Özer, yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük ev tekstil fuarlarından biri olan Heimtextil Ev Tekstil Fuarı’nda tekstilin en güzel ürünlerini sergileyeceklerini söyledi. 
Denizli Ticaret Odası olarak Almanya’nın Frankfurt şehrinde 12-15 Ocak 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek ve dünyanın en büyük ev tekstil fuarı konumunda olan Heimtextil Fuarı’na Türkiye’den 153 firmanın katıldığını kaydetti. 
2010 yılında düzenlenen Heimtextil Ev Tekstil Fuarı’na toplam 2 bin 521 firmanın katıldığını, bu fuara Türkiye’den katılan 147 firmanın 35’ini Denizlili firmaların oluşturduğunu hatırlatan Özer, ’Geçen yıl Denizli, 54 firma ile katılan İstanbul’dan, 44 firma ile katılan Bursa’dan sonra üçüncü sırada yer aldı. Bu yıl Heimtextil Fuarı’nda Denizli’den 38 firma stant açtı. Geçen sene olduğu gibi Denizli yine 49 firma ile katılan İstanbul’un, 48 firma ile katılan Bursa’nın ardından üçüncü sırada yer aldı’ dedi. 
’Fuarın faydalarını önümüzdeki aylarda daha net göreceğiz’ diyen Özer, fuarın getirilerinin yeni dönemde ihracata yansıyacağını sözlerine ekledi.

Her yıl fuara önemli bir katılım gösteren Denizlili tekstilci, önemli bağlantılarla kente dönüyor. Heimtex’teki bağlantılar sayesinde Denizli’nin ihracatı önemli düzeyde artıyor.

www.perdesaticilari.com

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 631646

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.