davillo tekstil

Tekstilin kalbi Buldan ne hale düştü.


Denizli Valisi Yavuz Erkmen, insanların ilçeye Buldan dokumalarını almak geldiğini belirterek, Uzakdoğu mallarının satılmasının çok yanlış olacağını kaydetti.

Uluslararası 9. Buldan Dokuma Kültür ve Sanatları Festivali açıldı. Açılışa Denizli Valisi Yavuz Erkmen ve eşi Nevhilal Erkmen, Buldan Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Erkmen ve diğer protokol üyeleri, Buldan fotoğraflarından oluşan sergiyi gezerek kortej yürüyüşüyle festival alanına gitti. Burada Arnavutluk’tan gelen halk oyunları ekibi bir gösteri sergiledi. Ardından açılış konuşmasını yapan Başkan Şevik, uluslararası festivallerin kültür değerlerini geliştirmek açısından önemli olduğunu, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen festivalin de ilçenin ekonomik gelişimi için ayrı bir önem kazandığını söyledi. Kaymakam Erdoğdu da Buldan’ın tanıtımı için çalışmalar yapıldığını, ilçenin Türkiye’nin en seçkin dokumalarını üreten merkez olduğunu ifade etti.

Vali Erkmen ise Buldan’ın, Denizli’yi dışarıda çok iyi temsil ettiğini söyledi. Erkmen, Buldanlı esnaflara özellikle Uzakdoğu mallarının satılmaması konusunda uyarılarda bulunarak, "Uzakdoğu’dan getirilmiş malları, esnaf arkadaşlarımız satmasın. Buna tahammülümüz yok. Bu konuda festival sonrasında uygulamaya geçeceğiz ve hiçbir arkadaşımıza taviz vermeyeceğiz. Buraya insanlar kendi dokumamızı görmek ve satın almak için geliyor. Uzakdoğu mallarını başka illerden de alabilirler." dedi.

Konuşmaların ardından Ali Tunaboylu Kız Meslek Lisesi öğrencileri tarafından, Buldan bezlerinden yapılan kıyafetler sergilendi.

Kaynak:Rota Haber.

www.perdesaticilari.com

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 554991

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.