davillo tekstil

GERİ SAYIM BAŞLADI.

 

15. İstanbul Ev tekstil Fuarı Hayat Ağacında 2010 Ev Tekstili Trendleri; Ev Tekstilinde  %11 üretim payı ile Dünya üçüncüsü Türkiye’de sektör EVTEKS Fuarında buluşuyor. İstanbul Fuarcılık tarafından TETSİAD ( Türk Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği ) desteğinde düzenlenen fuara, 20’yi aşkın ülkeden yabancı katılımcı ve ziyaretçi geliyor. 20-24 Mayıs tarihleri arasında İstanbul CNR EXPO’da gerçekleştirilecek fuar, yeni pazar arayışındaki yatırımcılar için fırsat olanakları sunuyor. 2010 Ev tekstil trendlerinin görüle bileceği organizasyonun bu yılki konsepti " Hayatın Labirenti " olarak belirlendi. Alanında dünyanın ikinci büyük, Türkiye’de ise sektör ayrımı yapılmaksızın en büyük fuar olan İstanbul Ev Tekstili Fuarı EVTEKS; sektör temsilcilerini ve yatırımcılarına yeni ticari açılımlar sunuyor. Lenzing, Comersan, Microfibres, Tanrıverdi, Brillant, Zorlu, Özdilek, Soley ve Piere Carden gibi 500’ün üzerinde markanın yer aldığı dev organizasyon, uluslar arası alanda rekabetçi yapısıyla Türkiye’nin, üretim ve moda gücünü sektörün aktörleri ile baylaşıyor.

YABANCI KATILIMCILAR: İspanya, İtalya, Hindistan, Belçika, Hollanda, Kanada, Avusturya, Mısır, İngiltere, Lübnan, Moldova, Polonya, Suudi Arabistan, Pakistan ve İran.Yabancı ziyaretci sayısı %10 artarken CNR’ de düzenlenen EVTEKS 2009’a bu yıl yaklaşık 100 bin ziyaretçi bekleniyor.

2010’un EV TEKSTİL TRENDLERİ: 2010’un Ev tekstil trendleri Uludağ İhracatcı Birlikleri ( UİB ) organizasyonunda fuarda yer alacak Trend alanında sergilenecek. Ayrıca  " Genç tasarımcılar trend alanı’da " ev tekstiline farklı bakış açılarını yansıtacak. İstanbul Ev Tekstil Fuarında " HAYATIN LABİRENTİ " konsepti dahilinde 6 trend teması belirlendi. Çeşitli temalarla simgelenecek olan trend bu yılki ev tekstiline damgasını vuracak. Geçen yılki İstanbul Ev Tekstil Fuarını 18.000 yabancı olmak üzere toplam 81.000 kişi ziyaret etmiş olup; en önemli gelişme Uzakdoğu ülkelerine üretim yaptıran Avrupalı ve Amerikalı alıcı firmaların kalite işçiliği göz önüne alınarak yeniden Türkiye’ye yönelmesi olmuştu. Bu yılda hayırlı uğurlu olması dileği ile.

Bilgi: CNR EXPO FUARCILIK.

Basın Bülteni:

Mehmet ZENGİN: 0212- 465 74 74- 23 00

Nazan TİLKİCİ: 0212- 465 74 74 - 34 74

www.perdesaticilari.com haber.

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 495342

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.