davillo tekstil

YILLARIN KURDU.

Zorluteks Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş.nin 1996 yılından beri genel müdürlüğünü yapan Makine mühendisi sayın Yılmaz TUNÇ, bu hafta perde satıcıları.comun konuğu oldu. 30 yıldır Tekstil’in içindeyim diyen sayın TUNÇ engin tecrübelerini bizimle paylaştı. Zorlu Tekstil’in vazgeçilemez bir aile üyesi olan değerli büyüğümüz, gündemde olan kriz hakkındaki sorumuzu şöyle yanıtladı: Dünyada petrol fiyatları ciddi boyutlara ulaştı. Yer altı kaynakları olmayan ülkeler bunun faturasını ödedi. Geliri olan ülkeler Rusya, Arabistan ve ABD. oldu. Elektirik ve Doğalgaz fiyatları düşmedi. Türkiye’de daha önceden çatırdama sesleri gelen krizin, sanayinin yetersiz olmasından kaynaklandığını söyleyen Yılmaz bey, bu krizden çok kişi yanacak, kredi kullanan sanayicilerin işi çok zor, milimum stoklarımız eriyor maliyetleri indiriyoruz, sanayicin nakite ihtiyacı var, marklarda büyük oranda indirim oldu dedi.

Sanayicinin Nakite İhtiyacı Var:

Nakit para diye kıvranan iş adamlarımız zor olan günleri atlatmak için ürünlerinde indirime giderken; bayilerine sürekli olarak kampanya düzenlediler. Bayilerin bu kampanyalar doğrultusunda" bir alana bir bedava" slağonu yurt sınırlarını geçerek bazı ülkeler gibi krizden etkilendiğimizi gösterdi. Alım gücü kalmayan tüketici, temel maddelere dayalı alışverişlere giderek nakiti öldürdü. İş adamları bankaların kapılarını kredi için zorlarken, yüksek faiz karşısında çaresiz kaldı. Bankaların kendi aralarında korkuları sınırsız bir hal alınca, kredi vermeme kararı aldılar. Türkiye’yi bir çıkmaza zorlayan bu durumun çabuk geçeceğini umudundayız dedi.

YILMAZ TUNÇ’TAN TAM NOT:

Perde satıcıları.comun sürekli takipçisi olan sayın TUNÇ, Perde sektöründeki tüm haberleri bu siteden aldığını söyledi. Perde satıcılarının Türkiye’nin her bir ilinden perakende, toptancı ve imalatçılardan haberdar etmesi bizler için bir ışık olurken, emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

www.perdesaticilari.com özel haber

http://www.rotahaber.com/haber/20090314/Sanayicinin-nakite-ihtiyaci-var.php

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 4847

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.