davillo tekstil

Dünyayı saran kriz Sarar’ı korkutmadı .


 

Sarar Şirketler Grubu Başkanı Sarar, krizi fırsata çevirmek için yeni pazarlar aradıklarını belirterek, "Bu krizden ancak üreterek, ürettiğimizi de satarak çıkabiliriz" dedi. Sarar Şirketler Grubu Başkanı Cemalettin Sarar, bu krizden ancak üreterek, üretileni de satarak çıkabilineceğini belirterek, "Şu da bir gerçek ki krizden yara almadan çıkmak zor" dedi. Cemalettin Sarar, devam eden küresel ekonomik krizin dünyanın önde gelen kuruluşlarını iflas ettirdiğini, bazılarını da iflasın eşiğine getirdiğini belirterek, krizin 2010 yılına kadar devam edeceğini tahmin ettiklerini kaydetti.
TÜRKİYE KRİZLERE ALIŞTI
Türkiye’nin diğer ülkelere oranla krizlere alışık olduğunu ifade eden Sarar, "Türkiye bedelini ödeyerek birkaç kriz atlattı. Dolar ve avronun bir gecede 3-5 kat arttığına şahit olduk. O günleri atlattık. Bu krizi de atlatırız. Dünyayı saran bu krizden en az zararla kurtulmaya çalışıyoruz. Kâr marjımız yüzde 3’lere, 5’lere kadar düştü. Stokları tüketmek için sürekli indirim, kampanya düzenliyoruz" dedi.
30 YENİ MAĞAZA AÇACAĞIZ
Reklama daha fazla yöneldiklerini belirten Sarar, "Bu yıl Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerine toplam 30 mağaza açacağız. Krizi fırsata çevirmek için yeni pazarlar arıyoruz. Kanada ile ilgili projelerimiz var. Şartları zorlayarak üretimi devam ettirmek istiyoruz. Bu krizden ancak üreterek, ürettiğimizi de satarak çıkabiliriz. Şu da bir gerçek ki krizden yara almadan çıkmak zor" dedi.
"Kriz ne zaman bitecek, bundan sonra neler olacak, dibe vurduk mu?" gibi sorulara cevap vermenin çok zor olduğunu anlatan Sarar, "Yarın ne olacak kimse bilemez. 10 ayrı sektörde faaliyet gösteriyoruz. Bugün itibariyle üretime ara verme, işçi çıkarma söz konusu değil" şeklinde konuştu. Kaynak:yenişafak. www.perdesaticilari.com
 

 

 
 
 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 284813

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.