davillo tekstil

ELVİN TEKSTİL’ DEN BİR İLK..

 

Elvin Tekstil, 21. Yüzyılın teknolojisi olarak kabul edilen nanoteknolojiyi Dünya’da ilk defa perdeye uygulayıp, kendi kendini temizleyen, mikrop barındırmayan, koku gideren perde üretti.

Elvin Tekstil’in ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin 2 yıldır sürdürmekte olduğu çalışmaları sonuç verdi.  Elvin Tekstil, bu ortak çalışma sonucunda dünyada ilk defa  nanoteknolojiyi perdeye uygulayarak, üzerindeki çay, yağ, şarap gibi organik lekeleri zaman içinde yok eden perdeyi, Green Guard’ı üretmeye başladı. Nanoteknoloji kullanılarak üretilen Green Guard, normal teknoloji ile üretilen perdelerden farklı olarak, üretimi sonucunda atığı olmadığı ve su, enerji tasarrufuna destek verdiği için aynı zamanda çevre dostu bir ürün olarak dikkat çekiyor.

Elvin Tekstil tarafından nanoteknoloji kullanılarak üretilen perdeler,  UV ışınlarını engelleme, mikrop barındırmama, kendi kendini temizleme, asılı olduğu mekânı kötü kokulardan arındırma gibi birçok avantajı tüketiciye bir arada sunuyor. Green Guard’ın üretiminde kullanılan temel hammaddelerin tamamı Türkiye’den sağlanabildiği için, Türkiye’nin kendi kendini temizleyen ilk perdesi Green Guard’ın fiyatı diğer Elvin perdelerine yakın olacaktır.
Tekstil sektöründe, nanoteknoloji kullanımında öncü olan ve bu teknoloji ile üretilen perdeyi ilk kez Türk ve dünya tüketicisiyle buluşturmanın heyecanını yaşayan Elvin Tekstil, gelecekte de en yüksek kalitede üreteceği ürünleriyle öncü olmayı hedefliyor.

www.perdesatanlar.com

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 403211

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.