davillo tekstil

EGE’NİN İNCİSİ TUNABOYLU..

Onun İçin Ege’nin incisi lafı az bile; bünyesinde 130 çalışanına istihdam sağlayan bu şirket, saygın kişiliği, hayır severliliği ile ün yapmış adeta çevresinde ki insanlara şevkatli ve sıcak babacan tavırlarını esirgememiş Buldan’lı Ali TUNABOYLU’nun emeğinin bir sonucu olarak TUNABOYLU A.Ş. bugün kü  durumunu almıştır. 10.08.1931 yılında Denizli’nin Buldan ilçesinde doğan Ali Bey Cemile hanım ve Ahmet bey’in oğludur. İlköğretimini Buldan 4 Eylül okulunda tamamlamıştır. 12 yaşında Buldan’da çıraklık hayatına atılan değerli büyüğümüz 18 yaşında istanbul’a gitmiş Mahmutpaşa’da 3 yıl yaşamıştır. Askerliğini Konya’da yapan Ali TUNABOYLU 1957-1961 yılları arasında Buldan’da yaşamıştır. 1957 yılında Ünsal hanımla evlenen değerli iş adamımız, 1958 yılında ilk oğlu Ahmet bey’i kucağına almıştır.

ALİ TUNABOYLU...

Gençliğinde kendisine çizdiği yolu belirlemiş azminden ve çalışkanlığından ödün vermemiş Ali TUNABOYLU’yu çevresi ve yakınları  hayır severliliği ile tanıdı. Buldan’da yaptırmış olduğu " ALİ TUNABOYLU ANADOLU MESLEK LİSESİ" den sonra İstanbul’da ki Heybeliada " GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİ", İzmir’de " TEPECİK GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİ’NİN " dört duvar kalmış şekilde A’dan Z’ ye restoresini yaptırmıştır. Şu anda sürekliğliğini koruyan ve yılda 40 civarında öğrenciye burs veren Ali bey Ahmet ve İkinci oğlu olan Ünal bey’i saygın bir şekilde yetiştirmiş bu arada ticaret hayatını ilerleterek değerli ortaklarıyla Tun-pa ltd.şti’yi kurmuştur.

TUNABOYLU LDT.ŞTİ,YÖNETİM KURULU BAŞKANI, AHMET TUNABOYLU.

ÜNAL TUNABOYLU..

Merkezi İzmir Mimarkemalettin Caddesi’ninde bulunan Tunaboylu ltd. şti’nin, İstanbul’da ve Ankara’da şubeleri bulunmaktadır.

İzmir’de 3 tane mağazası bulunan Tunaboylu Mefruşat’ın Merkez mağazası..

İzmir Çamdibi’nde bulunan 3 katlı mağazası.

Ankara Siteler’de bulunan şubesi..

Babacan tavırları ile çalışanlarına ağabeyi olmayı bilmiş, kardeşi Ünal bey ile babasının yolunu izlemiştir.

Dostlarına değer veren Ahmet TUNABOYLU iş ilişkilerinde de aynı hassasiyeti göstermektedir.

Tunaboylu Mefruşat’ın bünyesinde bulunan LİNENS mağazasını işleten Ahmet bey’in eşi Nermin TUNABOYLU hanımefendi.

Tunaboylu Ldt.Şti’nin kurucusu hayırsever iş adamı Ali TUNABOYLU’ ya, Tunaboylu yönetim kurulu başkanı Ahmet TUNABOYLU’ ya, değerli kardeşi Ünal TUNABOYLU’ ya ve değerli eşlerine ayrıca çocuklarına sağlık ve başarılar dileriz. Saygılarımızla perdesatıcıları. com.

www.perdesatıcıları.com özel haber.

 

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 900009

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.