davillo tekstil

Vinaldi'nin Sponsorluğunda Tarakçılar Perde Çeyiz Bolu

Tarakçılar Perde Ev Tekstili ve Halı / Bolu

Haber: Emel Benli & Bolu / Bu haber Vinaldi’nin katkıları ile yapılmıştır.

1930’lu yıllara dayanan ticaretleri; dededen, oğula, oğuldan toruna 4 nesildir süregelip; aslen Gerede’li olan Tarakçıoğlu Ailesi; 1984 yılında kurdukları küçük bir dükkanla Bolu hikayelerine başlamışlardır.

Rahmetli babalarından öğrendikleri mesleklerini, üzerine koyarak başarılı bir şekilde günümüze kadar getiren Sayın Sedat Tarakçıoğlu ve Sayın Suat Tarakçıoğlu kardeşlerin hikayelerini sektörümüzün yeni nesline örnek teşkil ediyoruz.

Küçüçük metre kareden kocaman mağazaya, sonrada Bolu’da şubeleşerek; zincirler mağazasına dönüşen Tarakçılar’ın, Bolu’da çok seviliyor ve sayılıyor olmalarının hikayesini dinledik.

Röportajı gerçekleştirdiğimiz ana mağaza, 4 katlı, 500 m2 alana sahip olup; her katında, bir yaşam alanına lazım olabilecek ev konsepti ürünleri ile donatılıdır.

Tarakçılar Perde Ev Tekstili ve Halı” adını taşıyan bu mağazanın ikinci katı özellikle perdeye ayrılmış, harika bir showroom tadında, bol teşhirleri ile Bolu halkına hizmet vermektedir.

Ülkemizin değerli markalarının perde kolleksiyonları ile hayat bulan Tarakçılar’ın perde katı, bir Dünya markası olan Vinaldi’nin tül perdeleri ve fonluk kumaşlarına daha çok yer vermiş ve adeta küçük bir Vinaldi esintisi ile coşmaktadır.

Zarafetin, şıklığın, konforun yansımalarında adeta Vinaldi uçuşuyordu havalarda… Belli ki kral’ın eli değmişti bu mağazaya.

Sorduk. Sedat ve Suat Bey’in ağazından dinledik Vinaldi hikayesini… Sayın Kemal Ulusal’ın tavsiyesi üzerine yıllar önce bir Vinaldi Konsept olarak dizayn edilmiş perde katı…

Bu günse, hala ilk günkü gibi heyecanlı ve istikrarlı bir şekilde Vinaldi dostu olarak yol almış Tarakçıoğlu kardeşler.

Günün sonunda gözlerinde umudu, başarma arzusunu ve baba dostuna sahip çıkma iç güdüsünü gördüğümüz Sedat Bey’in oğlu,  küçük Tarakçıoğlu’nu da kutluyoruz. Furkan Tarakçıoğlu, okulunu bitirdikten sonra aile şirketini tercih etmiş ve Tarakçıoğlu Tekstil Mağazaları’nın Erkek Giyim Şubesinin başına geçmiştir.

O’da en az amcaları kadar başarılı olacak ve Tarakçıların nesiller boyu süren başarı hikayelerini çok ileriye taşıyacaktır.

Artık bayrak sende Furkan…

Tarakçılar Perde Ev Tekstili ve Halı

İletişim: Büyük Camii Mah. Ziraat  Bankası Sk. No: 45/ 37 /  Bolu
Gsm: 0505 32019 05

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 863562

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.