davillo tekstil

Lavins'in Sponsorluğunda, Gümüş Perde, Etlik, Ankara

Gümüş Perde / Etlik / Ankara

Haber: Emel Benli & Ankara / Bu haber Lavins’in Sponsorluğunda Yapılmıştır.

Türkiye’nin en kıymetli perde markalarından biri olan ve Yürüksan Tekstil güvencesi ile sadece Türkiye pazarlarında değil; Dünya genelinde ki pazarlarda da yerini alan Lavins, 2024 yılı sezonu itibari ile akranlarına açık ara fark attı.

100 adet tül kumaş, 150 adet fonluk kumaş kartela setine sahip olan Lavins; 250 başlık ve 2000’in üzerinde varyantı ile değerli bayilerinin, bu sezonda atölyelerini ve mağazalarını şenlendirdi.

İşte o şenlenen bayilerden daha birini ziyarete ettik. Ankara / Etlik Semti / Ayvalı Mahallesinde, uzun yıllar hizmetini sürdüren Gümüş Perde’nin Kurucusu Değerli Büyüğümüz Halil Gümüş karşıladı bizi.

Çok çok eskileri andık kendisiyle.

Gözleri dolarak anımsadığı o eskilerden konuştuk uzun uzun ve anladık ki; Halil Gümüş, paranın geçmediği, hatır – gönül üzerine kurulu o yılları çok özlüyor.

Halen atölyesinde işinin başında bulduğumuz Halil Ağabeyimiz, 1974’ten beri bir fiil perde dikiyor. Bir bebeği sever gibi seviyor perdelik kumaşlarını…

1978 yılında kendisine ait ilk mağazasını açan Halil Gümüş; evlatları Ahmet Gümüş ve Ali Gümüş’ün büyüyüp kendisine yardım ettiklerini görünce, daha da cesaretlenerek; işlerini geliştirmiş ve Ankara’nın tanınan perdecilerinden biri olup çıkmıştır.

Ahmet Gümüş’ün, efendi ve beyefendi tavırları, Ali Gümüş’ün içimizi ısıtan sıcacık gülümsemesi; yaptığımız işin ne kadar kıymetli olduğunu hatırlamamıza tekrar vesile oldu.

Muhteşem Lavins kumaşlarından dikilmiş harika teşhirler, yanında perde sistemlerinin her türlü alanda kullanılan ürünleri, arkada bir atölye ve elbette bizim çok çok önem verdiğimiz raf sistemi, yüzümüze gülümserken; Gümüş Ailesi’nin de yıllar boyu edindiği tecrübenin bir iz düşümüydü adeta…

Lavins’in kurucusu Kıymetli Büyüğümüz Sayın Ali Yürük’ün eski dostları; şimdilerde ise Ali Yürük’ün Sevgili Oğlu Mehmet Yürük’e bir miras gibi bırakılmış, baba dostlarıydı.

Lavins’in 25 yıllık emektarı Bölge Sorumlusu Sayın Ömer Çağlar’ın düzenli olarak ziyaret ettiği Gümüş Ailesi; Ömer Bey’den bahsederken; ailemizden biri diye bahsetmeleri ise bu 25 yılın adeta bir özetiydi.

Kucak dolusu sevgilerimizi bırakarak ayrıldığımız Gümüş Ailesi’nin’den öğrendiğimiz önemli bir konu da şuydu; “baba dostlarına sahip çıkıp; ahde vefayı unutmamak.”

İki büyük duayene; Ali Yürük’e ve Halil Gümüş’e Saygılarımla…

Gümüş Perde

Adres: Ayvalı Mah. Gazze Cad. No: 58 / A

Etlik / Ankara  (Kardeşler Pazarı Karşısı)

Tel: 0 312 315 49 97

Gsm: 0544 355 55 28

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 419596

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.