davillo tekstil

Tülart Tekstil, Papatya Brode, Arven, Bursa

Tülart bir firmadan çok daha ötesi.

Haber: Emel Benli / Bursa

Malatyalı bir babanın hikayesi, Bursa’da devam ediyor. Yıl 1976…

Katma değerli ürünlerin altına imzasını atan Türkiye’nin markası Tülart, Bursa’da tül kumaş üretimine devam ediyor. Temeli 1976 yılında Şerif Alageyik tarafından atılan bir hikayenin devamı olan Tülart, Sayın Halil Alageyik ve Sayın Başar Sezen tarafından yönetiliyor.

Bursa’nın bir merkez ilçesi olan Yıldırım’da; 26 makine ile Armür ve Armür gurupları üreten, son teknoloji makineler ile insan gücünü minimuma indiren, yenilikten geçen güçlü arge ve kalite odaklı üretim ağı ile her biri alanında donanımlı ustaları, sizleri yarınlara taşımak için iş başında…

Tülart yurt içi pazarında:

Tülart Tekstil’in sahibi Sayın Halil Alageyik’in Sevgili Babası Şerif Alageyik tarafından yatak örtüsü imalatı ile temelleri atılan firmayı, aslında sizler “Papatya Brode” olarak biliyor ve tanıyorsunuz. Uzun yıllar dış ticaret kapasitesi ile ihracat gerçekleştiren, Orta Doğu, Rusya, Ukrayna, Moldova gibi ülkelere bir Türk markası pazarlayan Tülart, artık yurt içinde de varlığını ciddi anlamda hissettiriyor.

Türkiye’nin 81 ilinde, müşterileri tarafından aranılan ve tercih edilen Tülart, sektörün dinamiklerini çok iyi bilen ve o yönde üretim ve pazar ağı ile analiz raporunu çıkartan; sektörde ki rekabet seviyesini ölçümleyerek; özellikle bu savaşa kalite ile karşılık veren bir firmadan çok daha ötesidir.

Tülart, bir firmadan çok daha ötesi:

Ürün kalitesi, renk ve desenleri, güçlü üretim ağı, dengeli pazar dağılımı, hızlı lojistiği ve en önemlisi de Halil Alageyik gibi pozitif bir patron, Başar Sezen gibi de bir üretim Müdürü’ne sahip olması; Tülart Tekstili diğerlerinden farklı kılan en büyük etkendir.

Niye mi?

Tülart’ın bünyesini ziyaret ettiğinizde, bütün dert ve sıkıntınızı atacak ve oradan gülen adam olarak çıkacaksınız da ondan…

Duyuyorum, anlatamıyorum:

Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel, kelimelerinse kifayetsiz olduğunu bu derde düşmeden önce. Her şeyi söylemek mümkün; epeyce yaklaşmışım, duyuyorum; anlatamıyorum. (Orhan Veli Kanık)

Siz değerli Sektör Mensuplarımızdan ricam; en kısa sürede Tülart Ailesi’ni ziyaret edin ve Orhan Veli gibi anlatamadıklarımı, orada anlayın lütfen.    

Ve Tülart artık bünyesine sığmıyor:

Yurt içinde ve yurt dışında ziyadesi ile pazarını genişleten Tülart, İstikrarlı üretimin ve 0 terminin adresi olarak biliniyor ve artık bünyesine sığmıyor.  Bünyesine sığmayan firma, çok yakın bir gelecekte de temelini atacağı fabrikasından sizlere daha çok makine ve geniş üretim kapasitesi ile hizmet vermeye hazırlanıyor.

Hazırlıklarını tamamlayan ve çok yakında temelini kazacağı fabrikası için kolları sıvayan Sayın Alageyik ve Sayın Sezen eskisinden çok daha fazla efor sarfederek; pazar büyüklüğünden, hammadde kaynaklarına, kuruluş maliyetlerinden, işletme maliyetlerine ve mevcut yatırımın sekteye uğramaması için üretim sürekliliğine kadar her şeyi düşünmüş ve tam donanımlı bir üretim tesisi için kolları sıvamışlardır.

Aramızda kahramlar dolaşıyor:

Artık kendilerini yeni fabrikalarında göreceğiniz Tülart Ailesi’nin diğer bir başka kahramannını da dile getirmeden bu yazı son bulamaz. İşte Tülart Tekstil’in sahalara inerek, nabızları tutan kahramanı; Türkiye Pazarlama ve Satış Müdürü Sayın Mehmet Bakçacı… 40 yılını Perde Sektörü’ne adamış duayyen; Tülart’ın güvencesi ile sizleri ziyaretlere devam ediyor. Sizlerden aldığı arz ve talepler doğrultusunda Tülart’ın üretimine ve pazarına yön veriyor. Büyük ustaya selam ve saygılarımla…

Tülart Tekstil

İletişim: Şirinevler Mah. Ankara Yolu Cad. No: 711/1 Yıldırım – Bursa

Tel: 0224 351 00 44

Web: www.tularttekstil.com

E-posta: tularttekstil@gmail.com   

Yorumlar

 • Erkan Topal
  Erkan Topal

  Halil kardeşim Allah yolunu açık etsin inşallah çok daha fazla başarılı olursun seni seviyoruz Allah sana iş hayatında üstün başarılar diliyorum

  03 Mart 2024 12:35
 • öztürk perde
  öztürk perde

  düzgün bir firma başarıların devamını dilerim.

  03 Mart 2024 01:00
 • öztürk perde
  öztürk perde

  düzgün bir firma başarıların devamını dilerim.

  03 Mart 2024 01:01
 • Veli Sezgin tekstil
  Veli Sezgin tekstil

  Başarının anahtarı güvendir! Sizinle iş ortaklığı yaptığım için gururluyum güvenliyim Hep zirvede kalın inşallah.

  03 Mart 2024 06:43
 • Sebahattin çaliskan
  Sebahattin çaliskan

  Halil kardeşim Allah yolunu bahtını açık Etsin güzel insan hayırlı isler dilerim.

  03 Mart 2024 09:28

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 934739

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.