davillo tekstil

Bursa Demor Home Tekstil Fabrikasında Yangın.

Bursa Demor Home Tekstil Fabrikasında Yangın.

Bursa'da Kestel Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Demor Home Tekstil Fabrikası'nda çıkan yangına 30 itfaiye müdahale ediyor. Yangında herhangi bir yaralı veya can kaybı olmadığı bildirildi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay'a ait Demor Home Tekstil Fabrikası'ndaki yangından geriye siyah dumanlar kaldı.

Saat 12:00 sıralarında Bursa Ankara yolu Çataltepe Mevkisi'ndeki fabrikada başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Olay yerine Bursa Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan 30 itfaiye sevk edildi. Ekipler alevlere müdahale etse de tekstil hammaddelerinin kısa sürede alev alması yangını büyüttü.

Bursa Valisi; Demirtaş, gazetecilere, 370 kişinin çalıştığı fabrikadaki yangına Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki itfaiye araçlarıyla çok hızlı şekilde müdahale edildiğini söyledi.

Yangın başladıktan sonra kısa sürede ekiplerin olay yerine ulaştığını belirten Demirtaş, şu bilgileri verdi:

"Şu anda 40'ın üzerinde itfaiye aracı müdahale ediyor. Çok şükür hiçbir vatandaşımızın sağlığıyla ilgili bir problem yok. Yangın söndürme çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Hem Büyükşehrimizin araçları hem Havalimanının hem Ormanın hem DSİ'nin tüm itfaiye araçlarını şu an buraya getirdik. İnşallah en kısa zaman içerisinde söndürmeye gayret edeceğiz."

Demirtaş, yangın çıktığında fabrikanın içinde birkaç çalışanın bulunduğunu, onları sıkıntı olmadan hemen tahliye ettiklerini bildirdi

Siyah dumanlar birçok noktadan görülürken, havanın yağışlı olması itfaiye ekiplerinin işini kolaylaştırdı. Yangında herhangi bir yaralı ya da can kaybı olmadığı bildirildi.

İtfaiyenin söndürme ve soğutma çalışmaları sürüyor.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ( BTSO ) Başkanı İbrahim Burkay'ın sahip olduğu Burkay Tekstil fabrikası, 30 bin meterekare alan üzerine kurulu. Burkay Tekstil 2005 yılında temellerini attığı Demor markası tül, perde, fon perde alanında Türkiye'nin önemli ihracatçı markaları arasında yer alıyor.

Kaynak: İHA


Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 330085

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.