davillo tekstil

TÜRKİYE EV TEKSTİLİ SANAYİCİLERİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ / (TETSİAD ) 2023 ANKARA BULUŞMASI


Tetsiad 2023 Eylül Ayı, Genel Kurul Toplantısı'nı Ankara'da Gerçekleştirdi.

Haber: Emel Benli / Ankara / Bu haber Davillo'nun katkıları ile yapılmıştır.

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği ( Tetsiad), Perde ve Ev Tekstili Sektörü'nün sorun ve sıkıntılarını istişare etmek, problemlere çözümler aramak üzere 2023 yılı Eylül ayı toplantısını Ankaralı sektör mensupları ile gerçekleştirdi.

Aynı zamanda Tetsiad'ın, Sayın Başkanlığında Hasan Hüseyin Bayram Yönetiminde gerçekleştirdiği plan - proğram ve işlerin; işleyiş süreçlerini, neden ve sonuçlarını da kıymetli Ankaralılarla paylaştılar. 

29 Eylül 2023 tarihi (Cuma) sabahı Esenboğa Havalimanı'ndan Ankara'ya inen Tetsiad Yön. Kur. Başkanı ve değerli Yön. Kurulu Üyeleri'ne Bursa, İzmir ve Denizli'den de eşlik eden üyelerimizin ilk durağı; Çalışma Bakanlığı oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet Aydın ile sektörün dert ve sıkıntılarına dair istişarelerde bulunan Tetsiad Yönetim Kurulu Üyelerine; Ankaralı meslektaşlarımız ve ATO çatısı altında kurulu olan Perde ve Ev Tekstili 17. Meslek Komite Başkanımız Sayın Yalçın Yılmaz, başkan yardımcısı ve üyeleri de eşlik etti. 

Aynı kadro ile bu kez, Arslanhane Camii'nde (Ahi Şerafettin Camii), kılınan cuma namazının ardından "Arslanhane Camii'de Unesco Dünya Mirası Listesine Girmesi Dolayısı ile yapılacak açılışa katılan Tetsiad'ın Kıymetli Yönetim Kurulu ve Üyeleri soluğu bu sefer, ATO Başkanı Sayın Gürsel Baran'ın yanında aldılar. 

Sayın Baran ile de yine aynı sorunlara değinen ve çözümler arayan Tetsiad Ailesi'nin gündeminde bu sefer Ticaret Bakanlığı da vardı. Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Sezai Uçarmak'a özellikle gümrüklerde oluşan sorunları dile getirdiler.

Gümrüklerde yaşanan gecikmelerin ithalatçı ve ihracatçı meslektaşlarımızın işlerine olumsuz bir şekilde yansıdığını ve duruma acil çözümler getirilmesi gerektiğini bakan yardımcısına altını çizerek vurguladılar.

Tabi ki sadece sıkıntıların değil, güzel şeylerinde konuşulduğu toplantılarda bu güne kadar Sayın Hasan Hüseyin Bayram Yönetiminde ki başarıların, gerçekleştirilen plan ve proğramların da özeti verildi. Tetsiad'ın bilinirliliği konusunda aydınlatıcı açıklamalar üyelerimiz tarafından yapıldı.

Aynı günün akşamı ise Ankara Point Otel'de güzel bir akşam yemeğinde Ankara'lı esnaflar ile bir araya gelen Tetsiad Yönetim Kurulu Üyeleri, sektörümüz için yaptıkları başarıların özetini kısa bir aydınlatıcı video ile meslektaşlarımıza yansıtırken; adeta yaptıklarımız yapacaklarımızın referansıdır, bize güvenmeye devam edin mesajını verdiler.

Toplantı yemeğinde konuşan Sayın Başkan Hasan Hüseyin Bayram, tüm çabalarının sektörümüzü kalkındırmak ve sıkıntılarına çözümler getirmek ve fuarları iyileştirmek olduğunu dile getirdi.

Sıra ile söz hakkı alan ve sektör sıkıntılarından dolayı konuşan ve sorular soran Ankaralıların da sorularını, sorunlarını cevapsız bırakmayan Sayın Başkan; örnek bir tavır ve davranış ile bir İstanbul Beyfendisi oluşunu tekrar ortaya koydu. Her konuda pozitif yaklaşım gösteren Sayın Hasan Hüseyin Bayram, ertesi günde kurmaylarını alarak Yüce Atamızın huzuruna çıktı. 

Sabah saatlerinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk'ün naşının bulunduğu Anıtkabir'i ziyaret eden Tetsiad Yönetimi ve Üyeleri; Ankaralı, esnaf ve iş insanlarımızı ziyaret ederek; onların çay ve kahvelerini içerek; istişarelerde bulundular.

Açıkçası biz varız, yalnız değilsiniz; Tetsiad var; müsterih olun mesajını verdiler. 

İzmir, Bursa, Denizli gibi sektör mensuplarımızın kalabalık olduğu şehirlerde de toplantılar düzenleyen Tetsiad'ın bir sonraki durağından da, sizlere haberler vermeye gayret göstereceğiz. 

Ayrıca Sosyal Sorumluluk Projelerinde de elini taşın altına uzatan Tetsiad Yönetim Kurulu ve Üyelerini duyarlılıklarından dolayı kutluyoruz.

Elbette her zaman olduğu gibi sektör haberlerimizi sizlere duyururken, sponsorluğumuzu üstlenen  ve ayrıca Tetsiad Ailesine Ankara'da ev sahipliği yapan Davillo'nun Kurucusu Sayın Hasan Erbasan'a ve Genç Yöneticisi Engin Erbasan'a de teşekkürlerimizi huzurlarınızda bir kez daha sunuyoruz. 

Ayrıca Tetsiad Yönetiminde yer alan Sayın Hasan Erbasan'ın ev sahipliğinden ve ilgisinden son derece memnun ayrılan Tetsiad Ailesini de Ankara'ya tekrar bekliyoruz. 


Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 622866

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.


-->