davillo tekstil

Sanal Perde Ev Tekstil Fuar Avantajları


Sanal Perde Ev Tekstil Fuar Avantajları

Hayatımıza yeni bir yön katan sanal perde ve ev tekstili  fuarı, katılımcılarına iletişim, hizmet ve network gibi konular açısından avantajlar sunuyor. Online sanal perde ve ev tekstili fuarlar için işte tüm detaylar.

Yurtiçi ve yurtdışından birçok kurumun online sanal perde ve ev tekstili fuarlar benzeri organizasyonlara katılımı, kurumlar için yeni müşterilerle iş bağlantısı kurma avantajı da sağlamaktadır. Online sanal perde ve ev tekstili fuar altyapısıyla organize edilen fuarlarda işletmeler tek bir çatı altında toplanabilmekte, şirketler rakiplerinin  ürün ve hizmet özellikleri, finansman ve pazarlama sistemleri hakkında ayrıntılı bilgiye de sahip olabilmektedir.

Sanal perde ve ev tekstili fuarlar fuar organizatörlerine birçok fayda sunmasının yanında fuara katılan firmalara da sayısız avantaj sunar. Bu avantajlar modern teknoloji sayesinde sunulması mümkün kılınan güçlü altyapıdan kaynaklandığı gibi fuarların online gerçekleşmesinin yanında gelen özellikler de olabilir.

Sanal Perde ve Ev Tekstili Fuarlar size ne gibi avantajlar ve fırsatlar sunuyor:

1- Ürünlerini ve Hizmetlerini Doğru Hedef Kitleye Ulaştırmak

Özel olarak tasarlanan ve organize edilen sanal perde ve ev tekstili fuarları ziyaret eden doğru hedef kitleye yeni ürün veya hizmetlerinizi tanıtarak en az çabayla en çok potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu şekilde etkili bir fuar süreci geçirir ve marka bilinirliğinizi artırırsınız.

2- İletişim Havuzunu Genişletmek

Fuar sürecinde standınızı ziyaret eden, canlı görüşmeler yapan, ve sizinle iletişime geçen potansiyel müşterileriniz (lead) ile fuar sonrasında da iletişiminizi sürdürme, reklam ve pazarlama stratejilerinize bu yeni potansiyel müşterileri dahil etme ve çok daha geniş bir kitleye ulaşma imkanı bulabilirsiniz.

3- Yepyeni Bir Network Kurmak

Ev Tekstili Sektör profesyonelleriyle bir araya gelerek farklı firmaların temsilcileriyle tanışabilir, yeni projeler için potansiyel iş ortaklıkları kurabilir ve ileride birlikte yeni fırsatlara yelken açabileceğiniz insanları networkünüze dahil edebilirsiniz.

4- Masraflardan Kaçınmak

Fiziki fuarlara göre online perde ve ev tekstili fuarların organizasyon maliyetleri oldukça uygundur. Bütçenizi koruyan online fuarlar ile maliyetleri düşürüp çok daha karlı bir etkinlik düzenlemek mümkün. Seyahat, konaklama, stand kurulumu, çalışanların maaşı gibi birçok masraftan muaf olarak gider listesi daralır, bu bütçe yatırım olarak değerlendirilebilir.

Kira, personel tahsisi, yiyecek ve içecek organizasyonu, güvenlik önlemleri gibi ihtiyaçlar her zaman yüksek bütçe ve enerji gerektirir. Sanal perde ve ev tekstili fuarlarda gerçekleşen canlı görüşmeler sayesinde hem bütçe tasarrufu yapabilir hem de var olan enerjinizi daha zinde tutarak, ziyaretçilerle daha sağlıklı iletişim kurabilirsiniz.

5- Seyahat Engelini Ortadan Kaldırmak

Katılımcılar uzun yollar çekerek bir seminere katılmaktansa evlerinin rahatlığında online bir seminere veya konferansa katılmayı tercih edebilirler. Özellikle etkinlikten önce verilen konferansın gündemiyle ilgili ayrıntılı bilgi sayesinde ziyaretçiler katılımlarını daha iyi planlayabilirler ve bu sayede daha kaliteli ve verimli bir katılım sağlanır.

6- Yüksek Ziyaretçi Kapasitesi

Fiziki fuarlardaki kapasite sınırını online fuar organizasyonlarında aşabilirsiniz. Perde Fuarı online fuar altyapısı ile herhangi bir geliştirmeye ya da müdahaleye ihtiyaç duymaksızın eş zamanlı hizmet sunmaktadır. Standlarda hiçbir kısıtlama bulunmamakta, aynı anda binlerce ziyaretçi standınızı gezebilmektedir.

7- Sunduğumuz Sponsorluk ve Reklam Alanları

Sanal Perde ve Ev Tekstili Fuar süresince sunduğumuz ekran giydirme, ve fuar girişindeki bulunan reklam alanlarından hedef kitlenize reklam yapabilir ve marka bilinirliğinde bir geliştirmeye gidebilirsiniz.

Markanızı Sanal Perde ve Ev Tekstili Fuarlar ile İleriye Taşıyın

Online Sanal Perde Fuarlar ile markalara sayısız avantajlar sunuyor. Sizde online sanal perde fuarlarla firmanızı dijitalleşmenin gücüyle tanıştırın. Sanal Perde ve Ev Tekstili fuar ile ile marka bilinirliğinizi artıracağınız ve gelir elde edeceğiniz online sanal perde fuarınızı düzenlemek veya fuarlarımızda yer almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Sanal Fuarlar Sonrasında Ziyaretçilerle İletişimde Kalmak

Hedeflendiği gibi başarılı geçen bir sanal perde fuar sonrasında ziyaretçileriniz ile geleceğe yönelik projeleriniz için iletişimde kalmanızı sağlayacak önemli ipuçlarını sizler için aşağıdaki yazımızda derledik.

Etkinlik sonrasında bir çok kişiye ulaştınız, iletişim kurdunuz ve etkileşim aldınız. Peki topladığınız iletişim bilgileri ve kurduğunuz yeni network’ü nasıl kullanabilir, avantaj sağlayacak neler yapabilirsiniz?

Online fuarlar  modern teknoloji  ile hedef kitlenize kolaylıkla ulaşmanızı, olabilecek en büyük kitleye erişmenizi ve kolaylıkla tanıtımınızı yapabilmenizi sağlar. Fakat bu özelliklerin yanında gelen ve göz ardı edilebilen, buna karşın markalara çok büyük  avantajlar  sunan bir diğer özellik ise kurduğunuz yeni iletişim ağlarıdır. Bu yeni iletişim ağları firmaların pazarlama stratejilerine birçok imkan tanımakta.

Etkinlik boyunca tanıtım yaptığınız, birebir görüşmelerde bulunduğunuz, standınızı ziyaret eden ve sizi yakından tanımak isteyen ziyaretçilerden topladığınız iletişim bilgileri etkinlik sonrası iletişim için birçok fırsat anlamına gelir. Bunlardan ilki etkinlik sonrasında yapacağınız toplu mail ile iletişim sayesinde kendinizi tekrar hatırlatmak. Bu toplu mailler ile markanızın akılda kalıcılığını artırabilir, etkinlik biter bitmez unutulmaktan kurtulabilirsiniz. Etkinlikten hemen sonra yaptığınız takdirde en yüksek verimi alabileceğiniz ilk mail serisi sanal perde ve ev tekstili fuararın etkisini daha sürdürülebilir kılar ve bu kullanıcı listesi ile düzenli olarak iletişimde kalmak size birçok fayda sunar.

Etkinlikte topladığınız potansiyel müşterileri (lead) müşteriye dönüştürmek için dizayn edilmiş bir pazarlama stratejisi büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu verileri hedef kitleye özel e-bültenlerde kullanmak, kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak ve sosyal medyaya yönlendirmelerde bulunmak bu pazarlama stratejisinin kilit taşları olabilir.

Bunlara ek olarak eğer potansiyel müşteri ile fuarda birebir görüşme gerçekleştirilmiş ve belirli bir konu üzerinde bilgi alışverişinde bulunuldu ise bu konu doğrultusunda bir iletişim ağı yaratmak ve kişiyi bu belirlenmiş hedef kitleye dahil etmek daha kişiselleştirilmiş bir pazarlama stratejisiyle karşı karşıya bırakır. Yakalanacak bu daha kişisel ve samimi ilişki ile potansiyel müşterinin müşteriye dönüşme ihtimali artar, müşterileri markaya daha bağlı bir hale taşır.

Etkinliklerde toplanan veriler sadece pazarlama çalışmalarında ve müşteri ediniminde kullanılmak zorunda değil. İş partnerleri arayan, fırsatlara yelken açmak isteyen ve yepyeni anlaşmalara adım atan firmalar, sanal fuarlarda edindikleri network sayesinde çok geniş bir imkan ağına ulaşır, ihtiyaç olan her konuda bir iletişim noktasına sahip olur. Bu şekilde gerçekleştirilmek istenen projeler için yatırım, partner ve şirketler kolayca bir araya gelebilir, her iş ve konu için en doğru, en uzman taraflar dahil edilir.

Sanal Perde ve Ev Tekstili Fuar sonrasında iletişim kurarken dikkat etmeniz gereken noktalar

Fuarda topladığınız kullanıcı havuzunu genel iletişimlerinize dahil edin

Fuar sonrası kendinizi hatırlatmak için belirli aralıklarla bu kişilerle e-bülten iletişimi sürdürün

Fuarda gerçekleşen seminerlerin tekrar izlenebilmesi adına kayıtları paylaşın

Birebir görüştüğünüz kişilere daha özel, kişiselleştirilmiş bir iletişim yapın

Sosyal medya hesaplarınıza ve web sitenize yönlendirerek hesaplarınızın takiplerini ve ziyaretini artırın

Gerçekleştireceğiniz yeni etkinliklere davet edin

Online Perde Fuarlarda Hedef Kitleniz ile İletişimde Kalın

Gerçekleştireceğiniz online perde fuarları ile hedef kitlenize en geniş şekilde ulaşın, fuar sonrasında da iletişim halinde kalın. Perde ve Ev Tekstili Fuarı ile dijitalin gücünden ve sanal fuarların teknolojisinden yararlanın. Kendi stantınızı düzenlemek veya fuarlarımızda yer almak için  hemen bizimle iletişime geçin.

Ziyaretçilerinizle Online Perde ve Ev Tekstili Fuarlarda Güçlü İletişim Kurmanın Yolları

Firma ve markaların istedikleri kitle ile kolaylıkla iletişim kurmalarını sağlayan online perde fuarında iletişim becerilerinizi artıracak ve kolaylaştıracak adımlara aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Online fuarlar, firmaların ve markaların istedikleri kitle ile kolayca iletişim kurmalarına, sundukları ürün ve hizmetlerdeki yenilikleri tanıtmalarında ve yeni anlaşmalarla projelerini arttırarak pazar paylarını genişletmede büyük rol oynar. Ziyaretçilerle kurulan bu iletişim yolu potansiyel müşterileri müşteriye dönüştürmek için güçlü bir şekilde kullanılmalı, daha fazla avantaj sağlaması adına doğru bir şekilde planlanmalıdır.

Fuar dışı iletişim stratejilerinizi planlamak adına profesyonel isimlerle çalışmak doğru olacağı gibi online fuarlarda Sanal Perde Fuarı teknolojik altyapısını  kullanarak daha doğru, daha düzenli ve daha güçlü bir iletişim yolunu sanal ortamda yakalamak mümkün.

Sanal perde fuarlarda ziyaretçilerle kuracağınız ilişkileri ve iletişimleri nasıl güçlendirebilirsiniz?

Canlı Sohbet Özelliği ile Birebir Görüşme Sağlayın

Ziyaretçilerinizin standlarınızı ziyaret etmelerini birebir görüşmeye dönüştüren canlı sohbet özelliği ile ziyaretçilerin spesifik sorularına doğrudan yanıt verebilecek, özel kampanyalar ve fiyatlar konusunda bilgilendirebilecek ve teklifler sunabileceksiniz.

Seminerlerle Toplu Bir Sunum Gerçekleştirin

Uzmanların sektördeki gelişmeler, endişeler, gündem konuları ve yenilikler hakkında yapabileceği seminerlerle bir tanıtım ve müzakere ortamı yaratma şansı yakalayabilirsiniz. Ziyaretçilerin de Soru & Cevap seansları ile katılabileceği, konuları derinden konuşabileceği ve sektöre daha da yaklaşmalarını sağlayan seminerler yeni gelişmelere ve ortaklıklara da yol açabilir.

Fuar Sonrasında İletişimde Kalın

Standınızı ziyaret eden, sizinle iletişim kuran ve iletişim bilgilerini bırakan ziyaretçilere fuar sırasında ve sonrasında yaratacağınız E-bülten kampanyalarında ve hedef kitleye özel reklam çalışmalarında yer vererek markanızla daha yakından ve düzenli bir bağ yaratmalarını sağlayabilirsiniz. Bu E-bültenlerini ve reklam paylaşımlarını hedef kitleye göre belirli konularda yaratmak daha da güçlü bir bağa sebep olacağı gibi potansiyel müşterileri müşteriye çevirme yolunda büyük bir adım olacaktır.

Ziyaretçilere Kişisel Bir Deneyim Yaratın

Ziyaretçilerinizin fuar kayıt esnasında paylaştığı bilgiler ve ilgi alanlarına özel yaratacağınız ve sunacağınız kişisel bir deneyim ile daha etkileşimli ve ilgi çekici bir fuar yaratmak mümkün. Kayıt sonrasında ve fuar esnasında kişiye özel stand ve görüşme önerileri sunarak en doğru ve uygun yere yönlendirilen ziyaretçiler ilgilenmedikleri konularla vakit kaybetmez, yoğun stand kalabalığı içerisinde ilgilerini kaybetmezler.

Dünyanın Dört Bir Yanından Katılım Sağlayın

Sanal perde fuar online yapıları sayesinde imalatçı, toptancı, perakendeci ve tedarakci ziyaretçi kabul edebilecek bir altyapıya sahiplerdir. Bu sayede ziyaretçiler dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, evlerinden, işyerlerinden, sokaktan, nereden isterlerse katılabilecekler. Bu avantaj perde ve ev tekstili fuarın tüm dünyaya açılabilerek farklı hedef kitlelere yönelebilmesini sağlayarak ziyaretçi sayısını artırmasına yararken aynı zamanda ziyaretçilerin seyahat masraflarından ve uğraşından kurtulmalarına sebep olarak rahat bir şekilde fuarı ziyaret etmelerine, bu rahatlık ile daha kolay bir iletişim kurmalarına yardımcı olur.

Online Perde ve Ev Tekstili Fuarlarla İletişiminizi Güçlendirin

Online perde fuarların hedef kitleniz ve potansiyel müşterilerinizle kurduğunuz iletişimi güçlendirin, marka bilinirliğinizi artırın. Perde ve Ev Tekstili Fuar ile dijitalleşmenin gücünden yararlanacağınız ve gelir elde edeceğiniz sanal perde fuarınızı yer almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

www.sanalperdefuari.com


Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 780828

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.


-->