davillo tekstil

İTO Başkanı Şekip Avdagiç'den Hometex Fuarı Ziyareti. ( 3. gün )

İTO Başkanı Şekip Avdagiç'den Hometex Fuarı Ziyareti.   ( 3. gün )

Haber: Emel BENLİ & İstanbul / Bu haber Davillo'nun katkıları ile yapılmıştır.

Ev Tekstili Sektörü’nde Dünya’nın VE Türkiye’nin lider tekstil firmalarını ağırlayan, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük tekstil buluşma platformu Hometex, 16 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını tüm Dünya’ya açtı. Ev tekstilinde Dünya’nın en prestijli fuarlarından biri olan Hometex, sektörün ulusal ve uluslararası oyuncularını İstanbul’da buluşturdu.

Yerli ve yabancı firmaların yeni ürünlerini sergilediği 2023 Hometex fuarında, ev tekstiline dair yeni trendlerin yer alması ve böylesine yoğun ilgi görmesi; markaların kendini her geçen gün yenilemesi, güçlü argelerin, inovasyon konusunda çıtalarını yükseltmesi, Dünya’nın gözünü Türkiye’ye çevirdi.

Yeni fikirleri üretime dönüştürme süreci ve bu süreçte iki temel basamağın izlenmesi Türk Ev Tekstili’ne İnovasyon kazandırdı. Türk Ev Tekstili’nin Dünya üzerinde marka olmasının en büyük etkeni;  yeni ve yaratıcı fikirlerin, emek ve yatırım gerektiren birinci basamağı olurken; ikinci basamağı ise ortaya çıkartılan yeni ve yaratıcı fikirlerin ticarileştirilmesi, başka bir deyişle katma değer yaratan ürünleri belli bir metot ile yol izleyerek hizmete dönüştürülmesidir. Yani Pazar ağını kurmak ve satma stratejisidir. Türkiye’nin vizyonlu firmaları bunu başarmış ve her biri değerli birer marka olmuştur. Ve Hometex Fuarına layık birer katılımcı olmuşlardır.

Katılımcısı ve ziyaretçisi tarafından bugüne kadar ev tekstili sektörüne yönelik yapılmış en başarılı organizasyon olarak nitelendirilen Homtex Ev Tekstili Fuarı; 3. Gününde de taktirleri üzerine toplamıştır.

Dolayısı ile ithalatçı ve ihracatçılar, üreticiler, perakendeciler, toptancılar, zincir mağazalar, tasarımcılar, iç mimarlar, dekoratörler, otel, konaklama ve hastane sektörlerinin karar mekanizması olan dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler, global pazarda ön plana çıkan Türkiye Ev Tekstili Sektörü’nün kalitesi, geniş ürün gamı, hızlı teslimat ve çözümleriyle Homtex Fuarı’nı bir köprü olarak görmektedirler.

Bu köprüyü hayata geçiren Tetsiad başta olmak üzere emeği geçen tüm ticaret odası başkanlarını KFA Fuarcılığı ve katılımcı firmalarımızı kutluyoruz. Medeni cesaret gerektiren ve markasına güvenen katılımcı firmalarımızı özellikle yalnız bırakmayan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın Şekip Avdagiç’e ve fuar yöneticilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hayata geçirdikleri fuarın katılımcılarını tek tek ziyaret eden ve onların ihtiyaçlarını soran, onlar ile fuarı daha nasıl iyileştirebiliriz anlamında istişareler gerçekleştiren Sayın Şekip Avdagiç; Hometex Fuarı’nın arkasında kale gibi durmaktadır.

Hometex Fuarın 3. gününden gözlemlerimiz bunlar olurken, sektör katılımcılarımızın bu konuda ne kadar şanslı olduklarını dile getirmek istiyor ve fuarımızı Dünya fuarlarına örnek teşkil ediyoruz. Hometex Fuarı adına, bu görüşümüzde son derece iddalıyız.
   

        
Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 11494

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.