davillo tekstil

2023 Hometex Ev Tekstili Fuarı Başladı. ( 1. gün )


27. İstanbul 2023 Hometex Ev Tekstili ve Perde Aksesuarları Fuarı Açıldı. ( 1. gün )

Haber: Emel Benli & İstanbul / Bu haber Davillo'nun katkıları ile yapılmıştır.

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki, Küresel Fuarcılık AŞ (KFA) organizasyonuyla düzenlenen Hometex Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi'nde (İFM) kapılarını tüm Dünya'ya açtı.

Fuarın açılışında konuşan TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram fuarı 11 holde, 200 bin metrekarelik alanda 850'ye yakın katılımcıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sayın Hasan Hüseyin Bayram, fuarda 20'ye yakın ülkeden yaklaşık 200 firmanın ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturacağını belirterek, "Hometex fuarımızı ilk kez 1992'de bir otelin salonunda 600 metrekarelik alanda düzenlemiştik. O günlerden bu günlere hep birlikte Hometex'i daha da geliştirerek; dünyanın en önemli fuarı haline getirdik. Markalaşma noktasından Hometex Fuarı'nın büyük payı olduğunu belirtmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Hometex  fuarının Türk ev tekstili sektörünün gücünü ve büyüklüğünü bir kez daha göstereceğini aktaran Bayram, "Hometex  sadece ticari bir fuar değil aynı zamanda her alanda sosyal konulara dikkati çekmeyi başaran büyük bir organizasyon. Bu açıdan ülkemiz adına gerçekten çok değerli." açıklamasını yaptı.
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay ise açılış konuşmasında;  bugün ev tekstil sektörünün yıllar önce başlamış olduğu yolculuğun nerelere geldiğini çok net bir şekilde gördükleri bir fuarın başlangıcını yaptıklarını ifade etti.

Burkay, bu sene uluslararası katılımcıların sayısının ciddi anlamda arttığını belirterek, sektörün uluslararası hüviyetinin iyice de perçinlendiğini; bunu çok kıymetli bulduğunu aktardı. 

Hometex fuarı 20 Mayıs 2023 Cumartesi günü son bulacak.

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 316732

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.