davillo tekstil

2023 Almanya Frankfurt Heimtextil Perde ve Ev Tekstili Fuarı Başlıyor.

2023 Almanya Frankfurt Heimtextil Perde ve Ev Tekstili Fuarı Başlıyor.

Heimtextil 2023 Frankfurt Fuarı

KOBI’ler ve gelişmekte olan ev tekstili firmalarına pazarda yenilikleri ve yeni pazarları sunan Heimtextil Frankfurt Fuarı 10-13 Ocak 2023 yılında kapılarını misafirlerine açacak. Türkiye’nin sektörde yaklaşık 700 milyon dolarlık Almanya ihracatı, Heimtextil Frankfurt Fuarı’nın her zaman sektörde en büyük olmasını sağlayan etkenlerden biridir. Heimtextil Frankfurt Fuarıdır.

Heimtextil Fuarı’na Türkiye’den rekor katılım.

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, “Frankfurt’ta düzenlenecek olan Heimtextil Fuarı’na, sektörün çatı kuruluşu olarak Türkiye’den 315 firma ile katılım sağlayacağız. Bu sayı bir rekor. Kiraladığımız 23 bin metrekarelik alanda Türk ev tekstili sektörünün gücünü ve büyüklüğünü tüm dünyaya göstereceğiz. Bu fuar sektör olarak 2023 hedefimiz olan 5 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmamızda büyük bir araç olacak” dedi.

Türk ev tekstili sektörü, 10 – 13 Ocak tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleştirilecek, dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan Heimtextil Fuarı’na çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Fuar hazırlıkları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, Heimtextil Fuarı’na bu yıl rekor bir sayı ile katılım sağlayacaklarını söyledi. Türk ev tekstili sektörünün 180 ülkeye yıllık yaklaşık 3,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini, kg başı ihracat değerini 8 doların üzerine çıkaran, tamamen yerli ve milli bir sektör olduğunu ifade eden TETSİAD Başkanı Bayram, “Ülke olarak Çin, Hindistan ve Pakistan’la birlikte dünyanın en büyük ev tekstili tedarikçilerindeniz. Bu alanda Avrupa’nın en büyüğüyüz ve dünyanın en büyük brode makine parkına sahibiz. Bugün dünyanın birçok ülkesinde Türk ev tekstili ürünleri Turkish Home Tekstil adıyla aranan bir marka haline geldi” dedi. Dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan HOMETEX’i İstanbul’da düzenlediklerine dikkat çeken TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram şunları söyledi:

“Ağır geçen iki yıllık bir pandemi döneminin ardından 2022’deki HOMETEX Fuarı’nda hedeflerimizi aştık. Yerli ve yabancı 650’yi aşkın firmanın katıldığı fuara 5 günde 126 ülkeden 170 bin ziyaretçi gelirken, 1,5 milyar dolarlık iş hacmine ulaştık. 16 – 20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz HOMETEX 2023 Fuarı’nı inşallah Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümüne yakışır bir şekilde, 2 milyar dolarlık iş hacmi, 250 bin ziyaretçi hedefiyle gerçekleştireceğiz.”

“FUARIN GÖZDESİ TÜRKİYE OLACAK”

Türk ev tekstili sektörü olarak, Frankfurt’ta 10 – 13 Ocak 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Heimtextil Fuarı’nı, HOMETEX 2023 hedeflerini yakalama açısından önemli bir basamak olarak gördüklerini ifade eden Başkan Hasan Hüseyin Bayram, “Heimtextil Fuarı’nı önemsiyoruz. TETSİAD olarak üyelerimizi bu fuara katılım konusunda teşvik ediyoruz. Vize işlemlerinden otel rezervasyonlarına, ulaşımdan rehber hizmetlerine kadar her konuda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Özellikle bürokratik konularda karşılaştıkları sorunları en hızlı şekilde çözüme kavuşturma noktasında yoğun bir çaba harcıyoruz” dedi. Bu yıl Türkiye’den 315 firma ile Heimtextil Fuarı’na katılım sağlayacaklarını belirten TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram “Pandemi nedeniyle 2021 yılında gerçekleştirilemeyen fuar, 21-24 Haziran 2022 tarihleri arasında Summer Special ismi altında Techtextil ve Texprocess fuarları ile birlikte gerçekleştirildi. Bu fuara ülkemizden 97 firmamız katılmıştı. 2020’nin Ocak ayında gerçekleştirilen fuarda ise ülkemizi 304 firma ile temsil ettik. Bu yıl 315 firmamız ile 23 bin metrekarelik alanda Türk ev tekstili sektörünün gücünü ve büyüklüğünü tüm dünyaya göstereceğiz. Bu fuar sektör olarak 2023 hedefimiz olan 5 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmamızda ve yeni pazarlar bulmamızda önemli bir organizasyon olacak” şeklinde konuştu.

Sektör olarak çok çeşitli ve zengin bir ürün yelpazesiyle fuara katılacaklarını ifade eden Bayram, “Sloganımız ‘Tekstil Değerlidir’. Geri dönüştürülebilir kumaşlardan çevresel etkiyi en aza indirgeyen kumaşlara, kendi kendine nefes alabilen dokumalardan tamamen organik kumaşlara, nano teknoloji ile üretilmiş ürünlerden bin bir çeşit renk ve tasarıma kadar her türlü ürünü dünyanın beğenisine sunacağız. Sürdürülebilir, döngüsel ve geleceğe yön verecek trend anlayışımızla inanıyorum ki bu fuarın gözdesi Türkiye olacak” dedi.

10-13 Ocak 2023 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan Heimtextil 2023 Frankfurt dünyanın en büyük ev ve tekstil ürünleri fuarıdır. Ev tekstilinde dünya markalarını üreten ve pazarlayan Türkiye için önemi büyük olan ev tekstil fuarı, güçlü firmaların yanında yeni pek çok markaya tanınma imkânı sunar.

Almanya Frankfurt  Heimtextil Fuar Bilgisi

Fuar Tarihi: 10-13 Ocak 2023

Fuar Alanı: Frankfurt Messegelande

Düzenlendiği İlk Yıl: 1971

Düzenlenme Periyodu: Her yıl

Dönem: Ocak Ayı

Sektör: Perde, Kumaş ve Ev Tekstili

Ürün Grupları: Perde, Mefruşat, Döşemelik Kumaş, Deri, Halı, Duvar Kağıtları, Yatak Örtüleri, Banyo Eşyaları, Promosyon Ürünleri

Açılış-Kapanış Saatleri: 10:00 – 18:00

Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 674095

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.